הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2009 - כל הספרים
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 משמעות חיינו

משמעות חיינו
מאת: אלפרד אדלר

לפי אדלר, קיים רק מדד אחד למדוד בו את ערכנו כאדם: התמודדותנו עם האתגרים שהחיים מציבים בפנינו בשלושה תחומים מרכזיים: החברה, העבודה והאהבה. התשובות שאנו נותנים לכל אחד מהאתגרים הללו הן המהוות את משמעות חיינו. עם זאת, אי אפשר להגיע לפתרון מוצלח לאתגרים שמציבים החיים בלא שיתוף פעולה עם שאר חברי הקהילה, ורק שיתוף הפעולה עם הזולת מאפשר להתגבר על הנטיות השליליות של היחיד.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 משמרת לילה

משמרת לילה
מאת: שרה ווטרס

סיפורם של ארבעה תושבי לונדון, שלוש נשים וגבר צעיר, שלכולם יש עבר בעייתי שהיו שמחים לשכוח. לונדון של מלחמת העולם השנייה, עם האזעקות, הפצצות האוויר, והרחובות המואפלים, מהלכת קסם על הקוראים, בספר שמתחיל עם תום המלחמה וחוזר לתחילתה. סיפורי האהבה של ארבעת הגיבורים מצטלבים אלה באלה בדרכים מפתיעות. אהבת נשים, אהבת גברים ואהבה אסורה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 נמכרה

נמכרה
מאת: פטרישיה מק´קורמיק

סיפורה של לקשמי, ילדה נפאלית תמימה מהמדרונות הנידחים של הרי ההימלאיה, שבשל העוני ודלות הרוח של אביה החורג נשלחת לעבוד בבית עשירים בהודו.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מתורגמת

 נער עם כינור

נער עם כינור
מאת: יוחנן פיין

סיפורו האוטוביוגרפי המצמרר ורב התהפוכות של יוחנן פיין, נער עם כינור, המספר את קורותיו, קורות משפחתו, סיפור גבורתה של משפחת פאולאוויצ'יוס, אשר דבר לא הניא אותה ממאמציה להציל יהודים רבים ככל האפשר, ודמויות אותנטיות של יהודים וגויים שיוחנן הנער היה עד לגורלם.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות לא בדיונית

 נערות עבריות - לאה גולדברג

נערות עבריות - לאה גולדברג
מאת: יפעת וייס וגדעון טיקוצקי - עורכים

בספר כונסו מכתביה של לאה גולדברג מגיל 12 עד 24, ורובם רואה כאן אור לראשונה. סיפור חברותן של לאה גולדברג ומינה לנדוי, העולה מן המכתבים שבספר זה, פותח צוהר לעולמן הפנימי של צעירות יהודיות באירופה בין שתי מלחמות העולם. ילדותן, נעוריהן ובחרותן של גולדברג ולנדוי הם בה בעת סיפורן האישי וסיפורו של דור: פליטוֹת מלחמת העולם הראשונה, תלמידות הגימנסיון העברי בקובנה שבליטא, סטודנטיות זרות בגרמניה הויימארית ודוקטורנטיות בגרמניה הנאצית.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 נפוליאון - חיים פוליטיים

נפוליאון - חיים פוליטיים
מאת: סטיבן אינגלנד

בביוגרפיה ´נפוליאון: חיים פוליטיים´, רותם אינגלנד את אהבת הילדות ואת המיומנות האינטלקטואלית שלו כדי לרקום פרשנות עשירה ומלאה למנהיג מבריק אך רב פגמים. נפוליאון סבר שמלחמה היא האמצעי להשגת מטרה ולא המטרה עצמה. משום כך מתמקד המחבר בהיבט הפוליטי ולא בהיבט הצבאי או האישי בחייו המושמצים והנערצים של נפוליאון.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 סולמות וחבלים

סולמות וחבלים
מאת: מיכל קירזנר-אפלבוים

רומן ביכורים מרשים על משפחה המתמודדת עם אב כוחני ושתלטן הרודה באשתו ובילדיו. ארבעה קולות - של האב עצמו, האם, בתם המתבגרת ובנם הקטן - מצטרפים לסיפור רשומוני על פחד, מוזיקה, כאב והחלמה. כראוי לרומן שהמוזיקה משחקת בו תפקיד מרכזי, כך גם כתיבתה של הסופרת: קומפוזיציה מוזיקלית עשירה, רגישה להפליא וסוחפת.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 סמיכות

סמיכות
מאת: אורית גידלי

ראשיתו של הספר באישה הקופצת אל מותה, ומותירה אחריה גבר וילדה קטנה. השירים מתעדים את המפגש של בת הזוג החדשה עם ההורות הקשה והזוגיות בצל הטרגדיה. לתוך הדחיסות הרגשית הזו מתערבלת גם מחלת השכחה המאכלת את זוגיותם של הסבא והסבתא, עמודי התווך של המשפחה, ולידתו של תינוק חדש אל תוך מציאות פוליטית אלימה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2009
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים