הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 מסעות שחייבים לעשות

מסעות שחייבים לעשות
מאת: סטיב ווטקינס וקלייר ג'ונס

בפורמט אלבומי, בתמונות מרהיבות מוגשת לקורא סדרה של מסעות חלומיים: " רכיבה על סוסים בדלתת האוקבנגו, בוצוואנה, ,טרק בכיפת הקרח, ארגנטינה, טיול לאורך דרך נהר גיב, אוסטרליה, קנאל דו מידי, צרפת, נסיעה לאורך כביש 66, ארצות הברית ועוד.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 משחק הראיות

משחק הראיות
מאת: ליעד שהם

שום דבר בחייו של אורי דולב לא הכין אותו למגע עם המציאות שבצד האחר של דוכן הנאשמים. כבנו של שופט בית המשפט העליון ופרקליט לשעבר, השתייך אורי כל חייו לאצולת המשפט הישראלית. הוא נחשב לשופט מחמיר וחסר פשרות, והמילה "זכאי" לא היתה שגורה בפיו.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מקור

 משפחת יאסין ולוסי בשמים

משפחת יאסין ולוסי בשמים
מאת: דניאלה כרמי

שתי הנובלות החדשות של דניאלה כרמי: "משפחת יאסין ולוסי בשמים" ו- "עדינה ומרסלה מחפשות את חוט החיים", מציעות מבט ייחודי ומפתיע על המציאות הישראלית, תוך שילוב מהפנט של ממשות ופנטסיה, תוגה ושעשוע.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 משק 54

משק 54
מאת: גלית וגלעד סליקטר

נובלה גרפית - בשלושה סיפורי התבגרות סמי-אוטוביוגרפים, המתרחשים בשנות ה-70 וה-80, במושב בשפלה, מכסה התבגרות כפרית תמימה לכאורה על אפלה גדולה - בבור שפכים, מרתף טחוב, ומעמקי הנפש. בסיפור הפותח, מציל מחליף, בור טפחות המוסב לבריכת שחייה שואב את נגה, גיבורת הספר, אל תוך חיזור בוסרי ומסוכן.

הוצאה לאור: קומיקס האוזן השלישית

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 נוכרייה

נוכרייה
מאת: דיאנה גבלדון

קלייר רנדל מנהלת חיים כפולים. יש לה בעל שחי במאה אחת ומאהב מן המאה האחרת. כשקלייר רנדל, אחות קרבית לשעבר, חוזרת בשנת 1945 מהמלחמה ומתאחדת עם בעלה לירח דבש שני, היא נוגעת בתמימות בסלע המצוי באחד ממעגלי האבנים העתיקים הפזורים ברחבי האיים הבריטיים. בן רגע היא חוזרת לעבר, אל סקוטלנד של 1743, ארץ שסועת מלחמות וסכסוכי גבול בין־שבטיים.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 ניטרה שלי

ניטרה שלי
מאת: חני קהת

"החופש לרוץ ולשחק נראה לי עכשיו רחוק מאד. הרגשתי שאני מוכנה לכל דבר - גם להיפצע, ואפילו קשה יותר - ובלבד שאחזור ואזכה בחופש שלי, בחברות שלי, במורה גליק האהוב". לאחר שתיקה של למעלה מיובל, אזרה חני קהת כוח לתת ביטוי לחוויות הצורבות שהציפו את זיכרונה.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 נקודת הבראשית - מיתוס ביתניה

נקודת הבראשית - מיתוס ביתניה
מאת: שולה קשת

ספר זה עוסק בדרכים שבהם בחרו כמה סופרים לספר את הסיפור של ביתניה-עילית, ובעיקר בעובדה שמספרים אותו מחדש בנקודות היסטוריות שונות, החל בשנות העשרים של המאה וכלה - בינתיים, בסוף שנות השמונים שלה. הופעת הסיפור מספר פעמים על ציר הזמן של המאה העשרים מעידה על כך שהמטען המיתי שהתרבות הישראלית המתחדשת נושאת עימה היה עדיין בשלבי גיבוש, ומיתוס הראשית טרם נחתם.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ויד טבנקין

סיווג: ספרות מקור

 סיפורי אונס בבית המשפט

סיפורי אונס בבית המשפט
מאת: עירית נגבי

עירית נגבי קוראת את הטקסטים של השופטים כפי שקוראים ספרות. להבדיל מהניתוח המשפטי הקונבנציונלי של פסקי דין, המתמקד בנימוקים הפורמליים, נגבי מנתחת את הסיפורים שמגוללים השופטים על אודות אירוע האונס, את נקודת המבט שממנה מסופר האירוע, את אפיון הדמויות, את הייצוג של הנאנסת לעומת זה של האנס, את האמצעים הרטוריים, את בחירת המילים ואת הסגנון בכללותו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים