הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2009 - כל הספרים
מוצגים 35 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 מקמאפיה מק מאפיה

מקמאפיה מק מאפיה
מאת: מישה גלני

מישה גלני לוקח אותנו למסע מצמרר בעולם הפשע המאורגן הבינלאומי, והוא מגלה לנו הכל: כל מה שרצינו לדעת על המאפיה - בכל מרחבי הגלובוס - ואף פעם לא העזנו לשאול. במשך שלוש שנים הוא תיעד אקדוחנים באוקראינה, מלביני כספים בדובאי, סוחרי מין בבולגריה, פושעי אינטרנט בברזיל, סיטונאי מריחואנה בקנדה, גנגסטרים ביפן, בבלקן, בניגריה... וכמובן גם בנגב ובתל אביב.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מתינות

מתינות
מאת: מאיר חזן

ספר זה מתמקד בתיאור ובניתוח התגבשותה של המתינות כתפיסה רעיונית-פוליטית, תחילה במפלגת הפועל הצעיר ובהמשך במפא"י, החותרת למזג את השאיפה לכינונה של מדינה יהודית עם ריסון הנהייה אחר "קפיצת הדרך" והלכי רוח מהפכניים המשולבים לעתים בנימות משיחיות. מרכיבים נוספים של המתינות היו הענקת קדימות לעבודה, התרחקות מצבאיות, הסתייגות מאלימות בעת עימותים פנימיים וטיפוח הנכונות להידברות עם הבריטים ועם הערבים.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 ספלמן חקירות

ספלמן חקירות
מאת: לוסי לוץ

"המעקב מתחיל בבית" — זה המוטו של משפחת ספלמן, משפחה של חוקרים פרטיים שמתקשה להפריד בין העסק המשפחתי לחיי המשפחה. פלישה לפרטיותם של אנשים היא שגרת חייהם, שכן להיות ספלמן פירושו לחטט בעסקיו של ספלמן אחר, לשבת לו על הזנב, למצוא חומר מפליל נגדו, לסחוט אותו ולצותת לטלפון שלו.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 קרוב

קרוב
מאת: דרור בורשטיין

לפני הרבה שנים אימצו יואל ולאה את אמיל. בינתיים לאה מתה ויואל יצא לגמלאות ואמיל גדל והוא כמעט בן ארבעים. עכשיו יואל חושב: אני את האביב הבא כבר לא אראה; ומחליט לחפש את ההורים הביולוגיים של בנו המאומץ בלי לספר לו על כך.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 קריאה באין אונים

קריאה באין אונים
מאת: יוסף גורני

ספרו של ההיסטוריון יוסף גורני - קריאה באין אונים הוא המחקר היחיד המקיף והיסודי ביותר, המשווה את עמדת העיתונות היהודית לנוכח השואה במלחמת העולם השנייה בארץ ישראל, ארצות הברית, בריטניה וברית המועצות, בעברית, יידיש ואנגלית.

הוצאה לאור: הקבוץ המאוחד והמכון לחקר העיתונות

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 רוסיה של פוטין

רוסיה של פוטין
מאת: אנה פוליטקובסקיה

ספרה של פוליטקובסקיה מטיל את האחריות להידרדרות ברוסיה על ולדימיר פוטין עצמו. בספר זה היא מביאה את סיפוריהם האישיים של האנשים הפשוטים הנפגעים משלטונו של פוטין - הורים שכולים הנאלצים לשחד אנשי צבא כדי להביא את גופות בניהם לקבורה, חיילים הגוועים במחנות מתת תזונה ואסירים העובדים בעבודות פרך. זהו דיוקן של מדינה שהשחיתות שולטת בה לל מצרים והמשטר בה מהלך אימים על אזרחיו.

הוצאה לאור: כתר וספרית מעריב

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 רחוב אלף הפריחות

רחוב אלף הפריחות
מאת: גייל צוקייאמה

טוקיו 1939. ברחוב אלף הפריחות גדלים שני אחים יתומים אצל סבם וסבתם האוהבים, המדרבנים אותם לחלום על עתיד הנטוע היטב במסורת. הירוֹשי, האח הבכור, מציג כישרון יוצא דופן להיאבקות סומו, השיגעון הלאומי, ואילו קנג'י הולך שבי אחר אמנות הכנת המסכות לשחקנים בתיאטרון הנו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 שולחן ערוך עם הגהות הרמא

שולחן ערוך עם הגהות הרמ"א
מאת: ר' יוסף קארו, ר' משה איסרליש

צירוף של גורמים הופך את השולחן ערוך לחיבור בעל משמעות מכרעת בתולדות הרוח של התרבות העברית: השולחן ערוך נכתב בצפת של המאה השש-עשרה, בתקופה של פריחה גדולה ביצירה ההלכתית והקבלית היהודית, לאחר הטראומה הגדולה של גירוש ספרד.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים - עם הספר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2009
מוצגים 35 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים