הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2009 - כל הספרים
מוצגים 35 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 היסטוריה קצרה של השיגעון

היסטוריה קצרה של השיגעון
מאת: רוי פורטר

מהי מחלת נפש? כיצד מרפאים אותה? בספרו היסטוריה קצרה של השיגעון (2002) סוקר רוי פורטר את ההתמודדויות השונות עם שאלות אלה לאורך ההיסטוריה - מצד פילוסופים, אנשי דת, שופטים, רופאים, סופרים, אמנים, החולים עצמם והחברה בכללותה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המאה היהודית

המאה היהודית
מאת: יורי סלזקין

העידן המודרני, טוען יורי סלזקין, הוא העידן היהודי והמאה העשרים הייתה, לטוב ולרע, המאה היהודית. המודרניות פירושה הפניית העורף לאדמה ומעבר לעיר, פירושה מוביליות חברתית באמצעות השכלה ובאמצעות יזמות כלכלית, פירושה פרגמטיזם ונכונות לנפץ דפוסי חשיבה מסורתיים.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת תל אביב

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הנזירה

הנזירה
מאת: דני דידרו

הנזירה הוא אחד הרומנים הריאליסטיים המרשימים ביותר שנכתבו מעולם: סיפורה של אישה צעירה הנכלאת בניגוד לרצונה בין כתליו של מנזר, ונתונה בו לרדיפות, להתעללויות ולתשוקות אסורות. ההוגה והרומניסט הצרפתי דני דידרו, כתב ספר אנטי קלריקלי רב עוצמה, הממחיש מה קורה לבני-אדם בסביבה לא טבעית.

הוצאה לאור: ספרות יפה

סיווג: ספרות מתורגמת

 הצעד (שלא) מעבר

הצעד (שלא) מעבר
מאת: מוריס בלאנשו

הצעד (שלא) מעבר (1973) הוא ספר מאוחר השופך אור על כלל הנושאים שהעסיקו את בלאנשו לכל אורך יצירתו. דרך העיסוק בשאלה מנין באה הכתיבה וכיצד היא אפשרית, מנסח בלאנשו עמדה עקרונית אשר לפיה הכתיבה האמיתית היא הצגת שאלות מתמדת המערערת על כללי היסוד המוכרים לנו. לשם המחשת דבריו הוא בחר בכתיבה המקטעית, המאפשרת להתבטא ולהגות מבלי שתתקבל מסה תיאורטית בעלת קו מנחה אחד.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הקנון המדעי

הקנון המדעי
מאת: נטלי אנג'יר

אנג'יר, זוכת פרס פוליצר לשנת 1991, ניגשת למדעי החיים לא במתכונת של שיעור בתיכון אלא כמסע נלהב ומרתק אל תוך חיי היומיום. בשפה בהירה, בסבלנות ובלי התנשאות, היא מצליחה להסביר ולהוכיח שכולנו, אבל כולנו, יכולים להבין דבר או שניים אפילו בפיזיקה גרעינית.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 הרווח בינינו

הרווח בינינו
מאת: תריטי אומריגר

מדי יום יוצאת בימה מהצריף הרעוע בשכונת העוני שבה היא מתגוררת בבומביי והולכת לבית גברתה. בימה, אנאלפביתית מאופקת למודת סבל ואובדן, עובדת בבית המשפחה כבר יותר מעשרים שנה ושואפת לחלץ את נכדתה, ואולי גם את עצמה, מחיי המצוקה. היא מקרצפת את רצפות הבית שבין כתליו היא מוסיפה להיחשב זרה , ממרקת את הרהיטים שעליהם אין היא מורשית לשבת, ושוטפת את הכוסות שמהן נאסר עליה ללגום.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הרים מעבר להרים

הרים מעבר להרים
מאת: טרייסי קידר

פול פארמר היה סטודנט לרפואה ולאנתרופולוגיה בעת שביקר בהאיטי לראשונה ונתבררו לו ממדי המצוקה, הדלות והסבל במדינה הקטנה, הענייה והנחשלת ביותר בחצי הכדור המערבי – מושבת עבדים לשעבר. בשתי ידיים כמעט הוא מצליח להקים באזור נידח ומשולל דרכי גישה מרכז רפואי מודרני, בתי ספר לילדים, צנרת למי שתייה, קורת גג לדיירי הצריפים העלובים ועוד.

הוצאה לאור: אג'נדה

סיווג: ספרות לא בדיונית

 השטן המאוהב

השטן המאוהב
מאת: ז'אק קזוט

ספרו האחרון של ז'אק קזוט, הסופר שהגיליוטינה של המהפכה ערפה את ראשו, הוא סיפור אהבתם הלא-אפשרית של קצין צעיר בצבא הכיבוש הצרפתי בנאפולי ויצור שמיימי-שטני שהוא ספק גבר ספק אישה. זוהי נובלה קלסית בסוּגת הרומן הפנטסטי המתמודדת בדרך ספרותית פסיכולוגית מקורית עם שאלת גבולותיה ומגבלותיה של התשוקה והאהבה.

הוצאה לאור: נהר ספרים - קלסי צרפתי קצר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2009
מוצגים 35 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים