הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 28 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 אני שוב יהודי

אני שוב יהודי
מאת: שלמה אדלר

שלמה אדלר היה בן 11 כשאיבד את הוריו. בספרו הוא מתאר בשפה נוקבת וקולחת, מבעד לעיני הנער שהיה במלחמה, את זיכרונותיו - את סיפור חייו והישרדותו: הילדות במשפחה יהודית מסורתית בעיירה בולחוב למרגלות הרי הקרפטים, רוחות המלחמה המנשבות ופרוץ המלחמה, האקציות, פירוק המשפחה ומאסר הוריו, מותם של הוריו, אחותו ומרבית משפחתו המורחבת, השליחה אל מחנה העבודה ועבודות הכפייה, העדות לרעב, למוות וההוצאות להורג, הבריחה מן המחנה ומציאת המסתור אצל משפחת רדוחובסקי מציליו.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 אנשי הספר

אנשי הספר
מאת: ג´רלדין ברוקס

בשנת 1996, אנה הית, מומחית לספרים נדירים, מקבלת הצעה שמגיעה רק פעם בחיים: בדיקה ושימור של כתב יד עברי מסתורי, מאויר באיורים יפהפיים - הגדת סראייבו. כתב היד נוצר בתור הזהב של יהדות ספרד, ובימי המלחמה בבוסניה ניצל מהפצצה על הספרייה של סראייבו.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 אתיקה של זיכרון

אתיקה של זיכרון
מאת: טלילה קוש זוהר

מהו זיכרון השואה עבור בני הדור השני? כיצד הם חווים וכותבים אותו? כיצד הוא משפיע על חייהם כאן, כישראלים? האם הם רואים בו לקח לעתיד? שאלות אלה נמצאות במרכז ספרה החדש של טלילה קוש זוהר, בת דור שני בעצמה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בעקבות רוצחי עמי

בעקבות רוצחי עמי
מאת: אלכס (מוריץ) מלר

"בעקבות רוצחי עמי" לוקח את הקורא אל עולם שחרב ואיננו עוד: לצ'רנוביץ, עיר הולדתו של מלר, למוגילב, גיא ההריגה אליה נעקרו הוא ומשפחתו, ולביסטריצה. מלר משחזר את המראות הרשים של ילדותו שנרמסה, אך יש בו הכוח להחליף את העולם האכזרי הזה בעולם של שיקום, בנייה, וסיוע ליעדי עם ישראל וההוויה הציונית.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 האם העצים פורחים אצלכם?

האם העצים פורחים אצלכם?
מאת: מנחם מאיר ופרדריק ריימס

סיפורם של שני אחים ניצולי שואה שאחרי עשרות שנים של נתק הקימו את הקשר ביניהם מחדש. שני האחים הצעירים, ילידי גרמניה, גורשו יחד עם הוריהם וקרוביהם מגרמניה לצרפת וטולטלו במחנות הסגר גריס ובמוסדות. ההורים הועברו למחנה ריבסל וכעבור שנתיים למחנה המעבר דרנסי ומשם לאושוויץ. האחים ניצלו בידי ארגון יהודי שפעל בקרב עצירי המחנות, טולטלו בין בתי ילדים בצרפת ובשווייץ, ודרכיהם נפרדו.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הדוד טונגסטן

הדוד טונגסטן
מאת: אוליבר סאקס

זיכרונותיו המוארים של אוליבר סאקס, הנוירולוג־סופר, משרטטים את ילדותו בבריטניה בצל מלחמת העולם השנייה, ומעוררים לחיים את התפעמותו כילד מהאור, מהחומר ומהאנרגיה, התפעמות של מדע וקסם. הדוד טונגסטן שבספר הוא דודו דייב, שהשתמש בסלילי מתכת הטונגסטן לייצור נורות חשמל, והוא שהכניס את אוליבר לעולם המסתורין של החומרים, צבעיהם, ריחם, מגעם ושאר תכונותיהם.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 המאבק על הזיכרון

המאבק על הזיכרון
מאת: דן לאור

המחבר ממקד את הדיון בנקודות המפגש על הספרות, החברה והתרבות ומעלה סדרה של שאלות הנוגעות באידיאולוגיות, באתוסים ובדימויי היסוד של החברה הישראלית. הספרות העברית כפי שהיא נבחנת בכתיבתו של דן לאור היא סיסמוגרף רגיש מאין כמותו לרחשים הגלויים והסמויים של החברה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הקיסר ורופא החצר

הקיסר ורופא החצר
מאת: פטר ק' ואן קרבל

הקיסר ורופא החצר הוא בעת ובעונה אחת ספר המסביר בפשטות את העקרונות העומדים מאחורי האקופונקטורה וסיפור הרפתקאות משעשע. הספר כתוב בצורה נגישה לקוראים ומיועד לאנשים הרוצים לדעת יותר על האקופונקטורה. המידע על הרפואה הסינית בקיסר ורופא החצר הולך ונפרש לאורך שיחה המורכבת משאלות ותשובות בין הקיסר לבין רופא החצר שלו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009
מוצגים 28 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים