הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2009 - ספרות תרגום
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אבן הסבלנות

אבן הסבלנות
מאת: עתיק רחימי

בספרו של רחימי, אבן הסובלנות היא גבר השוכב במיטתו על ערש הדווי לאחר שנפצע אנושות במלחמה. אשתו הסועדת אותו בחוליו, משוחררת מכל לחצים משפחתיים, חברתיים ודתיים, מתוודה באוזניו אט אט ותוך כדי כך חושפת בפניו את עולמה ואת סודותיה, עד שהפיצוץ הבלתי נמנע מתרחש.

הוצאה לאור: בבל וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 אי האהבה לאין-קץ

אי האהבה לאין-קץ
מאת: דאינה צ'וויאנו

ססיליה, צעירה קובנית גולה המתגוררת במיאמי, מוצאת מפלט מפני בדידותה בבר לטיני, שבו היא פוגשת בקשישה מסתורית. למן המפגש הראשון חוזרת ססיליה אל הבר מדי לילה כדי להאזין לסיפוריה של הקשישה, סיפורים בני יותר ממאה שנה שניצניהם פזורים ברחבי העולם: התאבדות בסין, הגוררת תגובת שרשרת אצל משפחתה של המנוחה; קללה הרודפת שושלת נשים בספרד, וצעירה הנחטפת ממולדתה האפריקנית ונלקחת לארץ זרה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 אמנות נהיגת המירוצים בגשם

אמנות נהיגת המירוצים בגשם
מאת: גארת´ סטיין

אנצו, הכלב הפילוסוף, כבש את לבם של מיליוני אנשים ברחבי העולם. אנצו חושב ומרגיש באופן כמעט אנושי, הוא גם בטוח שבגלגול הבא יהיה אדם לכל דבר. אמנם הוא אינו יכול לדבר, אבל הוא מבין כל מה שמתרחש סביבו. הידע שלו ותובנותיו על העולם שאובים מהתבוננות מעמיקה בחיי הסובבים אותו ומהאזנה קשובה לבעליו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אשת הסוד מבייג´ינג

אשת הסוד מבייג´ינג
מאת: דיאן ווי ליאנג

מיי ואנג, בלשית סינית בת זמננו, רוצה שחייה יהיו מלאי תוכן.היא לא מוכנה להסתפק בחתונה עם גבר עשיר ובעבודה בטוחה במשרד ממשלתי, ומחליטה לעשות את הדברים בדרכה שלה. מפקידה אפורה היא נהפכת לבלשית פרטית הסובבת ברחובות בייג´ינג וניצבת מול תעלומות וסודות אפלים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בורא המלאכים

בורא המלאכים
מאת: סטפן ברייס

בורא המלאכים הוא רומן עמוס בשמועות, דעות קדומות לחישות ורכילות. זהו סיפור על דת ומדע, מציאות ודמיון,עוצמה וחוסר אונים, היגיון וטירוף. כתיבתו המהפנטת של סטפן ברייס פורשת בפנינו מעשייה חכמה ומורכבת המעוררת שאלות של מוסר ומצליחה לטלטל את נפשו של הקורא.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הנזירה

הנזירה
מאת: דני דידרו

הנזירה הוא אחד הרומנים הריאליסטיים המרשימים ביותר שנכתבו מעולם: סיפורה של אישה צעירה הנכלאת בניגוד לרצונה בין כתליו של מנזר, ונתונה בו לרדיפות, להתעללויות ולתשוקות אסורות. ההוגה והרומניסט הצרפתי דני דידרו, כתב ספר אנטי קלריקלי רב עוצמה, הממחיש מה קורה לבני-אדם בסביבה לא טבעית.

הוצאה לאור: ספרות יפה

סיווג: ספרות מתורגמת

 הרווח בינינו

הרווח בינינו
מאת: תריטי אומריגר

מדי יום יוצאת בימה מהצריף הרעוע בשכונת העוני שבה היא מתגוררת בבומביי והולכת לבית גברתה. בימה, אנאלפביתית מאופקת למודת סבל ואובדן, עובדת בבית המשפחה כבר יותר מעשרים שנה ושואפת לחלץ את נכדתה, ואולי גם את עצמה, מחיי המצוקה. היא מקרצפת את רצפות הבית שבין כתליו היא מוסיפה להיחשב זרה , ממרקת את הרהיטים שעליהם אין היא מורשית לשבת, ושוטפת את הכוסות שמהן נאסר עליה ללגום.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 השטן המאוהב

השטן המאוהב
מאת: ז'אק קזוט

ספרו האחרון של ז'אק קזוט, הסופר שהגיליוטינה של המהפכה ערפה את ראשו, הוא סיפור אהבתם הלא-אפשרית של קצין צעיר בצבא הכיבוש הצרפתי בנאפולי ויצור שמיימי-שטני שהוא ספק גבר ספק אישה. זוהי נובלה קלסית בסוּגת הרומן הפנטסטי המתמודדת בדרך ספרותית פסיכולוגית מקורית עם שאלת גבולותיה ומגבלותיה של התשוקה והאהבה.

הוצאה לאור: נהר ספרים - קלסי צרפתי קצר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2009
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים