הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2009 - כל הספרים
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -
 צבת בצבת עשויה

צבת בצבת עשויה
מאת: יאיר זקוביץ

הספר צבת בצבת עשויה – מה בין מדרש פנים-מקראי למדרש חוץ-מקראי מתחקה אחר השיתוף שבין דרכי הפרשנות שבמקרא לבין אלה שמחוצה לו. חלקו הראשון של הספר מעיד כי קווי הגבול שבין מדרש פנים-מקראי למדרש חוץ-מקראי מטושטשים, הן משום הגבולות הנזילים של הקאנון, הן משום נוסחם הנזיל של הספרים שבגוף הקאנון והן משום שראשית התהליך הפרשני-מדרשי קודמת אפילו לראשית ההעלאה על הכתב של ספרות המקרא.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 צייר המלחמות

צייר המלחמות
מאת: אור גראור

21 סיפורים בהם הדמויות חיות על הגבול: בין מציאות לדמיון, בין אמנות ליום-יום, בין שגרה לטרור. מטשטשים וחוצים גבולות, הסיפורים מושכים את הקורא לחוות את עולמו המוכר מזוויות חדשות.

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרות מקור

 שבעה סוגי עמימות

שבעה סוגי עמימות
מאת: אליוט פרלמן

שבעה קולות מספרים את סיפורה של אהבה כפייתית, של דחף ושיתוק, של נישואים ריקים ובגידה: סיימון הייווד, החוטף; ד"ר אלכס קלימה, הפסיכיאטר שמטפל בסיימון והופך לחברו הטוב; אנה גראטי, חברתו לשעבר של סיימון ואמו של הילד החטוף; ג´ו גראטי, בעלה של אנה; אנג´ליק הזונה, חברתו הנוכחית של סיימון; דניס מיטשל, אנליסט וחבר לעבודה של ג´ו גראטי; ורייצ´ל קלימה, בתו של אלכס, שבנסיבות מוזרות הופכת לחברתו של סאם.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 שמץ של אמת

שמץ של אמת
מאת: ליסה אונגר

רידלי מעולם לא חשה כה מבולבלת וכה בודדה. כל מי שהיא אוהבת מפנה לה עורף ומתנהג כזר- אפילו כלפי עצמה היא חשה זרות. תוך כדי הציד אחר רוח הרפאים של דודה והמנוסה על חייה, הדבר היחיד שרידלי יודעת בביטחון הוא שעליה לרדת לחקר האמת על עצמה ועל עברה אם היא רוצה להחזיר לעצמה את השליטה על חייה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 תמיד פלורה

תמיד פלורה
מאת: יובל אלבשן

אשר אלה מגיעה לבית אביה המנוח כדי לארוז את חפציו ולפנות את דירתו, היא מוצאת באחת המגירות צרור מכתבים וסיפורים שכתב לה, מיום לידתה ועד יום מותו. במכתביו לבתו היחידה מגולל נעים, בן למשפחת עולים עיראקית שהתיישבה בקטמונים בירושלים, את סיפור חייו המרגש, ובמרכזו דמותה הגדולה מהחיים והחד-פעמית של אחותו פלורה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 תקווה עכשיו - השיחות מ-1980

תקווה עכשיו - השיחות מ-1980
מאת: ז'אן פול סארטר ובני לוי

בשיחות אלו רואים אור לראשונה פירות העבודה המשותפת של סארטר ולוי, המשקפים דיאלוג שנערך יום יום, במשך שבע שנים, ובהן מעיין הפילוסוף הזקן שאיבד את ראייתו, יחד עם "מזכירו" הצעיר היודע את יצירתו על בוריה, במכלול עבודתו, ומנסה לבחון אותה מחדש.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2009
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים