הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009 - מקור ושירה
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אל ארץ הגומא

אל ארץ הגומא
מאת: אהרן אפלפלד

באל ארץ הגומא מתוודע הקורא למסעם המופלא של אם ובן. האם, טוני, היא אישה יהודייה צעירה, אמיצה ויפה, אך גם תיאטרלית ובעלת שיגיונות, המחליטה, לאחר חיים גדושי תהפוכות שעליה לשוב למחוזם של הוריה, משם ברחה בשעתה בבושת פנים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אלג`יר

אלג`יר
מאת: רוני סומק

אלג`יר הוא ספר השירים העשירי של רוני סומק. רוני סומק (1951) יליד בגדאד, עיראק, בן למשפחת סומך. עלה ארצה ב-1953. גדל והתחנך במעברה על גבול חולון בת־ים ולאחר מכן בשיכון ליד צהלה. היה שחקן כדורסל בקבוצת הנוער של מכבי תל-אביב. התחיל לכתוב בגיל 16. במסגרת שירותו הצבאי עבד כמדריך חבורות רחוב בבית־שמש...

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ארבע רוחות אהבה

ארבע רוחות אהבה
מאת: דני כספי

ארבע רוחות אהבה הוא רומן שתחילתו בפריז של שנות השלושים, המשכו בארץ בימי המנדט ואחריתו בישראל של שנות התשעים, המסופר בקולן של דמויות שחייהן ואהבותיהן מצטלבים ונקשרים בסבך של רגשות, סודות ונאמנויות.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 גולדפיש

גולדפיש
מאת: דפנה שחורי

גולדפיש הוא ספר השירה השלישי של דפנה שחורי, משוררת ומבקרת. שירה הראשונים התפרסמו בכתב העת "עכשיו". שחורי זכתה כבר פעמיים בפרס קרן יהושע רבינוביץ לאמניות. רשימות ביקורת הספרות שלה מתפרסמות בעיתונות וברשת.

הוצאה לאור: כרמל עמדה

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 דיו אדם

דיו אדם
מאת: חביבה פדיה

ספר שיריה החדש של חביבה פדיה מהווה מהפך של יחס הגלוי והסמוי ברובדי שירתה. מבע השירים העז, הישיר והמדויק של הקונקרטי בנוף, באורבניזם ובעולם, מפנה מבט אל הנפשי, הפוליטי והחברתי בנועו מן ההתרסה אל השירה הלירית.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 הביתה

הביתה
מאת: אסף ענברי

הביתה הוא סיפורו של קיבוץ מלידתו עד מותו. זהו סיפורם של אנשים שעזבו את ביתם כדי להגיע הביתה. הם נטשו את הוריהם, את שפתם ואת אמא רוסיה למען ארץ משלהם, וניסו להיפטר מהכמיהה האנושית למשפחה, לפרטיות ולרכוש, כדי ליצור חברה טובה יותר על פי הבנתם. חלקם השכילו למות לפני שמפעל חייהם התנפץ. חלקם עדיין כאן.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 כל היודע דבר

כל היודע דבר
מאת: אורית הראל

ליאורה מורג נעלמת יום אחד ללא סיבה, בלי להשאיר סימן, רק דירה מסודרת ונקייה. עולמה המסודר והמוגן של בתה סיגל מתערער באחת. סיגל, שחייה התנהלו על מיי מנוחות, יוצאת למסע חיפושים שנהפך לסחרור במנהרת זמן משפחתית ולמרדף אחרי פרקי עבר נסתרים

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 כל השירים א 1951 - 1965

כל השירים א' 1951 - 1965
מאת: דוד אבידן

כרך זה, הראשון מבין ארבעה כרכים של "כל שירי דוד אבידן", כולל את התקופה הראשונה ביצירתו, זוֹ שראשיתה ב"ברזים ערופי שפתיים" (1954) והמשכה ב"בעיות אישיות" (1957), "סיכום ביניים" (1960, מבחר מתוך שני הספרים הראשונים שנוספו לו שירים חדשים) ו"שירי לחץ" (1962), וסופה ב"משהו בשביל מישהו: מבחר שירים, 1962-1964" (1964).

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ומוסד ביאליק

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים