הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 גולדפיש

גולדפיש
מאת: דפנה שחורי

גולדפיש הוא ספר השירה השלישי של דפנה שחורי, משוררת ומבקרת. שירה הראשונים התפרסמו בכתב העת "עכשיו". שחורי זכתה כבר פעמיים בפרס קרן יהושע רבינוביץ לאמניות. רשימות ביקורת הספרות שלה מתפרסמות בעיתונות וברשת.

הוצאה לאור: כרמל עמדה

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 דיו אדם

דיו אדם
מאת: חביבה פדיה

ספר שיריה החדש של חביבה פדיה מהווה מהפך של יחס הגלוי והסמוי ברובדי שירתה. מבע השירים העז, הישיר והמדויק של הקונקרטי בנוף, באורבניזם ובעולם, מפנה מבט אל הנפשי, הפוליטי והחברתי בנועו מן ההתרסה אל השירה הלירית.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 האלף בית של בניית נבחרת עסקית מנצחת

האלף בית של בניית נבחרת עסקית מנצחת
מאת: בלייר סינגר

נבחרות מעולות מגיעות בסופו של דבר להישגים כאשר הן עומדות מול אתגרים. "קוד הכבוד" הבלתי נראה מלכד את הנבחרת תחת לחץ. הוא גורם לכל אחד מחבריה ליטול אחריות לכללים מוגדרים של התנהגות ושל ביצוע, והחשוב ביותר - זה בפני זה. לאלה אשר היכולת הזאת מצויה ברשותם יש יתרון עצום בשוק.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 האם העצים פורחים אצלכם?

האם העצים פורחים אצלכם?
מאת: מנחם מאיר ופרדריק ריימס

סיפורם של שני אחים ניצולי שואה שאחרי עשרות שנים של נתק הקימו את הקשר ביניהם מחדש. שני האחים הצעירים, ילידי גרמניה, גורשו יחד עם הוריהם וקרוביהם מגרמניה לצרפת וטולטלו במחנות הסגר גריס ובמוסדות. ההורים הועברו למחנה ריבסל וכעבור שנתיים למחנה המעבר דרנסי ומשם לאושוויץ. האחים ניצלו בידי ארגון יהודי שפעל בקרב עצירי המחנות, טולטלו בין בתי ילדים בצרפת ובשווייץ, ודרכיהם נפרדו.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הביתה

הביתה
מאת: אסף ענברי

הביתה הוא סיפורו של קיבוץ מלידתו עד מותו. זהו סיפורם של אנשים שעזבו את ביתם כדי להגיע הביתה. הם נטשו את הוריהם, את שפתם ואת אמא רוסיה למען ארץ משלהם, וניסו להיפטר מהכמיהה האנושית למשפחה, לפרטיות ולרכוש, כדי ליצור חברה טובה יותר על פי הבנתם. חלקם השכילו למות לפני שמפעל חייהם התנפץ. חלקם עדיין כאן.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 הדוד טונגסטן

הדוד טונגסטן
מאת: אוליבר סאקס

זיכרונותיו המוארים של אוליבר סאקס, הנוירולוג־סופר, משרטטים את ילדותו בבריטניה בצל מלחמת העולם השנייה, ומעוררים לחיים את התפעמותו כילד מהאור, מהחומר ומהאנרגיה, התפעמות של מדע וקסם. הדוד טונגסטן שבספר הוא דודו דייב, שהשתמש בסלילי מתכת הטונגסטן לייצור נורות חשמל, והוא שהכניס את אוליבר לעולם המסתורין של החומרים, צבעיהם, ריחם, מגעם ושאר תכונותיהם.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 המאבק על הזיכרון

המאבק על הזיכרון
מאת: דן לאור

המחבר ממקד את הדיון בנקודות המפגש על הספרות, החברה והתרבות ומעלה סדרה של שאלות הנוגעות באידיאולוגיות, באתוסים ובדימויי היסוד של החברה הישראלית. הספרות העברית כפי שהיא נבחנת בכתיבתו של דן לאור היא סיסמוגרף רגיש מאין כמותו לרחשים הגלויים והסמויים של החברה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המשגה הכפול

המשגה הכפול
מאת: פרוספר מרימה

באביב 1833 ניסו הסופר הצעיר פרוספר מרימה והסופרת ז'ורז' סאנד, שנפרדה באותם ימים מבעלה, לקשור ביניהם קשר רומנטי, אך הקשר מת באבו. הנובלה המשגה הכפול נכתבה בעקבות הניסיון הרומנטי הכושל הזה ונרשמה בהיסטוריה כאחת היצירות המעניינות, השנונות והמורכבות של אחד מגדולי הסופרים הצרפתים בכל הזמנים.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים