הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008 - כל הספרים
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 משבר

משבר
מאת: רובין קוק

לד"ר קרייג באומן יש כל מה שחלם עליו – יש לו כסף, יש לו בת זוג צעירה ויפיפייה, ויש לו פנאי להשלים את כל מה שהחסיר בחייו בשנים הארוכות של ההכשרה והעבודה הקשה כרופא פנימי. הוא רופא בכיר במרפאה פרטית יוקרתית בבוסטון – כעת הוא צריך לתת מענה למספר קטן של מטופלים תמורת תשלום נדיב. החיים הם חלום.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מתקנים ואטרקציות

מתקנים ואטרקציות
מאת: מיכל זמיר

שכונה ותיקה של אנשי צבא משמשת מיקרו-קוסמוס למאבק בין האליטה הישנה, החלוצית, לזו החדשה המקדשת כוח וממון. דרך סיפור אהבה בת לדור המייסדים לבין מתווך נדל"ן, שעשה דרך ארוכה משיכון עולים למרומי העושר, מתמודד הרומן החדש של מיכל זמיר באופן מפוכח ומרגש עם התמורות המתחוללות בחברה הישראלית.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 סופר צללים

סופר צללים
מאת: רוברט האריס

סופר צללים בריטי מקצועי, שכיר-עט ציניקן, הרגיל לעבוד עם כוכבי רוק דועכים, זוכה להצעה לחבר את זיכרונותיו של ראש ממשלת בריטניה לשעבר. הוא נענה לה בשמחה, במיוחד משום שהעבודה כרוכה בטיסה לאחוזת פאר בעיירת הנופש האמריקאית מרתה'ס ויניארד בעיצומו של החורף.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 סליחת הלבנה

סליחת הלבנה
מאת: בטי רויטמן

כותרת הספר מרמזת על מוטיב של "מיעוט הלבנה", המובא במדרשי חז"ל ומתאר את צמצום אורו של הירח, מתוך הכרח אונטולוגי והיסטורי. ציורה הפגום של הלבנה משמש כרקע סימבולי לבעייתיות הקיומית והמטפיזית בה דן הספר - קרי, גורלם המר והאניגמאטי של אותן דמויות תנ"כיות אשר נפגעות לעינינו, נקטעות בדמי ימיהן, או אינן מצליחות לממש את ייעודן; הירצחו של הבל, מותה של רחל על אם הדרך, בכייתו של יוסף על כתפי בנימין: האם משהו מן הטרגיות היוונית חדר אל תוך עולמו העיוני והרוחני של ספר הספרים העברי?

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ספרות המוסר

ספרות המוסר
מאת: סדרת עם הספר

הוגי תנועת המוסר קמו בדורות השונים כדי להילחם במה שהם ראו כהסתאבות של הקהילות היהודיות הדתיות, אשר שמו דגש חזק מדי על קיום מצוות כלשונן, ושכחו את המטרה היסודית של כל המצוות האלה – תיקון האדם והעולם. בהרבה מובנים, ספרות המוסר היא התפתחות מאוחרת של הנבואות המוסריות של נביאי ישראל המוקדמים".

הוצאה לאור: ידיעות ספרים - עם הספר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 עונת ציפורי הגשם

עונת ציפורי הגשם
מאת: נאדים אסלאם

שרשרת מסתורית של אירועים מוציאה עיירה קטנה בפקיסטן משלוותה: שופט מושחת נרצח, ובליל הרצח מופיע באופן מסתורי שק דואר שאבד בתאונת רכבות 19 שנה קודם לכן. האם יש קשר בין האירועים? בספר ביכורים מצוין זה מלהטט נדים אסלאם בין הדמויות ובורא עולם אקזוטי נטול זמן בעיירה נטולת שם בפקיסטן, שבה מנהגים מסורתיים מקוימים בקנאות וברקע נוכחים מלחמות אזרחים, רציחות, חילופי משטרים ומתחים דתיים. במיומנות מפתיעה, ברגישות ובאיפוק טווה אסלאם מציאות שיש בה תמימות ופשטות, חלוקה ברורה בין טוב לרע ותחושה מדומה של שלווה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 על העץ עם כריסטוף

על העץ עם כריסטוף
מאת: בינה שרון

התמודדות עם נשיות חדשה, אם הניצבת מול בן המתעקש להתחפש לדוב לבן, מפגש עם בית הילדות הנטוש ואישה בורגנית הנחלצת לעזרת עובד זר - אלה הם חלק מהמאבקים הטורדים את עולמן של הדמויות בסיפורי הקובץ על העץ עם כריסטוף.

הוצאה לאור: עלו-עט

סיווג: ספרות מקור

 על הפרסונה

על הפרסונה
מאת: אורי ברנשטיין

בקובץ מאמריו על הפרסונה עוסק אורי ברנשטיין, מבכירי המשוררים בישראל, בכמה מנושאי היסוד של השירה המודרנית. במאמר הפותח את הספר הוא מבקש לבחון ולברר האם האדם הנוכח בשיר שונה מן המשורר שכתּבוֹ, האם הוא בעל קול, היסטוריה וסגנון דיבור משלו, ואיזה הם הנושאים הייחודיים לו והממלאים את עולמו. בבואו להשיב על שאלות אלה, מדגים ברנשטיין כיצד הפרסונה הנבראת בשיר משתלטת על המשורר הכותב, לעתים בעל כורחו ולעתים מתוך הזמנתו הנלהבת.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים