הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 סלמנדרה - מיתוס והיסטוריה בכתבי ק. צטניק

סלמנדרה - מיתוס והיסטוריה בכתבי ק. צטניק
מאת: יחיאל שיינטוך

כרך שני המנתח את יצירתו, ביידיש ובעברית, של ק.צטניק על השואה, על רקע שחזור הביוגרפיה שלו בימי מלחמת העולם השנייה ומיד אחריה. בספר נחשפו פרקים לא ידועים מחייו של ק.צטניק תחת שלטון הנאצים בגטו ובמחנות עבודה והשמדה. מובאים בו מקורות ראשוניים בכתב-יד – קטעי שירה ופרוזה של יחיאל די-נור אשר נכתבו ביידיש לאחר השחרור, ב"בריחה" ובריכוזי פליטים באיטליה.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 עוברת אורח בדממה

עוברת אורח בדממה
מאת: פאביאן ורדיה

בגיל 20 היא עוזבת הכל והולכת אחר תשוקתה. פאביאן ורדיה, סטודנטית מבריקה לאמנות, מוותרת על מלגת לימודים מבטיחה בצרפת ועל חירות חיי המערב, ונוסעת לבד למעמקי סין הקומוניסטית - בעקבות הדחף לחקור וללמוד את סודות הקליגרפיה והציור הסיני, אמנויות עתיקות שמהפכת התרבות המיטה עליהן חורבן.

הוצאה לאור: אסיה

סיווג: ספרות לא בדיונית

 עוגת השבוע של לאשה

עוגת השבוע של לאשה
מאת: איילת הירשמן - עורכת

הספר עוגת השבוע של "לאשה" מאגד לראשונה את מתכוני מדור האפייה הפופולרי והוותיק בישראל - תמצאו בו מתכונים מעולים ובדוקים מאת טובי הקונדיטורים, שכיכבו לאורך השנים האחרונות במדור. כדי להקל על החיים, הספר מחולק לפרקים שונים לפי דרגות הקושי ומשך הזמן של הכנת המתכונים

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 עוד אהבה אחת ודי

עוד אהבה אחת ודי
מאת: אורנה לנדאו

עוד אהבה אחת ודי הוא סיפור על הסודות הקטנים, החלומות הזנוחים, השקרים הלבנים והתשוקות המודחקות שמהם ארוגים חיי המשפחה של כולנו. אורנה לנדאו מתארת את חיי הנשים שיש להן "משפחות מאושרות" בגילוי לב, באמפתיה ובהומור, ואינה מניחה לערפל הבורגני, הרומנטי, להעיב על מבטה החד.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 עיבל

עיבל
מאת: חיים גורי

ספר השירים החדש של חיים גורי, חתן פרס ישראל לספרות, רואה אור במלאת 60 שנה להופעת ספר שיריו הראשון "פרחי אש", ב-1949, בשלהי מלחמת העצמאות. בספר החדש, המפתיע ברעננותו, מחזור שירים ארוך, "עיבל", שיש בו משום חשבון נפש אישי וציבורי של המציאות הישראלית מראשיתה ועד היום.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 עידן התהפוכות

עידן התהפוכות
מאת: אלן גרינספאן

אלן גרינספאן, יו"ר הבנק הפדרלי בארצות הברית בשנים 2006-1987, חולק עם הקוראים לראשונה בספר חכם ומעורר מחשבה זה את סיפור חייו ואת סודותיו המקצועיים. נאמן להיסטוריה רבת התהפוכות שחווה ועיצב, הוא מוביל את הקורא למסע מופלא אל אופק הכלכלה הגלובלית, מגלה לנו את יסודות הצמיחה הכלכלית ומתעמק בעובדות הנוגעות למדינות החשובות ולאזורים המרכזיים בעולם.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 פגישה אחרונה עם מרילין

פגישה אחרונה עם מרילין
מאת: מישל שניידר

פגישה אחרונה עם מרילין, הכתוב כרומן אך מבוסס על עובדות, ראיונות ומחקרים, מביא את סיפור הטיפול שעברה מרילין על רקע הסצינה הפסיכונאליטיקאית בהוליווד שהתאפיינה בעירוב ובטשטוש תחומים, עד שלא היה ברור מי הם השחקנים במשחק ואיזה תפקיד הם מגלמים אלו בחייהם של אלו.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 פוליטיקה - ספרים א, ב, ג

פוליטיקה - ספרים א, ב, ג
מאת: אריסטו

הפוליטיקה טרם ראתה אור במלואה בעברית. בכרך זה מובאים שלושת הספרים הראשונים של החיבור (מתוך שמונה ספרים המצויים בידינו), עם מבואות והערות המסייעים לקורא להתמצא בטקסט, בהקשריו הפילוסופיים וברקע ההיסטורי שלו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים