הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008 - כל הספרים
מוצגים 61 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 סלאם פריז

סלאם פריז
מאת: קאוויטה דסוואני

טנאיה שאה נכספת אל העולם הנפלא של פריז - העולם שבו התאהבה כשצפתה באודרי הפבורן בסרט "סברינה". כשמגיעה הצעה לנישואים מוסדרים עם גבר שחי בפריז, היא עטה אפוא על ההזדמנות לעזוב את משפחתה המוסלמית המסורתית ואת ביתה בהודו.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ספינות הלב

ספינות הלב
מאת: בנואט גרול

מי ידע לחולל תשוקה שאינה מתפוגגת בין גבר לאישה? מי ידע, על אף הזמן החולף, לשמור על רעננות האהבה מפני שגרת היומיום? זהו, בסיכומו של דבר, סודם של שני אנשים שהכל מפריד ביניהם. הוא ימאי פשוט מברטאני, היא אינטלקטואלית פריזאית - עולם שלם של מנהגים ומוסכמות היה אמור להפוך אותם לזרים ומנוכרים זה לזה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ספר החיזיון

ספר החיזיון
מאת: כריסטין דה-פיזן

כריסטין דה-פיזן (1430-1364 בקירוב), אלמנה צעירה ומטופלת בילדים, הייתה לסופרת הצרפתייה הראשונה. כיצד הגיעה למעמד יוצא דופן זה? כיצד רכשה השכלה? הרי האוניברסיטאות ושאר בתי- הספר הגבוהים היו נעולים בפני הנשים. מה היו דעותיה בנושאי חברה ומדינה, ובראש ובראשונה בנושאי מגדר?

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 עוצמת הידע

עוצמת הידע
מאת: קן בלנצ'ארד, פול ג' מאייר ודיק רוהה

בספר זה משתמשים בלנצ'ארד ועמיתיו, פול ג' מאייר ודיק רוהה במשל ("הסמל המסחרי" של בלנצ'ארד), כדי להציג שיטה ברורה ופשוטה ללמוד יותר, ללמוד טוב יותר ולהבטיח שימוש בידע הנרכש. הסיפור המרתק מציג שלוש סיבות עיקריות לכך שאנשים אינם מגשרים על הפער שבין ידיעה לעשייה, ואף מציע את הפתרון.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 על העמוד היציב - שירי ריקרדו ריש

על העמוד היציב - שירי ריקרדו ריש
מאת: פרננדו פסואה

על העמוד היציב, מכלול שיריו של ההֵטֵרוֹנִים ריקרדו ריש, אחד משלושת ההֵטֵרוֹנִימִים העיקריים של המשורר הפורטוגלי הנודע פרננדו פסואה (1935-1888), הוא אחד מנכסי צאן ברזל של שירת המאה העשרים. הספר הוא יצירה מורכבת וייחודית המבוססת על מקוריותו של בוראה, על אושיות השירה הפורטוגלית ועל המסורת הקלסית בכל הדורות. כלולים בו שירים פרננדו פסואה כתב בזהות ההֵטֵרוֹנִים רִיקַרְדוּ רֶיְשׁ במשך יותר מעשרים שנות חייו האחרונות, החל בשנת 1914 וכלה בשנת 1935.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 צבעוני ארבע

צבעוני ארבע
מאת: גיורא רום

גיורא רום, שבמלחמת ששת הימים הפיל מספר שיא של מיגים (ארבעה מצריים ואחד סורי), מספר כאן לראשונה בפירוט מלא את סיפור נפילתו בשבי המצרי ואת סיפור ההתגברות שלאחר השיבה הביתה והחזרה לחיים כטייס קרב וכמפקד טייסת קרב במלחמת יום כיפור. סיפורו של רום הוא סיפור של גבורה, ללא כל ספק, אך הוא גם סיפור של התמודדות אנושית עם אימת אי-הוודאות של השבי ועם החרדות המציפות בחודשים שלאחר השחרור ובשנים של החזרה לשגרת הקרבות.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 קרחונים בארץ החמסינים

קרחונים בארץ החמסינים
מאת: פבלו אוטין

קרחונים בארץ החמסינים הנו ספר שיחות עם מבחר במאי הקולנוע הישראלים הבולטים שיצרו את סרטיהם בין השנים 2007-2004. ספרו של פבלו אוטין מעניק במה מילולית לקולם של היוצרים הצעירים שהביאו את הקולנוע הישראלי לדרגת מורכבות ואיכות חדשה. השיחות האינטימיות פותחות צוהר לעומק החשיבה האסתטית שמאחורי כל יצירה; הן מאפשרות, בצפייה חוזרת, חוויה מהנה, עמוקה וחדה יותר של כל סרט.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קריאה מאוחרת

קריאה מאוחרת
מאת: אלישע פורת

המשורר והסופר הוותיק אלישע פורת, בן קיבוץ עין החורש, מכנס בספרו קריאה מאוחרת מבחר מרשימותיו על ספרות וסופרים שפורסמו בבמות שונות במשך השנים. אין אלה רשימות של חוקר ספרות, אלא של מספר רגיש וסקרן, חריף ובקי, המתעניין ביצירה וביוצר ובגורלם המשותף.

הוצאה לאור: גוונים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008
מוצגים 61 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים