הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2009 - כל הספרים
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 חול טובעני

חול טובעני
מאת: חיים חיימוף

ציחות מסתוריות מתרחשות בגוש דן. בלש החיקור לא מוצא לכאורה כל קשר בין הנרצחים הרבים. תבנית הרציחות מצביעה על כיוון פולחני או קיבוע רגשי. בחיפושיו אחר המניעים הבלש חושף קשר רחוק בין הנרצחים, והקשר מוביל אותו לחשיפת פרשייה מזעזעת

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 ילדי ההפקר

ילדי ההפקר
מאת: תמי רזי

אלפי ילדים עזובים ומוזנחים הטרידו את פרנסיה של העיר העברית הראשונה בשנות השלושים והארבעים. ההגירה, הדלות והמחסור פגעו באלפי משפחות, וילדים רבים נמסרו לטיפולם של המוסדות הסוציאליים בתל-אביב. בני התקופה, ובעיקר מי שמשימת הטיפול הוטלה על כתפיהם, היו מודעים לעומקה של הבעיה ולחריפותה, וראו בה איום על יציבותה של החברה העברית החדשה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 לך תדע מה זאת אהבה

לך תדע מה זאת אהבה
מאת: ג'ושוע נלמן ורוזלינד פורטר - עורכים

באסופה ייחודית ומלאת השראה זו ביקשו העורכים מחלק מהסופרים מהמוכשרים ביותר ובהם מרגרט אטווּד, לאונרד כהן, ניל גיימן, הישאם מָטָר, ליוֹנל שרַייבֶר ואתגר קרת לכתוב מכתב אהבה. יצירותיהם היפהפיות והחדשניות המתפרסמות כאן לראשונה מזכירות לנו שלמילים יש כוח מכשף, ומספקות הצצה אינטימית לחייהן של דמויות שונות ומשונות. המכתבים מצחיקים ועצובים, טרגיים ומפוכחים, מפתיעים ומדהימים, וכולם חושפים בפנינו טפח ממהות האהבה במאה העשרים ואחת.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 למי אכפת מחלומות

למי אכפת מחלומות
מאת: יוסף בר יוסף

עוד לפני שהוא רואה אותה אוהב מאיר רותקו את צילה, בת זוגו בעבר של יואל קיכלר, שאותו מאיר מעריץ. הוא נושא אותה לאישה וגם מצליח ונעשה שותף של יואל, בעל אופטיקה משפחתית רבת דורות בלב תל אביב, השקועה בחובות בגלל חלומותיו של יואל לעשות סרטים. עם הפגישה המחודשת עם צילה, מגלה יואל, שהתחתן בינתיים, שהוא אוהב את צילה יותר מאי פעם, אהבה שיש בה גם תשוקה וגם כמיהה לתיקון ולחיים של אמת.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 לשומקום ובחזרה

לשומקום ובחזרה
מאת: קרן דהרי

לשומקום ובחזרה מתרחש על קו הגבול המתעתע שבין המציאות למחוזות האימה. קרן דהרי מיטיבה לשלוט במילים ובמרווחים המהדהדים ביניהן ומשכילה לתאר עצב, בדידות וכמיהה בשפה מדויקת, מדודה, צרודה במכוון - שוברת לב .

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מאה שנים של חלומות

מאה שנים של חלומות
מאת: דקל שלו

מדוע אנו חולמים? מה המשמעות של חלומותינו? מהם ההבדלים בין חלומות ילדים לחלומות בוגרים, ובין חלומות נשים לחלומות גברים? האם אדם יכול להיות מודע לכך שהוא חולם? האם עיוורים חולמים? האם ניתן למדוד חלימה באופן פיזיולוגי? - אלה כמה מן השאלות שבהן דן דקל שלו בספר.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת ת"א

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 מועדון גרנזי לספרות ולפאי קליפות תפּודים

מועדון גרנזי לספרות ולפאי קליפות תפּודים
מאת: מרי אן שייפר, אנני בארוז

ינואר 1946: לונדון מגיחה מתחת לצל מלחמת העולם השנייה, והסופרת ג'ולייט אשטון מחפשת נושא לספר חדש. מי חשב שתמצא אותו במכתב מגבר אלמוני, תושב האי גרנזי, מאיי התעלה הבריטית שכבשו הנאצים? הוא נתקל בשמה בעטיפה של ספר מאת צ'ארלס לאמב - אולי היא תסכים להדריך אותו היכן יוכל למצוא ספרים נוספים של אותו מחבר?

הוצאה לאור: מטר וזמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מסדר שחור

מסדר שחור
מאת: ג´יימס רולינס

דליקה זדונית בחנות ספרים בקופנהגן מתניעה מסע ציד חסר רחמים שמתפרש על פני ארבע יבשות. מקרים של הצתה ורצח מגלים מזימה מרושעת לגנוב את ספר התנ"ך של צ´רלס דרווין, אבי תורת האבולוציה. המפקד גריי פירס יורד לעומקה של תעלומה שתחילתה בתקופת גרמניה הנאצית, אל הניסויים האיומים שבוצעו במעבדות שכעת הן נטושות במעמקי הרים חלולים בפולין.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2009
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים