הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008 - כל הספרים
מוצגים 61 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 מסיבה של אחרים

מסיבה של אחרים
מאת: ליליאנה הקר

ליליאנה הקר, הסופרת הארגנטינית (היהודייה), קיבעה את מעמדה כאחת הסופרות החשובות בדרום-אמריקה כבר כשראה אור קובץ סיפוריה הראשון (1966). בסיפוריה מוצאת הקר את הסיוט, ואת האבסורד והאפֵלה, בתוך הנסיבות יומיומיות המוכרות ביותר. אלימות וטירוף מסתתרים ביצירתה במצבים בנאליים לכאורה, תמימים למראה, ונחשפים בהם במפתיע.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 מעט מהרבה

מעט מהרבה
מאת: ענבר רווה

בשורה של פרשנויות רגישות ורבות השראה מראה רווה כיצד המבנים הספרותיים האופייניים למעשי חכמים משקפים תפיסה מקוטעת של הקיום, הכופרת בתיאור טוטאלי של ההוויה. כך מראה רווה למשל כיצד המבנים הדיאלוגיים האופיינים לסיפורים הם חלק בלתי נפרד מעולם של ריבוי פרספקטיבות, עולם המכיל גם סתירות.

הוצאה לאור: דביר ומכון הקשרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מקצוענות בניהול

מקצוענות בניהול
מאת: ראם צ'אראן

אנו מתבלבלים תכופות בין מראית עין של מנהיגות לדבר האמיתי. אינטליגנציה, חזון ותקשורת טובה חשובים, אבל הם לא הכול. יש צורך במקצוענות בניהול עסק וביכולת להובילו בכיוון הנכון, לקבל החלטות נכונות ולהשיג תוצאות כך שהעובדים והעסק יהיו במצב טוב יותר משהיו. במשך ארבעה עשורים למד ראם צ'אראן מהן הסיבות להצלחה ולכישלון של מנהיגים כיועץ רב-השפעה בצמרת הניהול של החברות המובילות בעולם. הוא צפה מקרוב בשיטות ובהתנהגויות של מנהיגים, ולאור תובנותיו הוא מציג שמונה כישורים בסיסיים בתחום הניהול ומשרטט תמונה רחבה של המנהיגים המצליחים במאה ה-21.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 נערת השועל

נערת השועל
מאת: קייט פארניבל

סיפור אפוס סוחף שמעורר לתחייה את סין שסועת הקרבות של שנות העשרים של המאה הקודמת. משני צידי הקשת הפוליטית והמעמדות החברתיים ניצבים נערה רוסייה שחיה בגלות בסין וקומוניסט סיני צעיר, והם מתאהבים; אֵם הנערה מבינה שהיא חייבת להתמודד עם הדברים שהייתה רוצה לשכוח ואידיאליסט אנגלי מבין שאויביו הגדולים ביותר הם דווקא בני מינו...

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 נשים יוצרות בישראל 1920-1970

נשים יוצרות בישראל 1920-1970
מאת: רות מרקוס - עורכת

מדוע נעלמו שמותיהן של רבות מהנשים היוצרות מספרי תולדות האמנות בישראל? מה היו הסיבות להדרתן מהשיח ההיסטורי הישראלי? ומדוע תופעה זו אופיינית דווקא ליוצרות שפעלו עד סוף שנות השישים של המאה העשרים? ספר זה תוקף את המיתוס המקובל, לפיו פעלו בארץ באותן שנים מעט אמניות, וחושף יוצרות רבות בתחום הציור והפיסול, הצילום, האדריכלות והאמנות העממית.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 נשמתם של השחורים

נשמתם של השחורים
מאת: ויליאם אדוארד בורגהרד דו בויז

נשמתם של השחורים - ספר מכונן ומרכזי ביותר בתולדות המאבק האמריקני השחור לשוויון זכויות אזרחי ולמען כבוד האדם - מתאר בלשון מדויקת אך לא פחות מכך פיוטית את תהליך התוודעותם של מיליוני בני אדם שחורים-אמריקנים לתרבותם, לשורשיהם, לזהותם - לעצמם. המסמך ההיסטורי הזה, העשוי פרקים-פרקים, מציג לאמריקה הלבנה את דיוקנה החברתי-תרבותי-אנושי האמיתי של הקהילה האמריקנית השחורה.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 סיפורו של חייל

סיפורו של חייל
מאת: ארקדי בבצ´נקו

ארקדי בבצ´נקו, סטודנט למשפטים בן 18, גויס לצבא הרוסי ב-1995 ונשלח לצ´צ´ניה. היה זה תחילת מסע מפרך שעבר חייל תמים שנאלץ להתמודד לא רק עם אויב צ´צ´ני אכזרי וחסר רחמים, אלא גם עם חבריו לנשק שהופכים כל מגויס לעבד נרצע לגחמותיהם. עבד שמותר להשפילו, להכותו שוב ושוב עד אובדן ההכרה, ואף לירות בו.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות לא בדיונית

 סיפורים מהעריסה

סיפורים מהעריסה
מאת: ג`ניפר קוברן

רגע לפני שלוסי קליין מגלה לבעלה שנכנסה סוף סוף להיריון - לאחר שנים של טיפולים וניסיונות שווא – גם לו יש משהו קטן לספר לה: ג'ק רוצה להתגרש. השניים מגבשים יחד תוכנית: במקום לחפש שתי דירות חדשות הם ימשיכו לגור בדירה אחת פלוס משכנתא בניו ג'רסי, ויגדלו את הרך הנולד יחד, כחברים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008
מוצגים 61 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים