הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2009 - מקור ושירה
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אדם וסופי

אדם וסופי
מאת: יניב איצקוביץ'

המניפה העלילתית הרב-קולית נפרשת בספר בקרנבל של ז'אנרים. בהעזה ובווירטואוזיות גולש איצקוביץ' מרומאן פסיכולוגי-ריאליסטי, רב-אמפתיה וקשוב לניואנסים, על תא משפחתי, לרומאן חברתי-פוליטי על המצב הישראלי, ולפארודיה על רומאן של חקירה משטרתית, ולעלילה ספק-פנטסטית ספק-הזויה המשוטטת בשטח ההפקר שבין המתים לחיים, ולקומדיה גרוטסקית על מריבות בין שכנים בבית משותף.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 ברוריה הפקות

ברוריה הפקות
מאת: שרי שביט

שלוש עלילות הנעות בין הנכסף לאפשרי ובין הקומי לטרגי. בנובלה הפותחת מנוהלים חייה של נערה מתבגרת על ידי אישה ג'ינג'ית גדולה שכל טעות קטנה שלה יכולה לשנות גורלות; בנובלה השנייה העמדת פנים ילדותית סביב ספר של דיקנס שקבור באדמה מידרדרת למשחק של טקס אשכבה בחצר הבית; ובנובלה האחרונה מהדהדות דהרות סוסה פצועה מתוך ילדות אבודה, והן צפות ועולות בזיכרונו של גבר צעיר היושב בבר חשוך ברחוב אלנבי ומשתוקק לאהבה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הו ! כתב עת לספרות | גליון 7

הו ! כתב עת לספרות | גליון 7
מאת: דורי מנור (עורך)

גיליון 7 של "הו!" מגיש מכלול של יצירה, מקורית ומתורגמת: שירה, פרוזה, מסות, יומנים ואפילו שאלון (העונים נכונה יזכו במצווה מעשית מאת דוד אבידן).

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: כתבי עת

 המחוננים

המחוננים
מאת: אסף צפור

חמישה עשר סיפורים מזמנים אל קובץ זה דמויות מוכרות ומפתיעות גם יחד, המבקשות לפעמים לנהל דיאלוג עם הקורא, ובפעמים אחרות לא נותנות לו להשחיל מילה. בין הסיפורים נמתחים קווים דקים של קרבה, ואף הם מבקשים לדבר זה עם זה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 ועד הים הגדול

ועד הים הגדול
מאת: אסתי קון

ועד הים הגדול הוא סיפור אהבה תל אביבי של שנות החמישים והשישים התמימות והתוססות. שייע (יהושע) גלר, פליט שואה אופטימי, מגיע לתל אביב לגמרי במקרה, מתאהב בים, ונשאר. על החוף הוא פוגש את נושה שתהיה אשתו אבל לעולם לא תלד לו ילדים. יחד הם משתכנים בשכונת הנמל הצבעונית של צפון תל אביב, ברחוב סמבטיון, ובונים מחדש את עולמם.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 חול טובעני

חול טובעני
מאת: חיים חיימוף

ציחות מסתוריות מתרחשות בגוש דן. בלש החיקור לא מוצא לכאורה כל קשר בין הנרצחים הרבים. תבנית הרציחות מצביעה על כיוון פולחני או קיבוע רגשי. בחיפושיו אחר המניעים הבלש חושף קשר רחוק בין הנרצחים, והקשר מוביל אותו לחשיפת פרשייה מזעזעת

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 למי אכפת מחלומות

למי אכפת מחלומות
מאת: יוסף בר יוסף

עוד לפני שהוא רואה אותה אוהב מאיר רותקו את צילה, בת זוגו בעבר של יואל קיכלר, שאותו מאיר מעריץ. הוא נושא אותה לאישה וגם מצליח ונעשה שותף של יואל, בעל אופטיקה משפחתית רבת דורות בלב תל אביב, השקועה בחובות בגלל חלומותיו של יואל לעשות סרטים. עם הפגישה המחודשת עם צילה, מגלה יואל, שהתחתן בינתיים, שהוא אוהב את צילה יותר מאי פעם, אהבה שיש בה גם תשוקה וגם כמיהה לתיקון ולחיים של אמת.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 לשומקום ובחזרה

לשומקום ובחזרה
מאת: קרן דהרי

לשומקום ובחזרה מתרחש על קו הגבול המתעתע שבין המציאות למחוזות האימה. קרן דהרי מיטיבה לשלוט במילים ובמרווחים המהדהדים ביניהן ומשכילה לתאר עצב, בדידות וכמיהה בשפה מדויקת, מדודה, צרודה במכוון - שוברת לב .

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2009
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים