הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007 - ספרות תרגום
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אהבה זועקת בלב העולם

אהבה זועקת בלב העולם
מאת: קיואיצ'י קאטאימה

אהבה זועקת בלב העולם הוא רב המכר הגדול ביותר בתולדות הספרות היפנית, סיפור קורע לב המנסה לענות על השאלה טורדת המנוחה, מה קורה לאהבה לאחר שאנחנו מתים.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 איך רוקנתי את בית הוריי

איך רוקנתי את בית הוריי
מאת: לידיה פלם

בספרה איך רוקנתי את בית הוריי מתארת לידיה פלם התמודדות עם החפצים שנותרו לאחר מות הוריה, ומתוך כך שוזרת צמה של אבל הכרוכה ביחסיה המורכבים עם הוריה ובייחוד עם אמה, בקושי הבלתי נסבל של המוות, לצד ההקלה המשונה שהוא מביא.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 בריחה

בריחה
מאת: אליס מונרו

אוסף סיפורים קצרים מאת הסופרת הקנדית אליס מונרו, הנחשבת בעיני רבים לאחת הסופרים הטובים החיים היום. שמונה סיפורים על נשים בשלל גילים ונסיבות, שבעצם הניסיונות שלהן לשרוד כאדם שלם ועצמאי, מביאות על עצמן אובדנים קשים והתנתקויות כואבות וגורמות נזקים לאחרים.

הוצאה לאור: כנרת מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 גלימה, מדים וכותנת לילה

גלימה, מדים וכותנת לילה
מאת: ז'ורז' אמאדו

ברזיל בימי מלחמת העולם השנייה היא מדינה דיקטטורית, פשיסטית, המקיימת ברית בלתי רשמית עם גרמניה הנאצית ומעתיקה את מנגנוני הדיכוי שלה: צנזורה חמורה על העיתונות, "חוקי הביטחון" הנודעים לשמצה, אובדן חירויות הפרט, בתי כלא, עינויים ומושבות עונשין. כנגד מנגנון אדיר זה יוצאת חבורה של ליברלים זקנים, חברי האקדמיה הברזילאית לאמנויות, סופרים ומחזאים, כשהנשק היחיד בידם הוא נשק הספרות והשירה, המילה המדוברת והכתובה, האירוניה וההומור.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 דם הפרחים

דם הפרחים
מאת: אניטה אמיר-רזוואני

דם הפרחים הוא סיפור מסע עשיר ומרגש: מסע פיזי ונפשי של גיבורה חזקה ויצרית ומסע בזמן אל ממלכה קדומה, אשר המשלים והמעשיות המסופרים בה מדור לדור משמשים כלי להבנת נפשו של האדם.

הוצאה לאור: כתר וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הטורקי ואמא שלי

הטורקי ואמא שלי
מאת: מרי הלן סטפניאק

כשיוסף איליאסיץ' נוסע לאמריקה באביב 1914, אשתו אגנס מאמינה שהוא יחזור בקרוב לכפרם שבקרואטיה. אבל אז פורצת מלחמת העולם הראשונה ומפרידה ביניהם למשך שש שנים. אגנס וחמותה - הידועה בכינויה סטרמייקה - לא מרגישות אבודות בארץ הישנה. מבחינתן, מי שנעלם הם בניה של סטרמייקה: יוסף במילווקי, שהיא עכשיו ארץ אויב, ואחיו הצעיר מרקו, חייל בחזית הרוסית, נפצע, נשבה ונלקח לסיביר.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 השלהבת המסתורית של המלכה לואנה

השלהבת המסתורית של המלכה לואנה
מאת: אומברטו אקו

ברומן זה, אף שהוא מאויר בצבעים, שולט ערפל. יאמבו מתעורר לאחר תאונה שבעטיה אבד לו הזיכרון האוטוביוגראפי: הוא אינו יודע מה שמו, אינו מכיר את אשתו ובנותיו, אינו זוכר דבר על הוריו וילדותו. אשתו ממליצה לו לשוב לבית הכפר שבו שמר את ספריו, את עיתוני הילדים שלו, את מחברותיו מבית הספר ואת התקליטים שנהג לשמוע.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ויזה לאמריקה

ויזה לאמריקה
מאת: חואן דה רקקואצ'אה

מריו אלוורז, מורה מובטל ומבריח סמים בדימוס מעיירה בוליביאנית נידחת, מגיע לעיר הבירה של בוליביה - לה- פאז, מצויד בצרור מסמכים מזויפים ובשפם צרפתי שמשגע נשים. מריו אלוורז בא להגשים חלום שמשותף למיליוני אנשים בעולם כולו: לקבל ויזה לארצות הברית.

הוצאה לאור: עברית

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים