הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 הקיסר ורופא החצר

הקיסר ורופא החצר
מאת: פטר ק' ואן קרבל

הקיסר ורופא החצר הוא בעת ובעונה אחת ספר המסביר בפשטות את העקרונות העומדים מאחורי האקופונקטורה וסיפור הרפתקאות משעשע. הספר כתוב בצורה נגישה לקוראים ומיועד לאנשים הרוצים לדעת יותר על האקופונקטורה. המידע על הרפואה הסינית בקיסר ורופא החצר הולך ונפרש לאורך שיחה המורכבת משאלות ותשובות בין הקיסר לבין רופא החצר שלו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הקמע

הקמע
מאת: מארק קורזם

אלכס קורזם היה רק בן חמש כשנמלט לבדו אל היער בעת שיחידת חיסול נאצית פשטה על כפרו ורצחה את אמו יחד עם יהודי הכפר האחרים. לבדו בעולם הוא הסתתר ביער, חיפש מזון ובגדים על גוויות חיילים וכל זאת בקור המקפיא של החורף הרוסי עד שגילתה אותו כיתת חיילי אס־אס לטבים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הקרב האחרון - מרד גיטו ורשה

הקרב האחרון - מרד גיטו ורשה
מאת: איתמר לוין, שלומית לן

מרד גטו ורשה הוא אחד האירועים המתוארים ביותר בהיסטוריה בת-זמננו, הן בספרות המדעית והן בספרות ההיסטורית-פופולרית. אולם למרות זאת, הסיפור המלא, המדויק והמורכב של המרד טרם סופר עד היום. הקרב האחרון מתאר את המרד מבעד לעיניהם של מי שנטלו בו חלק והיו עדים לו - מורדים מאורגנים ולוחמים בלתי-מאורגנים, יהודים שהסתתרו בבונקרים וכאלו שחיו בזהות בדויה בחלק הפולני של ורשה, אנשי מחתרת פולנים ואנשי צבא וס"ס גרמנים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הרהורים של היסטוריון

הרהורים של היסטוריון
מאת: מארק בלוך

מארק בלוך (1944-1886), ממייסדי אסכולת ה"אנאל", נחשב לאחד מגדולי ההיסטוריונים של המאה ה-20, אם לא לגדול שבהם. המאמרים המובאים בספר זה מציגים את הגותו בבהירות רבה ובשפה קולחת: כיצד עובד ההיסטוריון? מהי עדות מהימנה ומיהו העד האמין? מדוע נוצרות ידיעות שווא בזמן מלחמה וכיצד הן נפוצות? מה מקומה של ההשוואה בהיסטוריה וכיצד להשתמש במתודה ההשוואתית?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הרווח הכפול

הרווח הכפול
מאת: מארא רבינוביץ תירוש, נאוה שם-טוב יער

הספר המיועד לתקופת משבר ומטרתו לסייע לכל אדם בארגון לקחת אחריות ולעבוד טוב יותר עם המנהל מעליו או עם המנהלים שמתחתיו. גישה ניהולית חדשנית שהתפתחה וזכתה להצלחה בארצות אירופה וצפון אמריקה ונקראת: Managing up.

הוצאה לאור: פרספקטיבה

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 זיכרון ונשייה

זיכרון ונשייה
מאת: רחל אליאור

הספר זיכרון ונשייה: סודן של מגילות מדבר יהודה מציג בפעם הראשונה לקורא העברי תיאור מקיף של מגילות מדבר יהודה. ביסודו מונחת הסברה ש-930 המגילות ששרדו, במלואן או בחלקן, שייכות לספרייה כוהנית שאבדה בתהום הנשייה, עקב מאבקים סוערים בין הגמוניות מתחרות במאות שלפני חורבן בית שני ולאחריו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ומכון ון ליר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 חג המימונה - מהפריפריה אל המרכז

חג המימונה - מהפריפריה אל המרכז
מאת: רחל שרעבי

הספר עוסק בחג המימונה ובדרך בה הפך לרכיב מקובל בחברה הישראלית. תמורה זו מהווה צומת תרבותי חשוב לדיון במערכת היחסים שבין הפריפריה לבין המרכז - בין תרבות "גבוהה" לבין תרבות "נמוכה", בין קולטים לבין נקלטים ובין המזרחיים לבין הקולקטיב הישראלי - ומאיר אותה באור חדש.

הוצאה לאור: יד בן צבי והקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 יש היגיון בחיים

יש היגיון בחיים
מאת: טים הרפורד

החיים נראים הרבה פעמים חסרי היגיון לחלוטין. כשזונה מסכימה לקיים יחסי מין ללא הגנה, כשנער מחליט להיעשות שודד או כשמכור לעישון מצית סיגריה נוספת - נראה כאילו התנהגותם אינה רציונלית בעליל. האומנם? טים הרפורד סבור שהתנהגותם דווקא הגיונית לחלוטין.

הוצאה לאור: כנרת וזמורה ביתן

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים