הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2009 - כל הספרים
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 היסטוריה של הכישוף

היסטוריה של הכישוף
מאת: ג'פרי ב' ראסל ואלכסנדר ברוקס

היסטוריה של הכישוף, אשר נחשב לספר יסוד בחקר תולדות הכישוף, מציג דיון מהימן, מרוכז ומרתק בתופעה מסעירת רגש זו. בזה אחר זה מנתצים המחברים דעות קדומות ומיתוסים כוזבים ביחס לכישוף, למשל: "רופא אליל הוא מכשף" – נהפוך הוא, רופא אליל עוסק במגיה ותפקידו דווקא להילחם באיומי הכישוף או בתוצאיו; "הכישוף הוא אותו דבר בכל העולם" – למעשה קיימים הבדלים עצומים בין צורותיו של הכישוף הנוהֵג בתרבויות שונות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המחוננים

המחוננים
מאת: אסף צפור

חמישה עשר סיפורים מזמנים אל קובץ זה דמויות מוכרות ומפתיעות גם יחד, המבקשות לפעמים לנהל דיאלוג עם הקורא, ובפעמים אחרות לא נותנות לו להשחיל מילה. בין הסיפורים נמתחים קווים דקים של קרבה, ואף הם מבקשים לדבר זה עם זה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 המלחמה הסודית של אבא

המלחמה הסודית של אבא
מאת: לוסינדה פראקס

באמצע החיים, כך ממש, מוצאת לוסינדה פראנקס, עיתונאית נחשבת שזכתה בפרס פוליצר כבר בשנות העשרים לחייה, מטמון סודות שהוסתר בארגז בביתו של אביה: כומתה של קצין אס אס עם צלב קרס, עשרות אקדחים, פקודות מבצע מסתוריות ושלל עיטורי גבורה אשר שולחים אותה למסע מרתק, שתכליתו לתהות מי היה האיש שמעולם לא ידע להעניק לה אהבת אב.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות לא בדיונית

 המלך הלבן

המלך הלבן
מאת: ג`ורג` דרגומן

ברומניה הקומוניסטית של שנות השמונים, ג´טה, ילד פיקח וסקרן, מנסה להבין את העולם שמסביבו. כששני חברים באים לקחת את אבא שלו לבצע מחקר דחוף ליד הים, הוא לא יודע מה עליו לחשוב. אבל מה שהוא כן יודע זה, שעד שאבא שלו יחזור הוא צריך להיכנס לנעליו, אפילו שהוא רק בן 11. אם כן מדוע אמא שלו בוכה כשהוא מפתיע אותה עם זר צבעונים בדיוק כמו שאבא היה מביא?

הוצאה לאור: מודן - סדרה לספרות יפה

סיווג: ספרות מתורגמת

 המנהיגים שאנו צריכים

המנהיגים שאנו צריכים
מאת: מייקל מאקובי

בעולם שהולך ומשתנה ללא הרף, גם המנהיגים והמנהיגות צריכים להשתנות בהתאם. גלובליזציה מואצת וטכנולוגיות חדישות, פגיעה באיכות הסביבה וכלי נשק להשמדה המונית, אסור שכל אלה יישארו ללא תגובה. השאלה היא: אילו תכונות צריכות להיות למנהיגים בעידן כזה של שינויים? מייקל מאקובי סוקר בספר זה את הפסיכולוגיה של המנהיגות מנקודת מבטם של המונהגים, לא רק של המנהיגים, ומציע נקודת מבט חדשה ורעננה על הנושא המרתק.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הסוציאליזם בין פוליטיקה לאוטופיה

הסוציאליזם בין פוליטיקה לאוטופיה
מאת: יפתח גולדמן

הספר הסוציאליזם בין פוליטיקה לאוטופיה מנסה להשיב על השאלה "מה השתבש בדרך להגשמת הסוציאליזם?" על־ידי בחינה של שתי דרכים עקרוניות בסוציאליזם המודרני — הדרך הפוליטית והדרך האוטופיסטית. המפלגות הסוציאל־דמוקרטיות והקומוניסטיות במערב אירופה ובמזרחה הן דוגמאות מובהקות לדרך הפוליטית. קרל מרקס הוא התיאורטיקן הבולט ביותר של מגמה זו. תנועות קומונאליות, כמו התנועה הקיבוצית בישראל, שייכות לדרך האוטופיסטית. הוגים כגוסטב לאנדאואר ומרטין בובר היו תיאורטיקנים של הסוציאליזם הקומונאלי־אוטופיסטי. בספר זה נדונות בהרחבה תיאוריות סוציאליסטיות פוליטיות ואוטופיסטיות.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 התיאוריה האחרונה

התיאוריה האחרונה
מאת: מארק אלפרט

דייוויד סוויפט, פרופסור להיסטוריה של המדע, נקרא לבית חולים למיטתו של מרצה שלו לשעבר, המאושפז לאחר שעוּנה באכזריות. על ערש דווי הזקן מחרחר כמה מילים על התיאוריה המאוחדת של איינשטיין, תיאוריה סודית שעשויה לשנות לחלוטין את השקפותינו על היקום. האף-בי-איי ושכיר חרב חסר רחמים נאבקים להניח יד על התיאוריה וללכוד את דייוויד. דייוויד חובר למכרה ותיקה, מדענית מבריקה, כדי לפענח את התיאוריה ולחשוף את ההיקף המזעזע של השלכותיה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ועד הים הגדול

ועד הים הגדול
מאת: אסתי קון

ועד הים הגדול הוא סיפור אהבה תל אביבי של שנות החמישים והשישים התמימות והתוססות. שייע (יהושע) גלר, פליט שואה אופטימי, מגיע לתל אביב לגמרי במקרה, מתאהב בים, ונשאר. על החוף הוא פוגש את נושה שתהיה אשתו אבל לעולם לא תלד לו ילדים. יחד הם משתכנים בשכונת הנמל הצבעונית של צפון תל אביב, ברחוב סמבטיון, ובונים מחדש את עולמם.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2009
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים