הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -
 מסה על מוצא הלשונות

מסה על מוצא הלשונות
מאת: ז'אן-ז'אק רוסו

מסה על מוצא הלשונות (1781), מאת ז'אן ז'אק רוסו, אשר רואה אור לראשונה בעברית, מצרף מגמות יסוד של רעיונות של "המאה ה-18 הגדולה" מתחומי תיאוריות הלשון והחשיבה על המוזיקה, תוך כדי כך שהוא בא עם חלקן בפולמוס חריף. גם אם נראה לכאורה שרבה הקינה בו על עידנים שנגוזו וגני-עדן שנעלמו, הרי חציו מופנים קדימה יותר מאשר לאחור, בעיקר לעבר הסוגיה: האם וכיצד ניתן לרפא תחלואים קיימים ולעודד את יצירתם של משאבים סמויים לשם כינון חברה נאורה, מוסרית וחיונית יותר?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מתחת לאף

מתחת לאף
מאת: תסריט: חיים מרין. עורך: קובי ניב

במלאת 25 שנים לצאתו לאור של סרט הפולחן "מתחת לאף", מתפרסם - זו הפעם הראשונה בארץ - תסריט של סרט באורך מלא, בפורמט המקובל בעולם לכתיבת תסריטים. את התסריט מלווים חומרים נוספים.

הוצאה לאור: נ.ב. ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 על החיים והאלמוות

על החיים והאלמוות
מאת: מרדכי רוטנברג

לסיפור גן העדן של ספר בראשית יש תפקיד עצום בעיצוב האופן שבו רואות תרבויות המערב והמזרח הקרוב את קו הגבול שבין חיי האדם הסופיים לבין השאיפה המתמדת לחיי נצח. גן העדן משמש מעין תמונת תשליל ביחס לחייו הממשיים של בן תמותה, תמונה של חיי נצח ומיניות בלתי מוגבלת. גן העדן משמש כאשליה של האפשרות לחזור לחיי חוסר גבולות, של און נעורים אין סופי, של חיים ללא מוות וללא זיקנה.

הוצאה לאור: ראובן מס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קאמי וסארטר

קאמי וסארטר
מאת: רונלד ארונסון

סיפור הידידות בין אלבר קאמי וז'אן-פול סארטר שהחלה כשגילו בהתלהבות את כתביו זה של זה ועד סיפור הסכסוך הארוך והפומבי ביניהם. בוויכוח הציבורי שניהלו שני הקולות המרכזיים בחייה האינטלקטואליים של צרפת אחרי המלחמה, שהתאפיין בלהט פילוסופי ובעוינות אישית, הם שמו לאל כעשר שנים של ידידות. תחילה בהסתייגות ובהיסוס, ואחר-כך בדחף שנראה שאי-אפשר לרסנו, הרסו סארטר וקאמי את סביבתם הפוליטית, ואיתה כל זכר למה שהיתה פעם תוכניתם המשותפת להקים שמאל עצמאי.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג וידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 שיח מלב המבוכה

שיח מלב המבוכה
מאת: דניאל מרום, מיקי מילר

שנים עשר מורים ישראלים, מחציתם עולים דוברי רוסית, מחציתם ותיקים, הסתגרו בחדר פעם בשבוע למשך שנה כדי להכיר זה את זה מעבר לסטריאוטיפים. הם שוחחו על מגוון רחב של נושאים, למן זיכרונות מגן הילדים ועד ליחס לשואה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 שעשני גבר

שעשני גבר
מאת: דוב ברקוביץ'

הספר שעשני גבר מציע מהפכה בעולם לימוד התלמוד הישיבתי בכך שהוא משלב שאלות וצורות חשיבה ויצירה שמקורן בעולם "החילוני" כחלק מהותי של הלימוד הישיבתי.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים