הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008 - כל הספרים
מוצגים 61 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 בורסה, יקירתי

בורסה, יקירתי
מאת: מיכל ליבנה בשיתוף עם אודי אלוני

בספר שימושי זה תקבלי תשובות ברורות ופשוטות לכל השאלות האלה ולרבות אחרות. תמצאי בו שלל עצות מעשיות, המובאות בדרך מקורית, חכמה והומוריסטית. הספר הזה יעניק לך ארגז כלים פיננסי נוח לשימוש וקל להבנה, כך שתוכלי ללמוד שלב אחר שלב איך להשקיע בבורסה בתבונה, ואיך לעשות כסף שייכנס לחשבון הבנק שלך חודש אחרי חודש, במשך שנים, ממש כמו משכורת נוספת!

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 בנייתן של אומות

בנייתן של אומות
מאת: אדריאן הייסטינגס

בנייתן של אומות קורא תיגר על האסכולה המודרניסטית בחקר הלאומיות, ומפריך את טענתה העיקרית שהלאומיות היא תופעה מודרנית. בניגוד לדעה השלטת, הייסטינגס גורס כי ניצני האומה והלאומיות נראו כבר בימי הביניים.

הוצאה לאור: שלם

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בעיות של היצירה הספרותית בת זמננו

בעיות של היצירה הספרותית בת זמננו
מאת: אינגבורג בכמן

בחמש ההרצאות המובאות בספר הזה חנכה אינגבורג בכמן, בסמסטר החורף 1959-1960, את הקתדרה החדשה לפואטיקה באוניברסיטה של פרנקפורט ע"נ מיין. הנושאים שבחרה להתמקד בהם הם: שאלות ושאלות מדומות, על שירים, האני הכותב, להתהלך עם שמות, ו- ספרות כאוטופיה.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בקצה המטוטלת

בקצה המטוטלת
מאת: מישה ברלינסקי

כשרייצ`ל מקבלת מִשׂרת הוראה בצפון תאילנד, מצטרף אליה בשמחה בן זוגה, מישה ברלינסקי, עיתונאי לעת מצוא. ערב אחד מגיע לאוזניו סיפור על אנתרופולוגית אמריקנית כריזמטית, מרטייה ואן דר לון, שנמצאה מתה לאחר שתלתה את עצמה בבית סוהר תאילנדי שבו ריצתה מאסר עולם על רצח.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 גזבל

ג'זבל
מאת: אירן נמירובסקי

מדוע רצחה גלדיס אייזנק – אלמנה יפהפייה ועשירה המתגוררת בפריז – את ברנרד מרטין, הסטודנט העני? שאלה זו, המגיעה לכאורה לפתרון בידי בית המשפט כבר בתחילת הרומן ג'זבל, מתפענחת למעשה אט-אט לאורך הספר. כיצד התגלגלה אשה זו, אשר העירה רגשי קנאה אצל נשים כה רבות וגלי תשוקה אצל גברים אינספור, אל כיסא הנאשמת המודה בחופזה בכל המיוחס לה? מדוע הניחה לסיפור שהרכיב בית המשפט להפוך להרשעה?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 גאונות ושיגעון

גאונות ושיגעון
מאת: אליעזר ויצטום, ולדימיר לרנר

כבר בתקופות קודמות עסק המין האנושי בשאלת היחסים המורכבים בין גאונות ויצירתיות לבין הפרעות נפשיות. בהשקפה הרומנטית של המאה התשע-עשרה נתפשו סבל וחריגות נפשית כמאפשרים גישה ישירה ואותנטית אל הרוחניות, אל עולמו הפנימי של האדם ואל האמת המסתתרת בתודעה. גם בימינו מעסיקה השאלה את החוקרים בתחומי המוח והפסיכיאטריה.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 דברים שבירים

דברים שבירים
מאת: ניל גיימן

באוסף חדש המכיל יותר מעשרים וחמישה סיפורים קצרים - ובהם נובלה אחת שבה מככב הגיבור מיצירת המופת שלו אלים אמריקאים- משרטט סופר רבי-המכר הידוע נילגיימן את הקו שבין חיים למוות, תחושה למציאות, חושך לאור. דברים שבירים מבטיח להמם את החושים, לשבות את הדמיון ולגעת בנשמה.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 דיואי

דיואי
מאת: ויקי מיירון

עד כמה יכול בעל חיים להשפיע על חיינו? בלבבם של כמה בני אדם יכול חתול אחד לגעת? איך ייתכן שחתלתול נטוש אחד ישנה את פניה של ספרייה שלמה, יציל עיירה אמריקנית קטנה ויהפוך למפורסם בעולם כולו? ובכן, עובדה. סיפורו של דיואי מתחיל בדרך הנוראה ביותר שאפשר להעלות על הדעת, בלילה הקר ביותר בשנה. כשהיה בן שבועות ספורים הוכנס דיואי לתוך תיבת החזרת הספרים של הספרייה הציבורית של ספנסר שבאיווה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2008
מוצגים 61 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים