הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007 - מקור ושירה
מוצגים 7 ספרים
 אלכסנדר בלוק - מבחר משירתו

אלכסנדר בלוק - מבחר משירתו
מאת: מירי ליטווק

אלכסנדר בלוק (1880- 1921) הוא אחת הדמויות הבולטות והנערצות בספרות של סוף המאה ה- 19 ותחילה המאה ה-20 ברוסיה. בלוק זכה להערכה רחבה של עמיתיו הספרותיים והשפעתו על המשוררים הצעירים לא ידעה גבול. אנה אחמַטובה, מארינה צווטאייבה, בוריס פסטרנק הקדישו לו מיצירותיהם הליריות. הוא הושווה תכופות לאלכסנדר פושקין וכל "תור הכסף" מכונה לעתים "עידן אלכסנדר בלוֹק".

הוצאה לאור: גוונים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אנה מסתובבת לאט

אנה מסתובבת לאט
מאת: ענת לוין

"אנה מסתובבת לאט" הוא קובץ השירים הראשון של ענת לוין, הזוכה בפרס הראשון בתחרות "שירה על הדרך" של עיריית תל אביב לשנת 2006 - שנתה השנייה של התחרות.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 בואי הרוח

בואי הרוח
מאת: חיים סבתו

הילד אשר זה עתה עלה ממצרים מוצא את עצמו בין האזבסטונים של שכונת בית מזמיל, הלא היא קריית יובל שבירושלים, ונקשר אל מי שרחוק ממנו כרחוק מזרח ממערב: משה פרקש, עולה חדש ותיק יותר, מהונגריה. פרקש מאמץ אל ליבו את הילד. ומכאן נפרש לנגד עיננו סיפורה של משפחה יהודית על ארבעה דורותיה

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 האיש המאושר

האיש המאושר
מאת: צור שיזף

בסתיו 2009, בעוד המצור הישראלי על הבדואים הולך ומתהדק, פורץ המרד הבדואי הגדול ומבעיר את הנגב. מנהיג המרד הוא נוירוכירורג בדואי מסורוקה, בנו המאומץ של שייח השייחים של הנגב, בן המדבר שלא ראה סתירה בין ארצו ומורשתו לבין המדינה היהודית שבה חי, עד שהמציאות ניפצה את תקוותיו.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 השד מברלין

השד מברלין
מאת: ג'ודי טל

עשרים שנה לאחר נישואיה טרם הצליחה אָלי להחליט "איזה צבע יהיה לחיים האלה". היא קיוותה ש"אם לא בלידה הראשונה, אולי בשנייה, אולי בשלישית, ננסה שוב ונהיה משפחה", אבל גיא, האיש שלה, עודו מחכה לה בסבלנות, מקווה שסוף-סוף תחזור לעצמה.

הוצאה לאור: הספריה החדשה - הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 קתרסיס 7, כתב עת לביקורת במדעי הרוח והחברה

קתרסיס 7, כתב עת לביקורת במדעי הרוח והחברה
מאת: עורכים: יוחנן גלוקר, דורון מנדלס, יהודה פרידלנדר

מועצת המערכת: רחל בירנבאום, דוד בר-גל, משה גיל, אלון הראל, איל זמיר, אסא כשר, ששון סומך, עמנואל סיון, מנחם פרידמן, אלישע קימרון, אהרן קנטורוביץ, זאב רובין, חנה רוזן, משה שוקד, מאיר שטרנברג, ראובן שיינדלין, דניאל שפרבר

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: כתבי עת

 שיחות עם סופרים

שיחות עם סופרים
מאת: משה גרנות

בשנים 2000-2006 שוחח משה גרנות עם עשרים ושמונה סופרים ומשוררים, שפרצו נתיב תמאטי או צורני בספרות העברית. השיחות מושתתות על שליטה מלאה של גרנות במכלול יצירתם של בני שיחו. השיחות נעות בין נגיעה בתהליך היצירה - כשגרנות מאיר פינות מרתקות ביצירות, שלעתים הסופרים עצמם לא היו מודעים להן - לבין דיון בסוגיות חברתיות, פוליטיות ופילוסופיות, המעסיקות הן את המראיין והן את הסופרים.

הוצאה לאור: קווים

סיווג: ספרות מקור

  מוצגים 7 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים