הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008 - כל הספרים
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 ברווח בין עולם לצעצוע

ברווח בין עולם לצעצוע
מאת: תמר ברגר

מודל הוא ייצוג מסוג מיוחד של דבר, של חפץ או של רעיון: הוא נועד לשמש דוגמה – דוגמה במובן של מופת, במובן של המחשה, או בשני המובנים גם יחד. המודל מעניין בגלל היחס הכפול, של דומות ושל שונות, שמתקיים בינו לבין נושאו. עליו לייצג אותו באופן ברור מספיק כדי שיזוהה, אבל אין הוא יכול להיות זהה לו לחלוטין, עד לבלי הכר.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 גברת דאלוויי

גברת דאלוויי
מאת: וירג´יניה וולף

" גברת דאלווי" חושף זרמי מחשבה ופעולה ביום אחד בחייה של אישה אחת - קלריסה דאלוויי. כאשר קלריסה פוסעת ברחובות בבוקרו של יום קיץ, חולף מעליה מטוס שמצייר אותיות בשמיים ומושך את תשומת לבם של העוברים ושבים. כמו המטוס שחג בלולאות, פה מותיר אות שם אוסף אחרת, כך עוקבת וולף אחר קלריסה והדמויות החולפות בחייה - מפיטר וולש, שדחתה מעליה לפני שנים, דרך בתה אליזבת, ומורתה חמורת הסבר של הילדה, דוריס קילמן, ועד ספטימוס וורן סמית המוכה הלם קרב ששוקע לאיטו בתוך השיגעון.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 דקארט - בדידותו של פילוסוף

דקארט - בדידותו של פילוסוף
מאת: נועה נעמן צאודרר

רנה דקארט, ראשון הפילוסופים המודרניים, מוכר כמי שהתווה דרך חדשה אל האמת. הוא מציע מתודה אחת ויחידה לחקירת כל תחומי הידיעה, המבוססת על דרך פעולתה ה"טבעית" של רוח האדם. החיפוש אחר האמת המדעית, האובייקטיבית, כרוך לפי דקארט בהתכנסות אל העצמי. הספר שלפנינו מבקש לבחון מחדש את יחסו של דקארט למתח פנימי הנוכח בכל תחומיה ורבדיה של מחשבתו: בין הסובייקטיבי לאובייקטיבי, בין הקונקרטי לאוניברסלי, בין הפרטי והנסתר ממבטו של הזולת, לבין הגלוי והפומבי.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת ת"א

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הזדמנות לאושר

הזדמנות לאושר
מאת: ברברה ברגר

10 הדרכים המוצעות בספר נותנות בידיכם את הכלים לבדוק מה עוצר מבעדכם להיות מאושרים וכיצד תוכלו להשיג זאת

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 החוט המשותף - גנום האדם

החוט המשותף - גנום האדם
מאת: ג´ון סלסטון, ג´ורג´ינה פרי

חמישים שנה לאחר ההכרזה ההיסטורית על גילוי מבנה הסליל הכפול של ה-DNA ב-1953, באה הכרזה מהפכנית לא פחות ממנה, על סיומו של אחד הפרויקטים הכבירים והשאפתניים ביותר בתולדות המדע: בתום שבע שנים הושלמה טיוטת הגנום האנושי. האומנם השלמת המפעל הענקי של "הרצפת גנום האדם" היא נקודת מפנה כה דרמתית? ואם כן, בשביל מי? בחיי המדע? בחיינו? בחיי כל אחד מצאצאינו?

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 החיים כמשחק שחמט

החיים כמשחק שחמט
מאת: גארי קספרוב

בחוכמה, בכנות ובהומור מספר קספרוב על ניצחונותיו בלא לכסות על כישלונות, למן שנותיו הראשונות כמתחרה בזירה עולמית, ועד לפרישתו מהשחמט התחרותי וחייו החדשים כאסטרטג פוליטי ברוסיה. זהו ספר מעורר השראה, המשלב תובנה עסקית ייחודית עם זיכרונות אישיים.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 הלאה

הלאה
מאת: מייקל קרייטון

העתיד על פי "הלאה" כבר כאן, והוא נשלט בידי בעלי הון חסרי מצפון, אשר במעבדותיהם מפתחים מדענים עולם גנטי חדש. עולם בו שום דבר אינו נראה עוד כפי שהוא, ואפשרויות חדשות, בצד סכנות מאיימות, מצויות בשפע.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 המצב העברי

המצב העברי
מאת: לילך נתנאל

צבי הוא דוקטור להיסטוריה של ארץ ישראל, שמנסה ללכוד את המעשה הציוני באמצעות הלשון העברית. מינה, סטודנטית לשעבר, היא בת זוגו שכמהה לתינוק אך לא נענית. הוריו הם זוג מבוגר שהיה שותף בהקמת קיבוץ בארץ ישראל, ומתגורר כיום בתל אביב; מה שנותר מחייהם אלה זיכרונות בלבד. קורותיהן של הנפשות הפועלות מופיעים כפזמון חוזר, שלושה נוסחים שמתארים יום אחד בחייהן.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים