הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2009 - כל הספרים
מוצגים 47 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 הברבור השחור

הברבור השחור
מאת: נסים ניקולס טאלב

במשך מאות שנים היו משוכנעים באירופה שכל הברבורים לבנים. רק לאחר גילוי אוסטרליה התברר שברבור יכול להיות גם שחור. נסים ניקולס טאלבּ הפך את הברבור השחור למטאפורה — אירוע נדיר ובלתי צפוי, בעל השפעה דרמטית על חיינו, שלאחר הופעתו אנו רוקחים הסבר להתרחשותו הגורם לו להיראות אקראי פחות וחזוי יותר. ההצלחה המדהימה של גוּגל, עליית האינטרנט, פיגועי 11 בספטמבר והמשבר הכלכלי העולמי ב־2008 הם כולם דוגמאות לברבורים שחורים.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 המטבח התימני

המטבח התימני
מאת: סו לארקי

סוּ לארקי יצאה לחקור את המטבח התימני - וחזרה עם שלל נפלא ועם הרבה אהבה: מנות יומיומיות לצד מנות המיועדות לחגים ולאירועים משפחתיים - כמו ברית מילה, חינה וחתונה; מרקי בשר המתבשלים שעות (ויש כאלה עם בישול קצר), לצד מנות קלויות של גרעינים; לחמים ומיני בצק שאנחנו מכירים

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 המינוטאור

המינוטאור
מאת: ברברה ויין

ברברה ויין, הלא היא הסופרת הנודעת רות רנדל, שלפני עשרים שנה החלה לכתוב גם תחת השם הזה, כתבה את המינוטאור כשהיא מותחת את גבולות המסתורין ויוצרת יצירה ספרותית מורכבת, מותחן פסיכולוגי, שבמרכזו מסתובבות, כבתוך מבוך, דמויות אנגליות כפריות טיפוסיות שגורלן נקבע מראש על ידי המסורת השמרנית הבריטית כמו גם על ידי אבות אבותיהן בדורות הקודמים. האם ייתכן שרק פשע מצמרר יוכל לשחרר אותן מכבלי השמרנות?

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 המפנה התרבותי

המפנה התרבותי
מאת: פרדריק ג'יימסון

המפנה התרבותי (1998) עוקב אחר מהלכיו של אחד המבקרים והתיאורטיקנים המרקסיסטיים המשפיעים ביותר בדורנו. מבחר כתבים זה דן בניתוח השינויים שחלו בתפיסת הזמן, המרחב והחומר בתחומי הספרות והאמנות, האדריכלות, המוזיקה, הקולנוע ותקשורת ההמונים בעידן הפוסטמודרני. הוא כולל גם טקסטים מאוחרים אשר בהם מרחיב ג'יימסון את שיטתו להיבטים חדשים באדריכלות הפוסטמודרנית ולקשריהם עם זירת הכלכלה המדינית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המפץ הקטן

המפץ הקטן
מאת: בני ברבש

אסף, נער כמעט בן 13, ילד חריף בעל פוטנציאל להיות מדען, עוקב בהשתאות אחרי המפץ הקטן המתחולל יש-מאין בחיי אביו, רועי, ומביא לשינויים מרחיקי לכת בחיי כל המשפחה ואף ליותר מכך. כי בוקר אחד, כשאמו סמדר מתעוררת, היא מבחינה שמגומת האוזן של בעלה, הממשיך לישון לידהּ כמו תינוק, מבצבץ עץ-זית זערורי...

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 הנווט

הנווט
מאת: קלייב קאסלר

הנווט, פסל פיניקי עתיק, נגנב מהמוזיאון הלאומי בבגדד, ונמצא מחדש על ידי חוקרת העתיקות קָרינה מֶצָ´אדי. כאשר היא מלווה את הפסל המובל בספינה לארצות־הברית, נוחתת קבוצת חמושים על הסיפון, לוקחת את הפסל איתה, ואילו את הספינה היא מכניסה למסלול התנגשות עם אסדת נפט.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הפילוסופית

הפילוסופית
מאת: פטר פרנגה

השנה היא 1747. סופי וולנד בת השמונה-עשרה מגיעה לפריז לאחר שעזבה את האזור הכפרי שבו נולדה ובגרה. בקפה "פרוקופ" שברחוב סן ז'רמן היא פוגשת את האנציקלופדיסטים: קבוצה של פילוסופים ומהפכנים צעירים המבקשים להתנער מעול הכנסייה צרת האופקים ולהביא לצרפת עידן של השכלה ושל נאורות. סביב שולחנם של וולטר, רוסו ודידרו מצטרפת סופי לכתיבת הספר החתרני ביותר של התקופה - האנציקלופדיה הראשונה - חיבור מדעי פילוסופי, המשמש גם כלי חשוב של ביקורת פוליטית על הדת ועל השלטון.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הרהורים על הפסיכותאולוגיה בשירת נתן זך

הרהורים על הפסיכותאולוגיה בשירת נתן זך
מאת: רות קרטון בלום

הספר "הרהורים על פסיכו תיאולוגיה בשירת זך" מטיל אור על המגעים בין שירת זך לברית החדשה ומציג את הפרסונה של המשורר כמי שלעיתים ראה בעצמו מעין ישו של שירה. קריאה חדשנית זו מציעה מפתח שונה להבנת שיריו המוכרים האהובים של זך ולשירים חדשים שטרם ראו אור ונתכנסו רק עכשיו, ובעיקר היא מסיטה את המבט מן הפן האקסטנציאליסטי הקודר שאפיין קריאות קודמות, וחושפת את הגעגוע אל הטרנסנדנטי בשירתו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש יוני 2009
מוצגים 47 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים