הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2009 - כל הספרים
מוצגים 35 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 התיאטרון של סארטר

התיאטרון של סארטר
מאת: יפה וולפמן

תוך כדי הצצות לפילוסופיה שלו ביחס למחזותיו, מראה יפה וולפמן כיצד סארטר מתקדם לקראת דיאלקטיקה אשר לפיה האדם כבר אינו שולט במפעלו, אלא הוא כלי שרת בידי כוחות לאומיים ובינלאומיים אשר הופכים אותו לחסר אונים; כלומר שחירות הסובייקט המפורסמת של סארטר מוטלת בספק במחזותיו האחרונים. בעקבות הנחות פסימיות אלה, בעיבוד שלו ל"נשי טרויה" מתריע סארטר מפני מעשי אדם המובילים לחיסול האנושות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ואז הגענו לסוף

ואז הגענו לסוף
מאת: ג`ושוע פריס

התפוצצות בועת הדוט.קום גובה קורבנות גם בין עובדיו של משרד פרסום יוקרתי בשיקגו. לקוחותיו מתנדפים, עבודות מתבטלות, וההנהלה מתחילה להשליך מטען מיותר מן הסיפון. ברגישות זדונית לפרטים הקטנים של חיי המשרד מספר ג'ושוע פריס סיפור אמיתי, מרגש ומצחיק על הישרדות בסביבת החיים המוזרה ביותר.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 ונוס מאיל

ונוס מאיל
מאת: פרוספר מרימה

ונוס מאיל היא אחת היצירות החשובות בספרות הפנטסטית במאה ה-19 ואחת הנובלות המפורסמות ביותר של פרוספר מרימה, והוא ראה בה את יצירת המופת שלו. עניינה בגבר העומד להינשא אך עונד טבעת נישואים על אצבעה של ונוס שפסל הברונזה שלה נמצא באקראי בשדה של אביו. מרגע זה מתרחשים אירועים מסתוריים וטרגיים, המתוארים באירוניה שנונה ויוצרים טקסט ספרותי מתוחכם, אלגנטי ועשיר במיוחד.

הוצאה לאור: נהר ספרים - קלסי צרפתי קצר

סיווג: ספרות מתורגמת

 חבורת העינב

חבורת העינב
מאת: ג'ון פנטה

הספר מורכב משני רומנים מאת ג'ון פנטה, מגדולי הסופרים האמריקנים, ומי שהשפיע רבות על סופרים כמו צ'רלס בוקובסקי וג'ק קרואק. גם פנטה, כמו גיבוריו, היה אמריקני ממוצא איטלקי, מעיר קטנה, שמכונת הכתיבה הובילה אותו ללוס אנג'לס. בשפה עזה, ריאליסטית עד מחנק, הוא חושף את נשמות גיבוריו, סופרים שמבקשים לברוא גם את עצמם ואת העולם שמסביבם. אבל מילים, חזקות ככל שיהיו, תמיד יובסו על ידי המציאות.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 חצי שמש צהובה

חצי שמש צהובה
מאת: צ`יממנדה נגוזי אדיצ`יה

בניגריה של שנות השישים, ארץ שסועת מלחמת אזרחים, מצטלבות דרכיהם של שלושה אנשים. אוגוו, נער מכפר עני, העובד כמשרת אישי אצל מרצה באוניברסיטה; אוֹלאנה, אישה צעירה שנטשה את חיי העושר בלאגוס על מנת לחיות עם מאהבה הכריזמטי, הפרופסור; וריצ'רד, אנגלי ביישן אשר נשבה בקסמיה של אחותה התאומה של אוֹלאנה. כשאופפות אותם זוועות המלחמה, נאמנותם עומדת למבחן קשה. הם נקרעים זה מזה ושבים ונפגשים בדרכים שאיש מהם לא העלה בדעתו.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 כל הנשמות

כל הנשמות
מאת: חוויאר מריאס

המספר של כל הנשמות, הוא מרצה אורח ספרדי באוניברסיטת אוקספורד היוקרתית. את הערבים הוא מבלה באירועים נפוחים של הקהילה האקדמית, את הלילות בחרדה קיומית, ואת הימים בשיטוט ברחובות העיר המוצפים בקבצנים פרועים, בנבירה בחנויות ספרים ישנים וברומן חסר סיכוי עם אישה נשואה. יעבור זמן רב עד שיגלה שבעברה טמון סוד אפל - סוד שהמפתח לפענוחו הוא דמותו הטרגית של סופר נשכח.

הוצאה לאור: עברית

סיווג: ספרות מתורגמת

 לבד באוקיינוס

לבד באוקיינוס
מאת: סלבה קורילוב - גל קוסטוריצה

לבד באוקיינוס אינו סיפור ביוגרפי במובן הרגיל של המילה. זהו סיפורו המרתק של סלבה האדם - איש חופש, אוקיינוגרף ויוגיסט שקרא תיגר על גורלו והעדיף לשלם בחייו מאשר לחיות בניגוד לצו לבו. אך זהו גם סיפור על מי שבאומרו "הצלחתי. הייתי מצליח גם אילו מתתי" הופך לדמות הרואית שכוחה הפיזי, נחישותה ודרכה הייחודית מציבים אותה בשורה הראשונה של גיבורי ספרי ההרפתקאות הקלאסיים.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות לא בדיונית

 ללה

ללה
מאת: יאצק דנל

ללה ("בובה" בפולנית), סבתו של יאצק דנל וגיבורת ספרו, היא אינטלקטואלית דעתנית שניהלה חיי אהבה סוערים והייתה עדה לארועים היסטוריים גדולים. היא נולדה בפולין ב-1919 וחייתה בשנים האכזריות ביותר בתולדות אירופה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2009
מוצגים 35 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים