הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008 - כל הספרים
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 מהי הוראתי

מהי הוראתי
מאת: ז'אק לאקאן

שיטתו של לאקאן היא להתחיל ממה שכולם מכירים. ואז, בחוסר רגישות, בערמומיות, כלאחר יד, הוא שולף בזה אחר זה מושגים מפתיעים: מחשבה שאינה חושבת את עצמה; לא-מודע שהוא שפה, שפה שהיא "על המוח, כמו עכביש", מיניות ש"עושה חור באמת", אחר שבו אמת זו חנכת; איווי הנובע ממנו ואינו נחלץ ממנו אלא במחיר של אובדן, תמיד, והרעיון שהפרדוקסים הללו נתונים ללוגיקה מובחנת ממה שמכונה "הנפשיות".

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מוות רך מאוד

מוות רך מאוד
מאת: סימון דה בובואר

מוות רך מאוד יצא לאור בצרפת ב-1964 והוגדר לא פעם כשיא היצירה הספרותית של דה בובואר. ז'אן פול סארטר, "הקורא הראשון" שלה, טען שזה הטקסט המרגש ביותר שכתבה. בפרוזה מהודקת מתמודדת דה בובואר עם השאלות הרבות שמעורר האובדן ודנה בכנות מעוררת השתאות ביחסים בינה ובין אמה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 מטעם 13 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית

מטעם 13 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית
מאת: יצחק לאור - עורך

גיליון מִטַּעַם 13 פותח את שנת פעילותו הרביעית של כתב העת. בגיליון החדש תמצאו בין היתר את "הזמן שנמצא", פרסום ראשון בעברית מן החלק האחרון של "בעקבות הזמן האבוד" מאת מרסל פרוסט, בתרגומה של הלית ישורון; סיפורים מאת ראג'י באטחיש, מרגו פארן ויואב רוזן; וכן שירים מאת יעקב ביטון, הילה להב, ורד ריבקין, נועם שדות והמשורר, בן קלקיליה, אנאס אלעילה בתרגום נביל ארמלי.

הוצאה לאור: מטעם

סיווג: כתבי עת

 מיסטיקה בשירה העברית במאה העשרים

מיסטיקה בשירה העברית במאה העשרים
מאת: חמוטל בר-יוסף

בספר זה מוכיחה חמוטל בר-יוסף שהשירה העברית במאה העשרים ירשה, המשיכה ופיתחה את היצירה הספרותית המיסטית היהודית, וכי גם סופרים ומשוררים שקיימו אורח חיים חילוני דוגמת ביאליק, אלתרמן, אברהם בן-יצחק, אמיר גלבוע, פנחס שדה ובנימין שבילי כתבו יצירות בעלות אופי מיסטי מובהק. זלדה, דליה רביקוביץ, רבקה מרים, יונה וולך, חביבה פדיה ואחרות הוסיפו למיסטיקה היהודית המסורתית שירה מיסטית נשית.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מלכים ג

מלכים ג'
מאת: יוכי ברנדס

שלומעם, נער מן העיר צרידה שבנחלת אפרים, נוטש את ביתו בניסיון לגלות את הפתרון לסודות שמעיקים עליו מילדותו. בשיאו של מסע מיוסר הוא פוגש את "הנסיכה המשוגעת" ומגלה את האמת המדהימה על משפחתו ועל נסיבות לידתו. בהמשך מתחבר סיפורו לאירועים הדרמטיים של עם ישראל באחת התקופות המכריעות בקורותיו, והדמויות השוליות מתחילת הסיפור מתגלות מחדש בתור הגיבורים הגדולים של התנ"ך.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מסה על מוצא הלשונות

מסה על מוצא הלשונות
מאת: ז'אן-ז'אק רוסו

מסה על מוצא הלשונות (1781), מאת ז'אן ז'אק רוסו, אשר רואה אור לראשונה בעברית, מצרף מגמות יסוד של רעיונות של "המאה ה-18 הגדולה" מתחומי תיאוריות הלשון והחשיבה על המוזיקה, תוך כדי כך שהוא בא עם חלקן בפולמוס חריף. גם אם נראה לכאורה שרבה הקינה בו על עידנים שנגוזו וגני-עדן שנעלמו, הרי חציו מופנים קדימה יותר מאשר לאחור, בעיקר לעבר הסוגיה: האם וכיצד ניתן לרפא תחלואים קיימים ולעודד את יצירתם של משאבים סמויים לשם כינון חברה נאורה, מוסרית וחיונית יותר?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מספר חסוי

מספר חסוי
מאת: ליעד שהם

מספר חסוי הוא רומן מתח מקורי וקצבי שמעורבים בו פיתוי, פשע ואהבה. בתוך כך, הוא חושף בפני הקוראים את אחורי הקלעים של מערכת המשפט ואכיפת החוק בישראל, ומציג את האנשים הפועלים בה בממדיהם האמיתיים, לטוב ולרע .

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מקור

 משהו רענן

משהו רענן
מאת: פ. ג'. וודהאוס

אש מרסון וג'ואן ולנטיין, שני אנשים צעירים המתגוררים בשכנות בלונדון, משתדלים, לחוד וביחד, להחזיר חרפושית יקרת ערך לרשותו של מיליונר אמריקני, אספן אובססיבי עם בטן רגיזה. אבל היא נמצאת במוזיאון האחוזה של לורד אמסוורת', אציל אנגלי עם קיבה בריאה, הרבה כסף וראש מלא צמר גפן. לשם כך הם מתחזים למשרתים באחוזה, מה שמאלץ אותם להתמודד עם רב-משרתים ידוע חולי, מזכיר אישי חשדן ויעיל, נוכל לונדוני שמן במיוחד, קרובי משפחה מכל הסוגים ומשרתים, שכללים שונים ומשונים מכתיבים את התנהגותם.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים