הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008 - כל הספרים
מוצגים 61 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 דקה, כתב עת לשירה וביקורת גיליון 004

דקה, כתב עת לשירה וביקורת גיליון 004
מאת: בעז יניב, ערן צלגוב, רוני הירש - עורכים

שנתיים מלאו ל“דקה”. נטולת כותרות ומרובת הערות שוליים, נדמה שהיא עדיין מעוררת תמיהות מהסוג הבסיסי ביותר: מהו הנושא? מהי האג‘נדה? גם אנחנו איננו יודעים לרוב כיצד להסביר בדיוק מהו התהליך שבו מתגבש לבסוף גיליון לכיד, וכיצד ניתן יהיה לזהות בו את המוטיב המרכזי. האם מספיק לומר שנתנו לשירים ללכת מעט לפנינו?

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: כתבי עת

 הבן הטוב

הבן הטוב
מאת: שי גולדן

הבן הטוב, ספרו הרביעי של שי גולדן, הוא מסע מרגש ומתעתע הנושא אותו ואת אחיו מבית היתומים אל חדרי ליבה של משפחה אחת, המשפחה שלהם. בישירות מסוגננת פורש שי גולדן בפני הקורא את נבכי נפשו ואת מבוכי משפחתו, על שקריה המוסכמים, אמיתותיה הכמוסות וסודותיה הגלויים.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 הדמוקרטיה באמריקה

הדמוקרטיה באמריקה
מאת: אלקסיס דה-טוקוויל

הספר הדמוקרטיה באמריקה הוכר כיצירת מופת מיד עם הופעתו, וזכה ברבות הימים למעמד של חיבור מכונן במחשבת הדמוקרטיה בפרט ובחקר החברה המודרנית בכלל. הספר הוא תולדת מסעו הארוך של טוקוויל הצעיר ברחבי אמריקה, ובו הוא מנתח את החברה האמריקנית בתור מודל להתגבשותה של החברה הדמוקרטית המודרנית ומראה שמדובר בתחילתו של עידן חדש בתכלית בתרבות, בפוליטיקה וביחסים החברתיים.

הוצאה לאור: שלם

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הולדת הקליניקה

הולדת הקליניקה
מאת: מישל פוקו

הולדת הקליניקה (1963), אשר נמנה עם חיבורי המופת של מישל פוקו, הוא ספר מטריד – הופעתו שינתה באופן רדיקלי את ראייתנו את הידע והפרקטיקה הרפואיים. שכן ספר זה מערער על ראייתנו את המדע בכלל ואת הרפואה בפרט כתהליך מתמיד של גילוי האמת. פוקו מבקש להסביר את ההיסטוריה של הידע כמערכת שיחית המורכבת מפרקטיקות, שפה וחוקים – לא כביטוי לפעולה המודעת של סובייקט אוטונומי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הכשרון של רומי

הכשרון של רומי
מאת: ניקיטה לאלוואני

רומי היא ילדה מחוננת, בת להורים שהיגרו לאנגליה מהודו. אמה מתגעגעת להודו ומזכירה לרומי שוב ושוב את שורשיה. אביה מאמין שגאונותה במתמטיקה היא המפתח להשתלבות המשפחה במולדת החדשה. הוא שואף שבתו תיהפך כבר בגיל 14 לסטודנטית הצעירה ביותר שהתקבלה אי פעם לאוניברסיטת אוקספורד. לשם כך הוא כופה עליה משמעת לימודים נוקשה, שתבודד אותה מפיתויי העולם החיצון.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הלומת קרב

הלומת קרב
מאת: דפנה לביא

הלומת קרב, ספרה השלישי של דפנה לביא, הוא ניסיון ראשון מסוגו בספרות הישראלית לפתוח צוהר אל עולמן המסויט של הנשים שלצד הלוחמים ולספר את סיפורה של אשה הלומת קרב, אל מול סיפורי-הלם רבים שנתפרסמו על אודות גברים שלחמו במלחמות ישראל. זוועות המלחמה, מסתבר, לא פסחו גם על נשים אבל סיפוריהן כמעט ולא נודעו ברבים, אף שעוצמתם לא נופלת מסיפורי הלוחמים שזכו לחשיפה ולתהילה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 המבט השני - נוסעים וברבארים בספרות

המבט השני - נוסעים וברבארים בספרות
מאת: ז'ן סובלן

לפנינו אוסף מסות מרתק ורחב יריעה. הנוסע אותו מלווה סובלן אינו דמות אחת, אך קיים קו מנחה העובר כחוט השני בין כל שנים-עשר הנוסעים: תשוקה להכיר את ה"אחר", הברבארי, השונה. לגיבורי המסעות תכונות משותפות נוספות: כולם אנשי ספר מלומדים המעלים על הכתב, בכישרון רב, את רשמיהם; הם אינם חוששים מתגובת סביבתם לאהדתם כלפי מושאי כתיבתם, חסרי התרבות לכאורה; ומרביתם הם אנשי מעלה: "אני מדבר על אודות איש חזק שאאצל עליו ביטחון עצמי ואמונות מוצקות. הביטחון הזה נאצל עליו משום שאין הוא חושש מפני בני העם הנגלֶה לו. אין לו ספק ביכולתו להכניעם אם רק יעלה מלפניו הרצון," כדברי סובלן.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המנהל הסמכותי

המנהל הסמכותי
מאת: דיאנה בוהר

האם אתם מעוניינים לגרום לאחרים לפעול? להבליט את רעיונותיכם? לתקשר כמנהיגים מכובדים? בספרה המנהל הסמכותי, חולקת גורו התקשורת ומחברת רבי המכר דיאנה בוהר עם הקוראים את סודותיה המקצועיים בנושא התקשורת - הנחיות רבות עוצמה שהוכיחו עצמן בתאגידים הגדולים בעולם המופיעים ברשימת "פורצ'ן 500". בעזרת עשר אסטרטגיות ברורות, היא תראה לכם בדיוק מה יש לומר, איך לומר, מתי בדיוק, ואף איך להציג עצמכם כמנהיגים אמינים - כל אותם אלמנטים הכרחיים בעולם העסקים כיום.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008
מוצגים 61 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים