הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2009 - כל הספרים
מוצגים 47 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 לנצח את ההרגל

לנצח את ההרגל
מאת: ספנסר ג'ונסון

בספר התמציתי והמלוטש הזה, שיוצא בעיתוי מושלם, תמצאו תשובות פשוטות, ברורות ומאירות עיניים לבעיות המטרידות את כולנו. אז צאו גם אתם למסע בעקבות המשל המופלא הזה, והשתמשו בכלים הפשוטים והיעילים שתלמדו כדי לשפר לבלי הכר את עבודתכם ואת חייכם!

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 מובי דיק

מובי דיק
מאת: הרמן מלוויל

הרומן "מובי דיק" מלווה את צוות הספינה פקווד, כשבראשו הקברניט אחאב, כשהם יוצאים למסע מסביב לעולם כדי לצוד לווייתנים. תוך כדי המסע מתברר השגעון לדבר אחד של אחאב, והוא הרצון לנקום בלווייתן הלבן הענק - מובי דיק, אשר בהיתקלות קודמת אתו גרם לאחאב לאבד את רגלו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 מוזיקופיליה

מוזיקופיליה
מאת: אוליבר סאקס

מוזיקה יכולה להרגיע אותנו, לחלץ אותנו מדיכאון וגם לדכא אותנו. היא יכולה לשכנע אותנו לקנות דבר מה, היא יכולה להזכיר לנו את הפגישה הרומנטית הראשונה ולהרקיד אותנו, אך גם לצמרר אותנו ולגרום לנו להזיל דמעה. המוזיקה מעסיקה שטחים נרחבים במוח, אפילו יותר מאשר השפה. בני אדם הם יצורים מוזיקליים.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מחבואים עם אלוהים

מחבואים עם אלוהים
מאת: שלום אוסלנדר

בהומור מושחז המעורר אצל הקורא פרצי צחוק בלתי נשלטים מגולל שלום אוסלנדר את סיפור נעוריו בקהילה אדוקה ומבודדת, ואת מאמציו לבעוט בה ולהינתק ממנה. לכל אורך הדרך הוא מנסה להבין את אלוהים ואת חוקיו המסובכים הסותרים את עצמם.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מסע תענוגות בארץ הקודש

מסע תענוגות בארץ הקודש
מאת: מארק טוויין

ביוני 1867 יצא מארק טוויין לשיט ארוך מניו יורק לים התיכון על סיפונה של ה"קווייקר סיטי" בחברת צליינים ותיירים נוצרים. טוויין בן ה-31 הצטרף למסע כעיתונאי, ובמהלכו פירסם 50 טורים עוקצניים ומשעשעים בעיתון "דיילי אלטה קליפורניה". ב-1869 קובצו טורים אלה יחד לספר The Innocents Abroad - תמימים בחוץ לארץ. מסע תענוגות בארץ הקודש הוא פרק מתוך יומן המסע הזה.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 מספר הסיפורים

מספר הסיפורים
מאת: רביע עלם א-דין

בשנת 2003 חוזר אוסאמה אל־ח'ראט לביירות אחרי שנים רבות באמריקה כדי לשהות עם אביו השוכב על ערש דווי. העיר היא קליפתה של ביירות שאוסאמה זוכר, אך הוא וחבריו ובני משפחתו מתנחמים בדברים שתמיד החזיקו אותם: רכילות, צחוק, ומעל לכול - סיפורים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 משימות מיוחדות

משימות מיוחדות
מאת: בוריס אקונין

הבלש המהולל אֶראסְט פֶּטְרוֹבִיץ’ פַנְדוֹרִין חוזר, והפעם בשתי נובלות שנונות ורוויות קסם. בנסיך העלה פַנדוֹרין, הפקיד למשימות מיוחדות, מתמודד עם נוכל מבריק ומלא חן, המרוקן את כיסיהם של עשירי מוסקבה בעזרת אהובתו היפהפייה.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרות מתורגמת

 נוסע סמוי

נוסע סמוי
מאת: אלי שוורץ ואורנה שץ–אופנהיימר

בשנים האחרונות יוצאים נוסעים רבים לאזורים אקזוטיים ברחבי העולם ונחשפים לא רק למקום אלא גם למחלות המקומיות. מבלי דעת הם נודדים עם המחלה, מסיעים אותה בגופם ממחוז למחוז או מארץ לארץ, עד שהיא מאלצת אותם לשוב הביתה להירפא. ספר ייחודי זה על אורחות חייהם של נוסעים מתמקד באותו "נוסע סמוי", מחלה, המלווה את המסע.

הוצאה לאור: רמות

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

ספרים שראו אור בחודש יוני 2009
מוצגים 47 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים