הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008 - ספרות תרגום
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אוטומט השחמט

אוטומט השחמט
מאת: רוברט להר

על רקע עידן הנאורות רקח הסופר הגרמני רוברט להר רומן היסטורי סוחף ומהנה, רווי מזימות ואינטריגות, המתנהל בחצר המלוכה ובחדרי חדרים ושזור פרשיות אהבים ופרשיות אפלות. אוטומט השחמט מבוסס על סיפור אמיתי ועל תחקיר מקיף שערך הסופר והוא מעלה שאלות שכוחן יפה גם היום בדבר גבולות התבונה והאפשרות להרחיק ראות מעבר למגבלות תקופתנו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אחר כך

אחר כך
מאת: רייצ´ל זייפרט

אליס, אחות פיזיותרפיסטית, וג'וזף, טייח ומעצב, נפגשים בסופה של תקופה קשה בחיי שניהם. עכשיו, כשהם יחד, הם כמעט מאושרים. כמעט עשור חלף מאז שירת ג'וזף כחייל בריטי באירלנד והוא מקווה שהאהבה תעמעם את הזיכרונות הרודפים אותו מימי שירותו הצבאי, ויותר מכול תשכיח את הירייה האחת שירה בגשם. הוא שותק ולא מספר לאליס את המתרחש בלבו. הוא חושש שאם ידבר - יהרוס הכאב אותו ואת כל מה שיקר לו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אף אחד לא שייך לכאן יותר ממך

אף אחד לא שייך לכאן יותר ממך
מאת: מירנדה ג'ולי

גיבוריה של ג'ולי, נשים וגברים, נקלעים למצבים קיצוניים, שלעתים הם מצליחים להתפתל לתוכם בכוחות עצמם ולפעמים גורלם קם עליהם. הם מנסים להתקיים בהם בזכות (ולמרות) המרכיבים השולטים באישיותם, ולשרוד בעולם שנדמה שלא פעם נשמט מתחת לרגליהם.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 גזבל

ג'זבל
מאת: אירן נמירובסקי

מדוע רצחה גלדיס אייזנק – אלמנה יפהפייה ועשירה המתגוררת בפריז – את ברנרד מרטין, הסטודנט העני? שאלה זו, המגיעה לכאורה לפתרון בידי בית המשפט כבר בתחילת הרומן ג'זבל, מתפענחת למעשה אט-אט לאורך הספר. כיצד התגלגלה אשה זו, אשר העירה רגשי קנאה אצל נשים כה רבות וגלי תשוקה אצל גברים אינספור, אל כיסא הנאשמת המודה בחופזה בכל המיוחס לה? מדוע הניחה לסיפור שהרכיב בית המשפט להפוך להרשעה?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 דברים שבירים

דברים שבירים
מאת: ניל גיימן

באוסף חדש המכיל יותר מעשרים וחמישה סיפורים קצרים - ובהם נובלה אחת שבה מככב הגיבור מיצירת המופת שלו אלים אמריקאים- משרטט סופר רבי-המכר הידוע נילגיימן את הקו שבין חיים למוות, תחושה למציאות, חושך לאור. דברים שבירים מבטיח להמם את החושים, לשבות את הדמיון ולגעת בנשמה.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 דיואי

דיואי
מאת: ויקי מיירון

עד כמה יכול בעל חיים להשפיע על חיינו? בלבבם של כמה בני אדם יכול חתול אחד לגעת? איך ייתכן שחתלתול נטוש אחד ישנה את פניה של ספרייה שלמה, יציל עיירה אמריקנית קטנה ויהפוך למפורסם בעולם כולו? ובכן, עובדה. סיפורו של דיואי מתחיל בדרך הנוראה ביותר שאפשר להעלות על הדעת, בלילה הקר ביותר בשנה. כשהיה בן שבועות ספורים הוכנס דיואי לתוך תיבת החזרת הספרים של הספרייה הציבורית של ספנסר שבאיווה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הכשרון של רומי

הכשרון של רומי
מאת: ניקיטה לאלוואני

רומי היא ילדה מחוננת, בת להורים שהיגרו לאנגליה מהודו. אמה מתגעגעת להודו ומזכירה לרומי שוב ושוב את שורשיה. אביה מאמין שגאונותה במתמטיקה היא המפתח להשתלבות המשפחה במולדת החדשה. הוא שואף שבתו תיהפך כבר בגיל 14 לסטודנטית הצעירה ביותר שהתקבלה אי פעם לאוניברסיטת אוקספורד. לשם כך הוא כופה עליה משמעת לימודים נוקשה, שתבודד אותה מפיתויי העולם החיצון.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הריקוד של סוניה

הריקוד של סוניה
מאת: ויקטוריה היסלופ

בעיצומו של החורף האנגלי הקודר בורחת סוניה לסוף שבוע של הוללות בעיר הספרדית גרנדה. כשהיא משוטטת ברחובות המרוצפים אבנים נושאות אותה רגליה לבית קפה בכיכר העיר העתיקה. התצלומים המצהיבים המכסים את הקיר מושכים את עיניה ומתוכם ניבטים אליה פניהם של מרסדס, רקדנית פלמנקו, ושל אחיה איגנציו, טוררו צעיר.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים