הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2009 - כל הספרים
מוצגים 77 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 מגן־דוד, תולדותיו של סמל

מגן־דוד, תולדותיו של סמל
מאת: גרשם שלום

הספר מגן־דוד: תולדותיו של סמל הוא אירוע ספרותי יוצא דופן בנוף המקומי. זהו פרסום ראשון של מאמר שנותר בעזבונו של גרשם שלום, והמתין לרגע הנכון מאז הלך לעולמו בשנת 1982. בספר זה נאספו מכלול ממצאי חקירתו בת חמישים השנים של שלום על גלגוליו של הסמל שהיה לסמלה של מדינת היהודים.מאין צץ והופיע? שלום מתחקה אחר אימוצו של סמל מסתורי זה, שראשיתו פאגאנית ואחריתו - עודה לפנינו.

הוצאה לאור: משכן לאומנות, עין-חרוד

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 מדע ההומאופתיה

מדע ההומאופתיה
מאת: ג'ורג' ויתולקס

מלבד היותו מקיף וכולל הן את הצד התיאורטי-פילוסופי והן את הצד המעשי של ההומאופתיה, מוצג בספר חזון סוחף באשר לאופן שבו ראוי לטפל בבני אדם. שאיפתו של ויתולקס בספר זה הייתה להוכיח כי ההומאופתיה, אף על פי שנהגתה בתחילת המאה ה-19, הרי היא תקפה ועומדת בכל הסטנדרטים המדעיים המחמירים ביותר.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 מדריכון למעמד התחתון

מדריכון למעמד התחתון
מאת: אוגוסט סטרינדברג

לא לגמרי סוציאליסט, לא ממש אנרכיסט, ללא ספק ניהיליסט ומעל הכול אדם מוטרף הכואב את כאב ההשפלה והאי-שוויון שהם מנת חלקם של מיליוני בני אדם המשתייכים ל"מעמד התחתון" - המחזאי, הסופר והמסאי הגאון אוגוסט סטרינדברג (1912-1849) השכיל לגעת ברוב רגישות בנקודות הבסיסיות של המצב החברתי-פוליטי.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מחלת האבנים

מחלת האבנים
מאת: מילנה אגוס

סבתה של המספרת – הדמות שבצילה חוסה כל הסאגה המשפחתית של "מחלת האבנים" – התחתנה רק בגיל 33; ולא שחסרו לה מחזרים, אבל הם היו נמלטים עד מהרה, ובכפר שלה, באי סרדיניה, נפוצו שמועות שהיא שולחת להם שירי אהבה לוהטים, הרומזים גם לדברים מלוכלכים, ושהיא משוגעת.

הוצאה לאור: כתר והספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 מטעם 17 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית

מטעם 17 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית
מאת: יצחק לאור - עורך

במטעם 17, שירים מאת יעקב ביטון, חדוה הרכבי, תאמר מסאלחה, יצחק לאור, יאניס ריצוס (בתרגום רמי סערי), פיליפ לארקין (בתרגום עודד וולקשטיין) ועוד; סיפורים מאת יעל נאמן, סמי ברדוגו, יורם נסלבסקי ומיכל פאר; מסות מאת גדעון עשת, שמעון זנדבנק, אורן יפתחאל, היינריך פון קלייסט ועוד; "תיק סין" מביא מסות על הספרות והקולנוע הסיניים בעידן הפוסט-סוציאליסטי. דן דאור תירגם מהשירה הסינית החדשה ומהפילוסופיה הסינית העתיקה.

הוצאה לאור: מטעם

סיווג: כתבי עת

 מכיתות

מכיתות
מאת: עמיהוד גלעד

הנובלה מכיתות מגוללת את סיפורו של פסל ישראלי, דרור ברנר, שנולד בירושלים ערב קום המדינה. כדור בודד שנורה לעברו מרובהו של צלף ירדני בעודו נישא בזרועות אמו היה המהלומה הראשונה שהחלה לנתץ את חייו, חיים שאותם הוא מנסה לאחות באמצעות מעשה היצירה והאהבה.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרות מקור

 מכלניות לפונדק הרוחות - אלתרמן המחזאי

מכלניות לפונדק הרוחות - אלתרמן המחזאי
מאת: בן-עמי פיינגולד

הספר סוקר את יצירתו הדרמטית של אלתרמן, על פי סדר כרונולוגי של הכתיבה וההצגה של המחזות השונים. כל מחזה נבחן לגופו, מתוך פרספקטיבה, מבחינת הנושאים, הרלוונטיות האקטואלית, העיצוב הבימתי-תיאטרלי, הרקע ההיסטורי והזיקה ההשוואתית המתייחסת למוטיבים ולצורות בדרמה העברית, היהודית והלועזית.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מקור

 מנזר פרמה

מנזר פרמה
מאת: סטנדל

מנזר פרמה הוא הרומן הגדול האחרון שהשלים סטנדאל (1783-1842), מן הגדולים בסופרי צרפת. את השראתו לעלילת רומן זה, המתרחש כביכול באיטליה של המאה ה-19, נטל סטנדאל מן הרנסנס האיטלקי. זהו סיפור קורותיו של אציל איטלקי צעיר, בעל נפש נלהבת המבקש את דרכו בחברה הצינית והמסוכסכת של איטליה שלאחר מלחמות נפוליאון.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2009
מוצגים 77 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים