הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2009 - כל הספרים
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 ספר הגעגועים

ספר הגעגועים
מאת: אהוד בן עזר

צבי, גיורא ואורי יוצאים לבלות יום קיץ גדוש הרפתקאות בִּמלונה עזובה במִקשת-אבטיחים בלב שדותיה ופרדסיה של מושבה ותיקה על גדת הירקון. המושבה מתחברת בעלילת הספֶר לאחוזה החקלאית המיוחדת-במינה שחי בה המספר בנעוריו, וחותמתה היתה: "גן עצי פרי ומשק בריטי, קלמניה."

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 עולמות מקבילים

עולמות מקבילים
מאת: מיצ'יו קאקו

הספר עוסק ברעיונות העדכניים ביותר בתחום הפיסיקה, אך אל דאגה, הוא כתוב באופן נגיש, מובן ומרתק. גם נקודת מבטו של קאקו מיוחדת בכך שכמדען שגדל בבית בודהיסטי והתחנך במוסדות נוצריים הוא מוצא בעולם המדע דווקא את האפשרות לפישור בין מיתוסי בריאה שונים וסותרים: בריאה יש מאין לעומת יקום נטול זמן, בלי התחלה וסוף.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 עקבות בחול

עקבות בחול
מאת: רם פרוסט

עקבות בחול הוא רומן סוער ומסעיר הפותח צוהר נדיר אל נפשו של גבר שהלך אחר תשוקותיו, התאהב באחרת, פגע במי שאהב ושילם את המחיר. הסיפור שלו הוא חשבון נפש נוקב על עונג הבגידה וכאביה ועל הפחד לומר בקול: אני עוזב.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 ערבה עיוורת, עלמה נמה

ערבה עיוורת, עלמה נמה
מאת: הרוקי מורקמי

ערבה עיוורת, עלמה נמה הוא קובץ הסיפורים המגוון ביותר של מורקמי, המקיף חמש שנות כתיבה. מורקמי יצר קשת של סיפורים המעבדת את מגוון החוויות האנושיות בדרכים מפתיעות ומרתקות. גיבוריו של מורקמי מתמודדים עם אובדן כואב, עם מיניותם או עם המרחק הבלתי אפשרי בין מי שאמורים להיות קרובים מכול.

הוצאה לאור: כתר, בשיתוף הוצאת כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 פרויקט רחם

פרויקט רחם
מאת: קארין ארד

פרויקט רחם עוסק באמונה, באהבה ובכוח הריפוי שלהן, באשליות שלנו לגבי מיניות ואהבה רומנטית, ברוחניות, שלמעשה אין בה שום דבר רוחני אלא רק ראיה עמוקה יותר של המציאות, ב"אני" ובהגדרותיו המגבילות, ובעיקר בפער העצום בין מה שנדמה לנו שאנחנו יודעים על עצמנו לבין האמת. פרויקט רחם הוא ספר עתיר תובנות, המפגיש, גם בעזרת הומור, בין העולמות השונים אך משיקים של הפסיכולוגיה והניו אייג'.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 פרח ברים

פרח ברים
מאת: ליה ג`ייקובסון

בשעות היום טוקיו היא כמו עולם של רובוטים. אולם בלילה היא הופכת למעין "עיר מפלט" של עובדי התאגידים הגדולים המחפשים מקומות שעשועים. התובנות הצורבות של ג`ייקובסון על התרבות היפנית, הקסם הארוטי, המדיניות הג`נדרית, והתדרדרותה לעולם שהוא כולו חושים, יוצרים רומן זכרונות מהפנט ובלתי נשכח.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 פרמן

פרמן
מאת: ג`ורג` דרגומן

מאחר שהוא נאלץ להתחרות על אוכל עם אחיו ואחיותיו הגדולים והמרושעים ממנו, פרמן מתחיל לזלול את הסובב אותו. הוא מעכל יותר מאשר עיסת נייר ודבק, ובדרך נס לומד לקרוא, ועד מהרה מזדהה יותר עם בני האדם מאשר עם מכרסמים. מנוכר ממשפחתו, הוא מחפש להתיידד עם הגיבור שלו, בעל חנות הספרים, ועם סופר מדע בדיוני כושל שמרבה לבקר בחנות.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 פשפש הנשפים

פשפש הנשפים
מאת: ין גה-לינג

דן דונג, פועל פשוט ומובטל, מגלה יום אחד כמה פשוט להיכנס בחזות של עיתונאי אל נשפים של החברה הגבוהה. מה שמתחיל בשגגה הופך במהרה להתמכרות למנעמי המסיבות ולמנות המשוכללות (בין השאר, מנה שמורכבת מאלף לשונות יונים המסודרות בצורת חרצית). אבל כשדן נחשף לקנוניה מושחתת, קול המצפון קורא לו לעשות מעשה ולכתוב על כך בעיתונות.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2009
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים