הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 למה קראתם לי חופי הפלא

למה קראתם לי חופי הפלא
מאת: יהודית שמר

תשעים דקות נסיעה מפרידות בין תל אביב לאופקים,אבל לאורית פרץ, מורה צעירה,מדובר ברבה יותר. אופקים זה חיים אחרים,חינוך אחר, מערכת אחרת, משפחה לוחצת, מסורת, שאלות שמחייבות תשובות מתחמקות וסודות עבר שהיא מנסה להסתיר.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מקור

 מהו המה

מהו המה
מאת: דייב אגרס

ולנטינו אצ'אק דנג עודנו ילד כשהסכסוך מפריד אותו ממשפחתו ומאלץ אותו לעזוב את כפרו הקטן בסודן ולהצטרף לאלפי יתומים אחרים במסעם רב התלאות לאתיופיה, שבה הם מקווים לשבת בבטחה, לפחות לזמן־מה. לאורך הדרך נתקל ולנטינו בחיילי אויב, בלוחמי שחרור ובמיליציות קטלניות, בצבוֹעים ובאריות, במחלות וברעב, ומתמודד עם כל אלה בתושייה ובאומץ.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 מחכים ללנק

מחכים ללנק
מאת: יהושע שכנר

מחכים ללֶנֶק הוא תעודה נדירה המתארת בפרוטרוט את חיי האנשים במחבוא, שניצלו מגירוש למחנות המוות וזכו לחוות את רגע השחרור. שוכני הבור חיו בצפיפות רבה ובמתח. בשעות היום שמרו על דומייה מחשש מפני האיכרים האוקראינים שעבדו בשדות, ובלילות, שנהפכו להם לימים, התענו ברעב ובצמא. השאלות הגורליות שחייהם היו תלויים בהן ניסרו בחלל המסתור ולא הרפו: האם ישרדו ולא יתגלו? האם ימשיך לנק לספק להם מזון ולא ינטוש אותם? האם לא ייפגע מידי שכניו האנטישמים?

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מכירות - המודל החדש

מכירות - המודל החדש
מאת: גרנט ליבוף

שיטות המכירה המסורתיות והמיושנות כבר לא עובדות. העולם העסקי השתנה, וכיום הוא מונע על ידי מערכות יחסים ומוניטין. בעלי עסקים קטנים הפועלים כיום יודעים באופן אינסטינקטיבי שהאתגר הוא להעמיד מערכות יחסים במקום הראשון - ובו בזמן להשיג תוצאות.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 מכתבים מדרנסי

מכתבים מדרנסי
מאת: אנטואן סבג ודניס פסחנסקי

לספר מיוחד וחשוב זה נבחרו 130 מכתבים מבין אלפים שכתבו יהודים ששהו במחנה דרנסי בשנים 1944-1941. המכתבים, שהשתמרו בדרך-לא-דרך אצל המשפחות והופקדו מאוחר יותר במרכז לתיעוד יהודי בן זמננו שבפריז, מייצגים נאמנה את שהתרחש בשנים הללו בצרפת.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מלך, לוחם, מכשף, מאהב

מלך, לוחם, מכשף, מאהב
מאת: רוברט מור ודאגלס ג'ילט

הספר מלך, לוחם, מכשף, מאהב מבקש להבין את הנפש הגברית, לבחון את מרכיביה הפסיכולוגיים והרוחניים ולצייד גברים ונשים כאחד במפה שתשרטט בעבורם את הטריטוריות של העצמיות הגברית.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ממזרח לזמן

ממזרח לזמן
מאת: ג'ייקוב ג' רוזנברג

ממזרח לזמן הוא מפגש בין ההיסטוריה לדמיון, בין המציאוּת לחלומוֹת, בין התקוות להתפכחות מהן. הסיפור מגולל שרשרת זיכרונות שמציירים עולם שאבד בלודז' שבפולין בשנים שבין ילדותו של ג'ייקוב ג' רוזנברג לבין עלומיו, תקופה שנפלה קורבן למאורעות האיומים של שנות השלושים והארבעים של המאה העשרים.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מנהיגות וסמכות בחברה החרדית בישראל

מנהיגות וסמכות בחברה החרדית בישראל
מאת: קימי קפלן, נורית שטדלר

המאמרים המכונסים בספר מבוססים על פעילות רב-שנתית של קבוצת מחקר במכון ון ליר בירושלים. המאמרים חושפים דפוסים מגוונים של מנהיגויות מִשנה וסמכויות חלופיות בחברה החרדית בת זמננו, ומבקשים לעמוד על אופני צמיחתן ועל מקומן בחברה החרדית ובתודעתה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ומכון ון ליר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים