הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008 - מקור ושירה
מוצגים 9 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אהבת פתאום

אהבת פתאום
מאת: טלי גבע

אהבת פתאום הוא סיפור של אהבת ילדות שמתפתחת לאהבה סוחפת וטוטאלית ומלווה את הגיבורים לאורך כל חייהם. ראשיתו בארץ, בשנות החמישים של המאה העשרים, והוא נמשך עד תחילת שנות האלפיים, חוצה יבשות וימים.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מקור

 אריה פצוע

אריה פצוע
מאת: עמוס טל שיר

אריה פצוע הוא סיפורו של נער בעל ידי זהב שאהב לשיר לפני המלחמה, שר והנהיג צעירים בגטו, שרק מנגינות ושרד את מחנות העבודה זקסנהאוזן וקניגסווסטרהאוזן. אחרי המלחמה המשיך לשיר בקיבוץ ולא חדל גם כשהחלום נשבר. לצד סיפור הרפתקאות של אותו נער, שבגר והיה לסב, מביא נכדו את סיפורו שלו על נעוריו בתיכון ועל חוויותיו בצבא ובמלחמת לבנון השניה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 דקה, כתב עת לשירה וביקורת גיליון 004

דקה, כתב עת לשירה וביקורת גיליון 004
מאת: בעז יניב, ערן צלגוב, רוני הירש - עורכים

שנתיים מלאו ל“דקה”. נטולת כותרות ומרובת הערות שוליים, נדמה שהיא עדיין מעוררת תמיהות מהסוג הבסיסי ביותר: מהו הנושא? מהי האג‘נדה? גם אנחנו איננו יודעים לרוב כיצד להסביר בדיוק מהו התהליך שבו מתגבש לבסוף גיליון לכיד, וכיצד ניתן יהיה לזהות בו את המוטיב המרכזי. האם מספיק לומר שנתנו לשירים ללכת מעט לפנינו?

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: כתבי עת

 הלומת קרב

הלומת קרב
מאת: דפנה לביא

הלומת קרב, ספרה השלישי של דפנה לביא, הוא ניסיון ראשון מסוגו בספרות הישראלית לפתוח צוהר אל עולמן המסויט של הנשים שלצד הלוחמים ולספר את סיפורה של אשה הלומת קרב, אל מול סיפורי-הלם רבים שנתפרסמו על אודות גברים שלחמו במלחמות ישראל. זוועות המלחמה, מסתבר, לא פסחו גם על נשים אבל סיפוריהן כמעט ולא נודעו ברבים, אף שעוצמתם לא נופלת מסיפורי הלוחמים שזכו לחשיפה ולתהילה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 ילדות

ילדות
מאת: אמיר אור - עורך

הגיליון החדש בהוצאת הליקון - "ילדות" -עוסק בחוויות הראשוניות שלנו, חוויות הילדות שעיצבו אותנו, בכיסופים לילדות ובדברים אותם אנו נושאים כל החיים. מתוך עולם הילדות הדגש בגיליון הוא כמובן על השירה - שירים על הילדות, על אהבות ומשחקים , משפחה וחברים, וגם על בכי והתעללות. שירים על הילדות האבודה ועל הילדות שבהווה והשירים שעליהם גדלנו.

הוצאה לאור: הליקון

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 על העמוד היציב - שירי ריקרדו ריש

על העמוד היציב - שירי ריקרדו ריש
מאת: פרננדו פסואה

על העמוד היציב, מכלול שיריו של ההֵטֵרוֹנִים ריקרדו ריש, אחד משלושת ההֵטֵרוֹנִימִים העיקריים של המשורר הפורטוגלי הנודע פרננדו פסואה (1935-1888), הוא אחד מנכסי צאן ברזל של שירת המאה העשרים. הספר הוא יצירה מורכבת וייחודית המבוססת על מקוריותו של בוראה, על אושיות השירה הפורטוגלית ועל המסורת הקלסית בכל הדורות. כלולים בו שירים פרננדו פסואה כתב בזהות ההֵטֵרוֹנִים רִיקַרְדוּ רֶיְשׁ במשך יותר מעשרים שנות חייו האחרונות, החל בשנת 1914 וכלה בשנת 1935.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 קריאה מאוחרת

קריאה מאוחרת
מאת: אלישע פורת

המשורר והסופר הוותיק אלישע פורת, בן קיבוץ עין החורש, מכנס בספרו קריאה מאוחרת מבחר מרשימותיו על ספרות וסופרים שפורסמו בבמות שונות במשך השנים. אין אלה רשימות של חוקר ספרות, אלא של מספר רגיש וסקרן, חריף ובקי, המתעניין ביצירה וביוצר ובגורלם המשותף.

הוצאה לאור: גוונים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 רשות מעבר

רשות מעבר
מאת: נורית בוכוייץ

רשות מעבר הוא מחקר ספרותי על שירתו של מאיר ויזלטיר ושירת בני דורו, המשולב בפרספקטיבות תרבותיות והיסטוריות בנות הזמן. הספר מתאר את שירת משמרת המשוררים של שנות השישים, הכוללת גם את יונה וולך ויאיר הורביץ, כיחידה דורית נפרדת ועצמאית בשלשלת הדורות של השירה העברית. מאיר ויזלטיר מוצב במרכז, כמשורר המייצג את נורמות הכתיבה של הדור באופן המובהק ביותר.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008
מוצגים 9 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים