הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008 - כל הספרים
מוצגים 61 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 הסמכות החדשה

הסמכות החדשה
מאת: חיים עומר

ספר זה מציג תפיסה של "סמכות חדשה" המתאימה לדורנו. הורים ומורים שבפניהם מוצגים העקרונות ותוכניות הפעולה המתוארים בספר זה מגיבים באומרם: "אנו זקוקים לכך!" "אנו רוצים בכך!" ו"אנו מסוגלים לכך!" הד משולש זה מראה, שעקרונות הסמכות החדשה נותנים תשובה לדילמות חינוכיות, ערכיות וחברתיות המעסיקות כל הורה וכל מורה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הפצע של קפקא

הפצע של קפקא
מאת: גלילי שחר

חיבור זה ממקם את הדיון בקפקא במרחב שבין שיח הגוף, הכתב והמכונה ומהרהר על עבודותיו כאילו היו תרשימים ספרותיים בדבר עיוותים, מטמורפוזות ופרדוקסים גופניים אחרים בעידן הטכני. לפי קריאה זו, המשקל המיוחד של כתבי קפקא טמון בניסיונותיו העיקשים להעתיק את שאלת הגוף אל מערכת הכתב.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הריקוד של סוניה

הריקוד של סוניה
מאת: ויקטוריה היסלופ

בעיצומו של החורף האנגלי הקודר בורחת סוניה לסוף שבוע של הוללות בעיר הספרדית גרנדה. כשהיא משוטטת ברחובות המרוצפים אבנים נושאות אותה רגליה לבית קפה בכיכר העיר העתיקה. התצלומים המצהיבים המכסים את הקיר מושכים את עיניה ומתוכם ניבטים אליה פניהם של מרסדס, רקדנית פלמנקו, ושל אחיה איגנציו, טוררו צעיר.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 התצפיות

התצפיות
מאת: ג'יין האריס

עלילת הרומן ההיסטורי "התצפיות" מתרחשת במאה ה-19 בסקוטלנד. בסי, נערה צעירה שעברה מפוקפק, מתחילה לעבוד כמשרתת במצודת היוורס. גבירתה ,ארבלה ריד, מטילה עליה משימות שונות ובעיקר משונות - ביניהן כתיבת יומן אישי בה היא נדרשת לתעד את כל מעשיה ומחשבותיה באופן יומיומי.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 חצי מגה זיכרונות - ספר אמן

חצי מגה זיכרונות - ספר אמן
מאת: נועה בו נון מלמד

צילומיה המינימליסטיים לקוחים מעולם המציאות, אך מעמידים בספק את קיומו, חוברים בספר זה לשירים קצרים שהיא כתבה לראשונה בחייה. לעיתים דווקא המילים מתארות תמונות קטנות מתוך החיים ואילו הצילומים מבטאים מצבי תודעה המעמידים בספק את ההבחנה בין הקיום להעדרו. אלו גם אלו נפגשים עם האבדן, צילו האפל של החסר ולצידו העולם המתעורר.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 חשבונו של קהלת

חשבונו של קהלת
מאת: זלי גורביץ'

בחשבונו של קהלת מציע זלי גורביץ' קריאה חדשה בספר קהלת המחיה את חוכמתו של קהלת ואת שירתו המופלאה, פותחת ופורשת את מילות המפתח המקוריות שלו - כמו "הבל", "עניין" ו"חשבון", ומגלה מחדש את קהלת כאיש קרוב שניתן גם היום לקרוא בו ולשוחח איתו על החיים.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 טבע דומם עם רסן

טבע דומם עם רסן
מאת: זבינגנייב הרברט

טבע דומם עם רסן מוקדש ל"תור הזהב" של הולנד ואמנותה במאה ה־17. תקופה זוֹ מצטיירת להרברט כמודל חיובי של חיים בהיסטוריה וכבטוי ל"יחס בריא, קונקרטי, ארצי, אל החיים". פרקי החטיבה הראשונה של הספר עוסקים בהבטים שונים של הציור ההולנדי ובמוּבלע גם של החברה ההולנדית בדוֹרם של וֶרמֶר, שפינוֹזה ואחרים, ידועים יותר וידועים פחות.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ילדות

ילדות
מאת: אמיר אור - עורך

הגיליון החדש בהוצאת הליקון - "ילדות" -עוסק בחוויות הראשוניות שלנו, חוויות הילדות שעיצבו אותנו, בכיסופים לילדות ובדברים אותם אנו נושאים כל החיים. מתוך עולם הילדות הדגש בגיליון הוא כמובן על השירה - שירים על הילדות, על אהבות ומשחקים , משפחה וחברים, וגם על בכי והתעללות. שירים על הילדות האבודה ועל הילדות שבהווה והשירים שעליהם גדלנו.

הוצאה לאור: הליקון

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008
מוצגים 61 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים