הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2009 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 גוסטב מאהלר - ביוגרפיה

גוסטב מאהלר - ביוגרפיה
מאת: סטוארט פדר

ספר זה מעשיר את ידיעותינו על חייו של אחד היוצרים הגדולים של המוסיקה המודרנית; הוא משלב התבוננות מתוחכמת ביצירתו של מאהלר עם דיוקן פסיכולוגי נוקב של אישיותו המורכבת - כאדם, כאמן וכיהודי בשלהי האימפריה האוסטרו-הונגרית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 היסטוריה קצרה של השיגעון

היסטוריה קצרה של השיגעון
מאת: רוי פורטר

מהי מחלת נפש? כיצד מרפאים אותה? בספרו היסטוריה קצרה של השיגעון (2002) סוקר רוי פורטר את ההתמודדויות השונות עם שאלות אלה לאורך ההיסטוריה - מצד פילוסופים, אנשי דת, שופטים, רופאים, סופרים, אמנים, החולים עצמם והחברה בכללותה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המאה היהודית

המאה היהודית
מאת: יורי סלזקין

העידן המודרני, טוען יורי סלזקין, הוא העידן היהודי והמאה העשרים הייתה, לטוב ולרע, המאה היהודית. המודרניות פירושה הפניית העורף לאדמה ומעבר לעיר, פירושה מוביליות חברתית באמצעות השכלה ובאמצעות יזמות כלכלית, פירושה פרגמטיזם ונכונות לנפץ דפוסי חשיבה מסורתיים.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת תל אביב

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הצעד (שלא) מעבר

הצעד (שלא) מעבר
מאת: מוריס בלאנשו

הצעד (שלא) מעבר (1973) הוא ספר מאוחר השופך אור על כלל הנושאים שהעסיקו את בלאנשו לכל אורך יצירתו. דרך העיסוק בשאלה מנין באה הכתיבה וכיצד היא אפשרית, מנסח בלאנשו עמדה עקרונית אשר לפיה הכתיבה האמיתית היא הצגת שאלות מתמדת המערערת על כללי היסוד המוכרים לנו. לשם המחשת דבריו הוא בחר בכתיבה המקטעית, המאפשרת להתבטא ולהגות מבלי שתתקבל מסה תיאורטית בעלת קו מנחה אחד.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הקנון המדעי

הקנון המדעי
מאת: נטלי אנג'יר

אנג'יר, זוכת פרס פוליצר לשנת 1991, ניגשת למדעי החיים לא במתכונת של שיעור בתיכון אלא כמסע נלהב ומרתק אל תוך חיי היומיום. בשפה בהירה, בסבלנות ובלי התנשאות, היא מצליחה להסביר ולהוכיח שכולנו, אבל כולנו, יכולים להבין דבר או שניים אפילו בפיזיקה גרעינית.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 הרים מעבר להרים

הרים מעבר להרים
מאת: טרייסי קידר

פול פארמר היה סטודנט לרפואה ולאנתרופולוגיה בעת שביקר בהאיטי לראשונה ונתבררו לו ממדי המצוקה, הדלות והסבל במדינה הקטנה, הענייה והנחשלת ביותר בחצי הכדור המערבי – מושבת עבדים לשעבר. בשתי ידיים כמעט הוא מצליח להקים באזור נידח ומשולל דרכי גישה מרכז רפואי מודרני, בתי ספר לילדים, צנרת למי שתייה, קורת גג לדיירי הצריפים העלובים ועוד.

הוצאה לאור: אג'נדה

סיווג: ספרות לא בדיונית

 התיאטרון של סארטר

התיאטרון של סארטר
מאת: יפה וולפמן

תוך כדי הצצות לפילוסופיה שלו ביחס למחזותיו, מראה יפה וולפמן כיצד סארטר מתקדם לקראת דיאלקטיקה אשר לפיה האדם כבר אינו שולט במפעלו, אלא הוא כלי שרת בידי כוחות לאומיים ובינלאומיים אשר הופכים אותו לחסר אונים; כלומר שחירות הסובייקט המפורסמת של סארטר מוטלת בספק במחזותיו האחרונים. בעקבות הנחות פסימיות אלה, בעיבוד שלו ל"נשי טרויה" מתריע סארטר מפני מעשי אדם המובילים לחיסול האנושות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 לבד באוקיינוס

לבד באוקיינוס
מאת: סלבה קורילוב - גל קוסטוריצה

לבד באוקיינוס אינו סיפור ביוגרפי במובן הרגיל של המילה. זהו סיפורו המרתק של סלבה האדם - איש חופש, אוקיינוגרף ויוגיסט שקרא תיגר על גורלו והעדיף לשלם בחייו מאשר לחיות בניגוד לצו לבו. אך זהו גם סיפור על מי שבאומרו "הצלחתי. הייתי מצליח גם אילו מתתי" הופך לדמות הרואית שכוחה הפיזי, נחישותה ודרכה הייחודית מציבים אותה בשורה הראשונה של גיבורי ספרי ההרפתקאות הקלאסיים.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות לא בדיונית

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2009
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים