הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008 - כל הספרים
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 הדרה חברתית וזכויות אדם בישראל

הדרה חברתית וזכויות אדם בישראל
מאת: יאיר רונן, ישראל דורון, ורד סלונים -נבו -עורכים

שני מושגים עומדים בבסיס ספר זה: הדרה חברתית וזכויות אדם. מטרת הספר לחשוף, ולו באופן חלקי, את תוצאות המפגש בין תפיסת עולם הרואה בזכויות אדם מרכיב יסודי ומהותי באופייה של מדינת ישראל לבין המציאות הישראלית בראשית האלף השלישי אשר במסגרתה, בהקשרים רבים ומגוונים, קבוצות ויחידים בחברה מוצאים עצמם מודרים ממעגלי הפעילות וממוקדי העוצמה והכוח. כיבוד זכויות אדם הלכה למעשה מחייב כי אדם לא יסבול מהדרה חברתית. אף על פי כן, השיח העיוני והציבורי בישראל, המנסה לקשר בין המושגים הדרה חברתית וזכויות אדם, צנוע.

הוצאה לאור: רמות

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הידרומניה

הידרומניה
מאת: אסף גברון

עלה של מיה נעלם באורח מסתורי, המים במאגריה אוזלים, ובגופה צומחים חיים חדשים. מיה נאלצת לעשות צעד נואש, שיסכן את כל היקר לה אך גם יסייע לה, בסופו של דבר, לפענח את חידת היעלמו של בעלה. בעולם צמא לגשם, במדינה צחיחה שמתנהלות בה מלחמות עננים, היא מחליטה ליישם את המצאתו המהפכנית. בדרכה היא מוצאת חברים במקומות לא צפויים, מקימה עליה אויבים רבי עוצמה, בוגדת ונבגדת.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הירח הקר

הירח הקר
מאת: ג´פרי דיבר

בליל דצמבר קפוא, בעוד ירח מלא מרחף בשמים השחורים מעל ניו יורק, נרצחים באכזריות שני אנשים – ואת ייסורי גסיסתם הארוכים מציינים כרטיסי ביקור מצמררים: שעונים בעלי פני ירח, המונים בתקתוקם את הדקות האחרונות של הקורבנות עלי אדמות. רציחות נוספות מתוכננות, ולמשטרה יש שעות ספורות בלבד לעצור את השען המבריק בעל לב הקרח, שהאובססיה שלו לזמן מניעה אותו לתכנן את הטבח בדיוק של שעון משובח.

הוצאה לאור: אופוס - מתח

סיווג: ספרות מתורגמת

 הכיוון מזרח 16 - ערסים ופרחות

הכיוון מזרח 16 - ערסים ופרחות
מאת: יצחק גורמזאנו גורן (עורך ראשי)

מיכל סחייק: הערס מסמן בזלזולו את היותו ״אחר״, ו״אחר״ מנצח, כך או אחרת, בכוח, ואם צריך אז בעוד כוח. הערס מתנהל לרוב עם סף-התפרצות ו״שריפת-פיוזים״ גבוהה. הערס ״עולה לו הדם לראש״ מהר, ותמיד באשמתו של מישהו אחר. הערס יַראה לעצמו ולסביבתו ״מי כאן המלך״. בכל שעה ביממה בנסעו במכוניתו ותחפוץ נפשו או ידרוש מעמדו, יכריז על עצמו במוסיקה ב״פוּל ווֹליום״. הערס מכוון לנגד ״כיוון התנועה״. משהו בו זיהה שעם ״כיוון התנועה״ אינו יכול לזרום, להשתתף, להלחם, לנצח. הוא מסמן את ״כיוון הנגד״.

הוצאה לאור: בימת קדם

סיווג: כתבי עת

 המיתוס של העצלנות

המיתוס של העצלנות
מאת: ד"ר מל לוין

מל לוין מציג מקרים שבהם טיפל, ומסביר כיצד לזהות ליקויים עצביים שונים ואת הכשלים הנגרמים כתוצאה מהם: פגיעה בתפקוד המוטורי הפוגמת בכתיבה, חוסר באנרגיה מנטלית אשר מפריע לריכוז, ליקויים בהפקת שפה שמובילים לקשיים בביטוי עצמי ועוד.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המסכת הראשונה על הממשל המדיני

המסכת הראשונה על הממשל המדיני
מאת: ג'ון לוק

מסכת הראשונה על הממשל המדיני מתווכח ג'ון לוק עם רוברט פילמר, אציל אנגלי אשר בספרו "פטריארכיה" הצדיק את המשטר האבסולוטי על סמך הענקת השלטון לאדם הראשון בספר בראשית. על פי פילמר, כל המלכים בעולם אינם אלא יורשי אדם הראשון, ומכיוון שאלוהים העניק לאדם הראשון שלטון מוחלט על צאצאיו, כך גם לכל מלך יש סמכות שלטונית אבסולוטית על נתיניו. "בני האדם אינם חופשיים", סיכם פילמר; "לא תיתכן כל צורת שלטון מלבד מלוכה אבסולוטית; לא קיים משטר כמו דמוקרטיה".

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המתבגר

המתבגר
מאת: פיודור דוסטויבסקי

המתבגר (1875) הוא הרביעי מבין חמשת הרומנים החשובים ביותר של פיודור דוסטויבסקי; אחריו נכתב רק "האחים קרמאזוב" וקדמו לו "החטא ועונשו", "אידיוט" ו"שדים". דוסטויבסקי הבשל, בן החמישים וחמש, מתאר את מחשבות גיבורו הצעיר של הספר ואת התנהלותו בחיוניות כה מופלאה, כאילו היה הוא עצמו בן עשרים בלבד. אין זה תרגומו הראשון של הרומן לעברית. הספר ראה אור לפני ארבעים וחמש שנים בתרגומו של שלמה הרברג, בשם "עול ימים".

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הנחת יסוד - מאה מושגים ביהדות

הנחת יסוד - מאה מושגים ביהדות
מאת: הרב ישראל מאיר לאו

חדור בתחושת שליחות להנחיל את המורשת היהודית בקרב העם לרבדיו השונים פועל הרב ישראל מאיר לאו בדרכים מרובות לסייע בהכרת הערכים היהודיים. ברוח תפילתו של שליח הציבור בראש השנה "יוצרי, הבינני מורשה להנחיל", מזמין הרב לאו בספר זה את הקוראים לערוך היכרות עם ברכת המזון, עם פרשיות התפילין, עם תפילת הקדיש ועם שאר מושגי יסוד ביהדות, מתוך אמונה שהכרה זו תביא להוקרת התשתית האמיתית של עם ישראל.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים