הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008 - כל הספרים
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 והזעם עוד לא נדם

והזעם עוד לא נדם
מאת: אהרן אפלפלד

ברונו הוא ילד יהודי שהפך גידם בפשיטה משטרתית על בית הוריו הקומוניסטים. תחילה הגדם משפיל את ברונו אבל אט-אט הוא נושא אותו בגאון כמי שמשתייך לשבט נבחר. בבגרותו, לאחר השואה, בשיטוטיו באירופה ואחר-כך בישראל מציב לו ברונו מטרה: להזכיר לשרידי "עם המלכים" את ייעודו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 זמן אישה

זמן אישה
מאת: עליזה שנהר

האשה המקראית תופסת מקום מועט בטקסט המקראי, אבל אין לטעות בתפקידה: גם כאשר מדובר ברעיה, באם או באחות החזיקו נשים לעיתים קרובות בתפקידי נבואה, בתפקידים שלטוניים ואפילו לקחו חלק בהכרעת קרבות.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 חומה ומחדל

חומה ומחדל
מאת: שאול אריאלי, מיכאל ספרד

כל החומות בעולם, מספרים ספרי ההיסטוריה, או שנפלו או שהפכו לאטרקציות תיירותיות. האם זה מה שאנחנו בונים שם, בין שקד לג'נין, בין קדומים לשכם, בין מזרח ירושלים לגדה המערבית? משהו שאנחנו יודעים מראש שיקרוס? או אולי אנחנו רוצים להביא לכאן תיירים, אל המונומנט הקבלני מעוקל-התוואי והמשונה הזה, שרק מעמיק עוד ועוד את הקרע בינינו לבין הפלסטינים?

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג וידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 טבעות השנים

טבעות השנים
מאת: רמי סערי

ב"טבעות השנים" פורש סערי בפני קוראיו קשת רחבה של עניינים מגוונים, השונים מאוד אלה מאלה, אך קרובים כולם ללבו. אחד העניינים הבולטים בשירי הקובץ הוא שיבת המשורר אל אהבה הומוסקסואלית ישנה וכאובה, שכמעט שמה קץ לחיי יוצרה ושליוותה את כתיבתו ואת תרגומיו למן ספר שיריו השלישי, "מסלול הכאב הנועז", ואילך.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 יד ענוגה

יד ענוגה
מאת: יגאל סרנה

בטקסט חושפני ומצמרר מתחקה סרנה אחר חייה הנסתרים של אמו יולה הסגורה והשתקנית. עוקר את המתים הנשכחים מקבריהם כדי לטמנם מחדש כיאות ולנסות לשחרר את אמו ואת עצמו מסד העבר ורוחות הרפאים שלו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 יופי אחר

יופי אחר
מאת: אסף לבבי

מורן שאול, אנטי-גיבור שונה ומעורר אמפתיה, הוא שוטר צעיר וחסר ניסיון שלא ביקש להתמנות לתפקיד החוקר הראשי של תיק הרוצח הסדרתי הראשון של ישראל. ללא קצה חוט הוא מצוי במרדף נגד השעון - לעצור את הרוצח לפני שירייה מדויקת לעורף תביא לגופה רביעית.

הוצאה לאור: דף חדש

סיווג: ספרות מקור

 יש ואין

יש ואין
מאת: ארנסט המינגוויי

הספר השמיני בסדרת ספרי המינגוויי מגולל את סיפורו הדרמטי של הארי מורגן, איש טוב וישר שנאלץ לעסוק בהברחות בין קובה לקי ווסט כדי לפרנס את אשתו ושתי בנותיו. דרכו ההרפתקנית מפגישה אותו עם בעל יאכטה עשיר והולל שסוחף אותו למעשים חמורים יותר ומערב אותו בסיפור אהבה מוזר וכמעט בלתי אפשרי.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 לפתע ביום בהיר

לפתע ביום בהיר
מאת: חיים חיימוף

פרופסור לכירורגיה יוצא לפנסיה. האירוע, שהיה צפוי ולקראתו גם התכונן, גורם לו דכדוך רב והוא מסתגר בביתו. יעל אשתו, אישה פעלתנית, מנסה לגוון את חייו ומצליחה לשכנעו לצאת איתה לטיול זיכרונות לירושלים, שם למדו ושם גם הכירו זה את זה. במהלך סעודתם בקפטריה של האוניברסיטה בהר הצופים אירע פיגוע גדול.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים