הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008 - כל הספרים
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 משל התאנה

משל התאנה
מאת: הלנה יגב-מור

כיצד מרגישה בחברה הישראלית, בבאר שבע של שנות השישים, ילדה שמוצאה בצפון הרחוק וששורשי משפחתה בנופים זרים? איזו מין אישה תתפתח מאותה ילדה בבוא העת? אילו חיים תחיה, אילו קשרים תקיים עם סביבתה, ואילו חוויות יעמדו במרכז עולמה? הגיבורה במשל התאנה היא בתו של פיני תושב הארץ, נוצרי מאמין ואדוק בדתו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 מתחת לאף

מתחת לאף
מאת: תסריט: חיים מרין. עורך: קובי ניב

במלאת 25 שנים לצאתו לאור של סרט הפולחן "מתחת לאף", מתפרסם - זו הפעם הראשונה בארץ - תסריט של סרט באורך מלא, בפורמט המקובל בעולם לכתיבת תסריטים. את התסריט מלווים חומרים נוספים.

הוצאה לאור: נ.ב. ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 נחיתת חירום

נחיתת חירום
מאת: אורלי קראוס-ויינר

מיכל ברנע, דיילת הרפתקנית ואוהבת חיים, מסתבכת בפרשה אפלה, וגם הפעם מעורב בה צוות האוויר הפרוע של חברת התעופה "מרום" ובעיקר טייס מקסים ויפה תואר. בנחיתת חירום רוקמת אורלי קראוס-ויינר עלילה מותחת ורבת תהפוכות, שראשיתה באסון התאומים ב-11 בספטמבר - וסופה במזימה שטנית לא פחות.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 סיפורי תל-אביב

סיפורי תל-אביב
מאת: יהודית קציר

שלוש הנובלות התל-אביביות של קציר הן על שלוש דמויות זרות בתל-אביב, שגיחתן לעיר הזאת נכרכת בהתנפצות וויתור, בקיצוץ ובצמצומים של שאיפה גדולה, חלום או פרויקט. הנובלות הללו הן הפסגות הבלתי-מוטלות-בספק של כתיבתה של קציר עד כה, והן נדפסות כאן בנוסח מחודש.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 עיר הכוכבים

עיר הכוכבים
מאת: מרי הופמן

הספר השני בטרילוגיית סטרווגנזה, המובילה את הקוראים בנבכי המסע בזמן, אל טאליה - גרסה של איטליה ביקום חלופי וקסום אשר אליו מגיעים הסטרווגנטים, אותם יחידי סגולה האוחזים בקמעות מיוחדים המאפשרים להם לנוע בזמן. במסעותיה מגלה ג'ורג'יה את כוחות הנפש שמסייעים לה להתמודד עם המצבים המורכבים הן בממלכת הפנטזיה והן בחייה הרגילים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי ילדים נוער

 על החיים והאלמוות

על החיים והאלמוות
מאת: מרדכי רוטנברג

לסיפור גן העדן של ספר בראשית יש תפקיד עצום בעיצוב האופן שבו רואות תרבויות המערב והמזרח הקרוב את קו הגבול שבין חיי האדם הסופיים לבין השאיפה המתמדת לחיי נצח. גן העדן משמש מעין תמונת תשליל ביחס לחייו הממשיים של בן תמותה, תמונה של חיי נצח ומיניות בלתי מוגבלת. גן העדן משמש כאשליה של האפשרות לחזור לחיי חוסר גבולות, של און נעורים אין סופי, של חיים ללא מוות וללא זיקנה.

הוצאה לאור: ראובן מס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קאמי וסארטר

קאמי וסארטר
מאת: רונלד ארונסון

סיפור הידידות בין אלבר קאמי וז'אן-פול סארטר שהחלה כשגילו בהתלהבות את כתביו זה של זה ועד סיפור הסכסוך הארוך והפומבי ביניהם. בוויכוח הציבורי שניהלו שני הקולות המרכזיים בחייה האינטלקטואליים של צרפת אחרי המלחמה, שהתאפיין בלהט פילוסופי ובעוינות אישית, הם שמו לאל כעשר שנים של ידידות. תחילה בהסתייגות ובהיסוס, ואחר-כך בדחף שנראה שאי-אפשר לרסנו, הרסו סארטר וקאמי את סביבתם הפוליטית, ואיתה כל זכר למה שהיתה פעם תוכניתם המשותפת להקים שמאל עצמאי.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג וידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קוטפת השקדים

קוטפת השקדים
מאת: סימונטה אניילו הורנבי

בעיירה סיציליאנית קטנה, כולם מכירים את כולם. וכולם גם הכירו את המשרתת מריה רוזאליה אינצרילו וקראו לה מנולארה - "קוטפת השקדים", כי בילדותה היתה עובדת במטעים. אחר כך, היא עברה לעבוד בבית משפחת אלפליפה המכובדת. טיפלה בילדים, כיבסה, ניקתה, כמו כל משרתת.אז איך זה יכול להיות שאחרי מותה, ילדי המשפחה מדברים על הירושה שהיא השאירה להם - היא? המשרתת?! ולמה הם תלו מודעות אבל בכל העיירה, כאילו מת קרוב אהוב? ומה פתאום ללוויה שלה הגיע ראש המאפיה של האזור, עם שומרי הראש שלו?

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים