הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2008 - מקור ושירה
מוצגים 7 ספרים
 אוי אלוהים - מחזה

אוי אלוהים - מחזה
מאת: ענת גוב

אלה, פסיכולוגית כבת 40 ואם חד הורית, מקבלת שיחת טלפון מסתורית ממטופל חדש ונואש המתעקש שתקבל אותו בדחיפות. המטופל מוכן למסור לה רק את האות הראשונה של שמו, והיא מסיקה שהוא בכיר בכוחות הביטחון. כשהוא מגיע, מסתבר שמדובר בלא אחר מאשר אלוהים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 אל הבית המת

אל הבית המת
מאת: אמנון סלע

אל הבית המת הוא ספר החושף לאור את חיי הנפש שלנו, הישראלים, בדמויותיהם של ארבעה בני משפחה אחת. צֶפי לא ידע להיות בעל ואב. לאחר מותו מבקשת אִתָּא, במחלתה, להבין מתי ואיך נשתבשו הדברים. בתיה בתם, שוחרת שלום, מפנה עורף לאחיה עתר, ששב הלום קרב מן המלחמה, והוא אובד במזרח. האם ישובו למצוא את דרכם? האם ימצאו זה את זה?

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 הצד האחר של העולם

הצד האחר של העולם
מאת: רחלי רוטנר

חברים דמיוניים, אהובים חלומיים, זיכרונות רחוקים. ספר הביכורים של רחלי רוטנר, הצד האחר של העולם, הוא יצירת קומיקס למבוגרים המורכבת משני סיפורים (”חלום”, “בית”) ונובלה (”שער”). רוטנר משלבת באופן יחודי מציאות ופנטסיה תוך ערבוב סגנונות רישום מגוונים.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 עכשיו טוב

עכשיו טוב
מאת: איריס מיטלמן

אליאורה,גיבורת הסיפור חוגגת את יום הולדתה החמישים ומקבלת שלוש שיחות טלפון המערערות את חייה: מתברר לה כי לבעלה יש ילד נוסף, מחוץ לנישואים, כי גבר נשוי מעברה קורא לה לחזור אליו, וכי חברתה הטובה חולה בסרטן השד. בן לילה מתהפכים חייה על פיהם באופן הציני ביותר, והיא נאלצת להתעמת עם עברה, לבחון מחדש את הבחירות שעשתה ולהתמודד עם מצבים בלתי אפשרים.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מקור

 שושן צחור

שושן צחור
מאת: גלי צבי-ויס

שושן צחור נוגע בסוד. סודותיו של אדם, גם כאלה שהוא לוקח איתו אל הקבר. סודתיה של מימי נלחשים בספר, מתגלים בהדרגה עד לסודה הגדול מכולם והמפתיע מכל. "שושן צחור" הוא סיפור על אנשים. הוא עוסק בשוֹנוּת, בגאונות ובהרסנות שבַּהליכה על הקצה; מטפל בכמיהה לגעת בנימיו של הרגש, ומתרכז בניסיון להגיע לתקשורת בין אדם לבינו ובינו לבין הסביבה.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מקור

 שנות אור

שנות אור
מאת: יעקב שביט

מתחת לשלוות חייו הנראית לעין של הפרופסור להיסטוריה מתרחשים אירועים סמויים וזורמים רגשות עזים. במעמקי נפשו של איש האקדמיה המבוגר והבוגר לכאורה, נותר הילד שהיה, וסיפורו זורם בספיראלות מסחררות מתל אביב ללייפציג ובחזרה.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרות מקור

 תמול שלשום

תמול שלשום
מאת: ש"י עגנון

גיבור הרומן, יצחק קומר, הוא צעיר בן גליציה החולם את חלום שיבת ציון. הוא עולה לארץ, חי תחילה ביפו ובמושבות, ואחר כך בקרב הקהילה הדתית בירושלים. יצחק קומר נתקל בכלב בלק - מפגש גורלי שדרכו מוארת תקופת העלייה השנייה על שלל טיפוסיה: חילונים ודתיים, חלוצים ועירונים, ביפו בירת היישוב החדש, בפתח תקוה ובקרב הציבור החרדי בירושלים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים - עם הספר

סיווג: ספרות מקור

  מוצגים 7 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים