הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 פנטזיה מרוקאית - תבשילים וסיפורים

פנטזיה מרוקאית - תבשילים וסיפורים
מאת: גבריאל בן שמחון

גבריאל בן שמחון הוא סופר, מחזאי, משורר ואיש קולנוע ומכהן כפרופסור לתיאטרון וקולנוע באוניברסיטת תל אביב. ב"פנטזיה מרוקאית" הוא מתייחס לבישול המרוקאי כאמנות: "עם קצת דמיון הבישול יכול להתרומם לדרגה רוחנית, בדיוק בדרך בה מין יכול להפוך מפורנוגרפיה לשירה, צלילים למוזיקה, מילים לספרות, צבעים לציור או תשוקה לאהבה".

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 צ`רצ`יל ומלחמה

צ`רצ`יל ומלחמה
מאת: ג`פרי בסט

ג`פרי בסט, הביוגרף המהולל של צ`רצ`יל, אינו מסתיר את הקסמים שמהלכות על גיבורו הלחימה והגבורה בה, אך משרטט בצ`רצ`יל ומלחמה מערכת מורכבת וסבוכה של יחסי אהבה-שנאה. מנהיגותו של צ`רצ`יל והכרעותיו בסוגיות אסטרטגיות בימי מלחמת העולם השנייה זוכות בספר להדגשה ולהארה מעמיקות.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קיץ

קיץ
מאת: אדית וורטון

אדית וורטון, מהסופרות האמריקאיות הגדולות בכל הזמנים, זוכת פרס פוליצר, פרסמה בשנת 1917 את קיץ: רומן שערורייתי, מבריק ומלא תשוקה, שבלבו חשבון נפש נוקב עם המוסרנות האמריקנית. ואולם הישגה הגדול ביותר הוא בהצגת דמותה המהפנטת של צ'רטי רויאל באותו שלב קסום ומבהיל שבו היא הופכת מנערה לאישה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 רכבת הזהב

רכבת הזהב
מאת: רונלד צוויג

"העובדה המדהימה בקשר לטובין שברכבת הזהב לא הייתה ערכו הרב של כל פריט ופריט, אלא כמותם העצומה של הפריטים", כותב רונלד צוויג במחקרו המרתק על גלגולה של רכבת הזהב שיצאה מהונגריה לאוסטריה בשלהי מלחמת העולם השנייה ועליה רכושם של יהודי הונגריה - אבנים יקרות, כסף מזומן, פרוות ושטיחים, טבעות נישואין ותשמישי קדושה. "הרכבת", כותב צוויג, "הייתה שיאן של שנות תכנון ושל ביזה מאורגנת בקפידה".

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 רעש

רעש
מאת: יעקב בורק

מה הקשר בין השטות שפלטנו בארוחת הערב אמש ובין חיידקים טורפים? מה משותף להזדמנויות שהחמצנו ולממצא חשוד בבדיקה רפואית? מזווית הראייה המקורית המוצעת בספר שלפנינו, כל אלה הם רעשים - הפרעות לסדר היום, למחשבה, לשקט הנפשי, ליכולת לממש את עצמנו ולאיזון בחיינו שאנו כה משתדלים בעבורו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 רק בוקר קיץ, לכאורה

רק בוקר קיץ, לכאורה
מאת: יעל משאלי

מחזאית ידועה ומצליחה, אם לשני בנים בוגרים ורעייתו של עורך דין בכיר, מכניסה אל חייה בבוקר קיץ אחד את עמליה, אישה אבודה ומבולבלת. עמליה, נפש פגועה המבקשת מזור ושחרור, רדופה על ידי חוויות ילדות של כאב, מושכת את המחזאית אל תוך עולמה המורכב ואל נבכי נפשה המסוכסכת.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 שנה בקזבלנקה

שנה בקזבלנקה
מאת: טאהיר שאה

סופר המסעות האנגלי הנודע, טאהיר שאה, מגולל דוח מבדח וכמעט בלתי אפשרי על אודות הגשמתו של חלום אקזוטי. הוא פורש את קורות משפחתו שעוברת משמי לונדון האפורים אל קזבלנקה הטובלת בשמש, היכן שנפגשים המסורת האסלאמית והפולקלור האפריקאי - ושום דבר איננו קל כפי שנדמה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 תחנה סופית ערד

תחנה סופית ערד
מאת: אדיבה גפן

גופתה של סמדר היפה נמצאה מוטלת במכונית, על פסי הרכבת בואכה קריית גת. דקלה, שסמדר היתה לה כאחות, מסרבת לקבל את קביעתה של המשטרה כי מדובר בהתאבדות. מוכת יגון אך נחושה והחלטית, פותחת דקלה בחקירה משל עצמה ונתקלת בדמויות מעברה של סמדר, כולן רומזות על סודות אפלים ומעוררות שאלות ותהיות

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים