הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אהלן וסהלן

אהלן וסהלן
מאת: יוסף מורן

"אהלן וסהלן" הינו אוסף של מילים, פתגמים ומושגים בערבית מדוברת שהשתרבבו לסלנג העברי והפכו במשך הזמן לחלק אינטגרלי מן השפה העברית המדוברת. האוסף מתובל בסיפורים משעשעים, אנקדוטות ובדיחות השופכים אור על ההווי והתרבות הערבית.

הוצאה לאור: יסוד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אור וים הקיפוה: תרבות תל אביבית בתקופת המנדט

אור וים הקיפוה: תרבות תל אביבית בתקופת המנדט
מאת: ענת הלמן

אור וים הקיפוה משחזר בשפה קולחת והומוריסטית את חיי היומיום בעיר הצעירה בשני עשורים מעצבים. מדוע נאמר שתל אביב היא מקום המתאפיין בחופש, דינמיות ועליצות? האם הצליחה העיר להפוך ל"אי של אירופה" בלב המזרח התיכון או שמא מעידים אי-אלו ממאפייניה דווקא על השפעות ה"שטטל" והלוונט?

הוצאה לאור: הוצאת הספרים של אוני' חיפה

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אזיקים בגינס

אזיקים בג'ינס
מאת: גברי נובל

גברי נובל המכונה "החייכן" שירת בעשרים שנה במדור המרכזי של משטרת ת"א. בספר זה הוא פורש את מעללי המדור והווי יחידת עילית זו של משטרת ישראל. בתיאור ריאליסטי מתובל בהומור הוא חושף את רזי מקצוע הבילוש. הוא משתף את הקורא בהתלבטויות המבצעיות ובקבלת החלטות גורליות בשבריר שנייה, מציג את כלי העבודה של הבלש ומאפשר לקורא להציץ מאחורי הקלעים של חקירות מפורסמות.

הוצאה לאור: קווים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 ארוחה משפחתית

ארוחה משפחתית
מאת: נורית ירדן

בספר-האמן שלה, ארוחה משפחתית, מערבבת נורית ירדן חומרים מן העבר עם חומרי יומיום עכשוויים, מזדמנים, ויוצרת מורשת משפחתית חלופית, יומן חי שהמשכו פתוח ובלתי צפוי.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 ארמגדון - הקרב על גרמניה: 1944-1945

ארמגדון - הקרב על גרמניה: 1944-1945
מאת: מקס הסטינגס

מדוע לא ניצחו בעלות־הברית כבר ב־1944? כיצד הצליחו כוחות גרמניים דלים יחסית לבלום בהצלחה כזו את תנופת התקדמותם של צבאות המערב? כיצד אירע שמפקד כוח המשלוח האנגלו- אמריקאי, הגנרל אייזנהאואר, הודיע - מבלי שהתייעץ בממונים עליו - לסטלין, מנהיגה של ברית־המועצות, כי צבאות המערב לא יכבשו את ברלין?

הוצאה לאור: דביר, משרד הבטחון

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 בדרכה - הילרי קלינטון

בדרכה - הילרי קלינטון
מאת: ג'ף גרת, דון ואן נאטה ג'וניור

מי זו הילרי רודהם קלינטון, המבקשת להגשים את חלקה בתוכנית המשותפת, ולהיות הנשיאה האמריקאית הראשונה, אחרי 43 נשיאים? מה הופך אותה לאחת הנשים המרתקות, החזקות והמשפיעות בפוליטיקה העולמית?

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 דיאלוג

דיאלוג
מאת: עפר גרוזברד

דיאלוג- 123 סיפורים טיפוליים מהחברה המסורתית ופתרונם מגיש לקורא סדרת דיונים שהתרחשו במציאות, בשנים 2005-2006, במסגרת קורס ייחודי שהעביר המחבר, במכללה האקדמית ערבית לחינוך בישראל. הדיון התנהל כך: סטודנט הציג בעיה שמקורה בחברה המסורתית הישראלית על שלל גווניה (מוסלמים, נוצרים, בדווים, דרוזים, עולי אתיופיה, עולי קווקז, דתיים למיניהם ועוד).

הוצאה לאור: אוניברסיטת בן גוריון

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 החברה המיסטית

החברה המיסטית
מאת: פיליפ וקסלר

פיליפ וקסלר, תיאורטיקן ביקורתי ידוע בעל רקע בפסיכולוגיה חברתית ועניין רב ברוחניות, בודק בספרו החברה המיסטית את תחיית הרוחניות הבאה לידי ביטוי בחברה ובחינוך.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים