הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2009 - כל הספרים
מוצגים 47 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 השם של העולם

השם של העולם
מאת: דניס ג'ונסון

גיבור הספר מאבד את אשתו ובתו היחידה בתאונת דרכים, מה שמוביל אותו להתכנס בעצמו ולעבור לעיירה שקטה ומנומנמת. מתחיל לנהל חיים שגרתיים ומלאי השלמה עם הבדידות שנכפתה עליו. "הבתולים השניים שלו" כפי שהוא אומר. בעקבות בחורה צעירה ויפה שצצה בחייו - מתחילה התעוררות ויציאה מקיפאון, המלווים בטוויסטים לא צפויים בעלילה. הספר כתוב מדויק וחזק. שילוב של תומס ברנהרד וניקולא פארג.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 זה מה שנשאר

זה מה שנשאר
מאת: חוני המעגל

כמו במכלול יצירתו של חוני המעגל, גם פה היופי מצוי, מתקיים ומתריס בקמוט, בשבור, במעוקם, בשולי ובזניח לכאורה: במכסה של ביוב, בברז חלוד, בתריס או במנעול שבורים, במרצפת שחוקה, דלת עץ מתקלפת וגוויתו של עץ שפעם לבלב. כל מה שנזרק, נשכח, הוזנח ונעלם מעיני העוברים ושבים בעיר תל-אביב-יפו, נלכד בעינו ובעדשת מצלמתו של חוני המעגל והופך ליצירת אמנות.

הוצאה לאור: קווים

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 חי אבן יקטאן

חי אבן יקט'אן
מאת: אבן טופיל

ספרו של אבן טופיל (1185-1116) "חי אבן יקט'אן" נחשב לאחת מיצירות מופת הפילוסופיות והספרותיות של העולם האסלאמי. המחבר פותח בביקורת על האסכולות הפילוסופיות הרווחות בזמנו ואז מציע לקוראים, במקום טיעון שיטתי, משל פילוסופי מקסים-סיפורו של הילד, חי, שנולד בדרך פלא על אי בודד ולמד בכוחות עצמו להכיר את העולם.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 טדרוס אבולעאפיה - שירים

טדרוס אבולעאפיה - שירים
מאת: ישראל לוין - עורך

"תור הזהב" של השירה העברית בספרד המוסלמית תם עם חורבן הקהילות בידי המֻוַאחידון. לאחר שקיעה ממושכת זכתה השירה לתחייה מחודשת ומפתיעה במחצית השנייה של המאה השלוש עשרה. החשוב במחולליה היה טדרוס בן יהודה הלוי אבולעאפיה (1247 - אחרי 1300). בן למשפחה מיוחסת בטולידו, בירת קסטיליה הקתולית, היה טדרוס שנים הרבה בן לוויתם ומשוררם של "שׂרים" ומוכסים יהודים של מלכי קסטיליה, עד שנעשה הוא עצמו "שׂר" וחוכר מיסים בחצר המלכות.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 כדור השלג

כדור השלג
מאת: אליס שרדר

כדור השלג מספר את סיפורו של המשקיע האגדי וורן באפט, שהפך לאחד האנשים העשירים בעולם לאחר שהעלה את ערך חברת האחזקות שלו, "ברקשייר האתאוויי", פי עשרות אלפים לאורך עשרות שנים. אך באפט הוא הרבה יותר ממשקיע מחונן: אישיותו ממזגת תבונה נדירה, צניעות טבעית, יושרה בלתי מתפשרת, נאמנות לעקרונות והבחנה בין ערך אמיתי לערך מדומה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 כלואה בשמעיה אנג´ל

כלואה בשמעיה אנג´ל
מאת: תמי אליעזר

כלואה בשמעיה אנג´ל הוא סיפור אמיתי על אהבת נעורים בין תמי, נערה תמימה בת 16, לבין שמעיה אנג´ל, עבריין בכיר וכלל לא תמים. תמי מוצאת באלוף נעוריה, "מלך" כפי שהיא מכנה אותו, משענת רוחנית ופיזית ומנהלת עמו קשר של אהבה יוצאת דופן.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות לא בדיונית

 כלכלה בימי משבר

כלכלה בימי משבר
מאת: פול קרוגמן

כבר לפני עשור חזה פול קרוגמן, הזוכה הטרי בפרס נובל לכלכלה, את מה שעתדי להתרחש. ב-1999 הוא העריך כי משבר כלכלי בינלאומי קשה ממשמש ובא. הוא הזהיר אז מפני "שובו של השפל הגדול" - אותה קריסה כלכלית טראומטית של תחילת שנות השלושים של המאה העשרים.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 לא רציונלי ולא במקרה

לא רציונלי ולא במקרה
מאת: דן אריאלי

בחיי היומיום נדמה לנו שאנחנו מקבלים החלטות נבונות ורציונליות. האומנם? בסדרת ניסויים מפתיעים סותר הכלכלן ההתנהגותי דן אריאלי את הסברה הנפוצה שלפיה התנהגות בני האדם רציונלית מיסודה. בעזרת סיפורים מחיי היומיום ומחקרים פורצי דרך הוא מסביר איך יכולת השיפוט שלנו מוטה ע"י ציפיות, רגשות, נורמות חברתיות ועוד כוחות בלתי נראים ובלתי רציונליים לכאורה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש יוני 2009
מוצגים 47 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים