הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007 - כל הספרים
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -
 סקס והאישה הבשלה

סקס והאישה הבשלה
מאת: גייל שיהי

האישה הבשלה היא מפולפלת ועשירה בניסיון חיים. כמו יין משובח היא מתוקה, עוקצנית, תוססת ורכה, היא גם אימהית גם שובבה, היא בטוחה בעצמה, מפתה ורבת תושייה, ומנגד - אין היא מציבה שעון ביולוגי מתקתק ליד מיטת מאהבה ולא מנסה לגרור אותו אל מתחת לחופה.

הוצאה לאור: כנרת זורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 עיר המלאכים הנופלים

עיר המלאכים הנופלים
מאת: ג'ון ברנדט

העיר ונציה, ערב ה-29 בינואר 1996 - שרפה מסתורית הורסת את בית האופרה ההיסטורי פניצ'ה, היכל הקודש של התרבות האיטלקית ומקום העלאתן הראשון של לא פחות מחמש אופרות של ורדי. אובדנו של הפניצ'ה, שבו הועלו במופעי בכורה חמש מהאופרות של ורדיי, הוא אסון של ממש לוונציאנים, במיוחד כשמתעורר חשד להצתה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 על גדת הסמבטיון

על גדת הסמבטיון
מאת: הלל הלקין

האגדה שעשרת השבטים שגלו בגלות אשור חיים וקיימים אי-שם מעבר לנהר הפלאי סמבטיון הידהדה במסורת היהודית מתקופת התלמוד. הלל הלקין, סופר ועיתונאי, נשבה מילדותו גם הוא בקסם אגדה זו. לכן, אף כי לא האמין שנשאר זכר לאותם שבטים שנעלמו לפני 2700 שנה, הוא התלווה בשנת 1998 למסע באסיה עם הרב אליהו אביחיל, איש ירושלים וצייד נלהב של "השבטים האבודים".

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 צרנוביץ שלי

צ'רנוביץ שלי
מאת: צבי יעבץ

בעיניים אוהבות של מי שנולד וגדל בעיר עד שאולץ להיקרע ממנה כנער מתבגר, מספר ההיסטוריון צבי יעבץ על ילדותו בצ'רנוביץ, על משפחתו, על הרחוב, על אנשי המעלה ואנשי העמל, על המשוררים, השחקנים, הספורטאים, על תנועות הנוער הציוניות ועל הפוליטיקאים המקומיים. הוא מתאר את חיי התרבות העשירים של היהודים בעיר ואת חיי היום-יום, על קשייהם ועל ההומור שריכך אותם.

הוצאה לאור: כנרת דביר

סיווג: ספרות לא בדיונית

 קוסמופוליטיות: אתיקה בעולם של זרים

קוסמופוליטיות: אתיקה בעולם של זרים
מאת: קוואמי אנתוני אפיה

ביסוד הספר המפתיע, מעורר המחשבה, והמבריק הזה נמצאת ההנחה שכולנו "אזרחי העולם": מעבר למה שמפריד בין בני אדם ובין קבוצות של בני אדם - דת, גזע, תרבות וכיו"ב - יש הרבה מן המשותף ושעל המשותף הזה אפשר לבנות דיאלוג פורה ביניהם. זוהי הנחה פשוטה ומתקבלת על הדעת, אבל כשאנתוני אפיה מגלגל אותה בחריפות של פילוסוף אנליטי וברחבות דעת של בן תרבות, כשהוא מנתח את השלכותיה ומראה בלווית דוגמאות מפורטות איך היא עוזרת לנו להתגבר על קבעונות מחשבתיים וקלישאות אינטלקטואליות - מלחמת התרבויות מן הצד האחד, ורב-תרבותיות וכבוד ל"אחר" מן הצד השני - העולם נראה רענן ומבטיח הרבה יותר ממה שנדמה לנו בדרך כלל.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קתרסיס 7, כתב עת לביקורת במדעי הרוח והחברה

קתרסיס 7, כתב עת לביקורת במדעי הרוח והחברה
מאת: עורכים: יוחנן גלוקר, דורון מנדלס, יהודה פרידלנדר

מועצת המערכת: רחל בירנבאום, דוד בר-גל, משה גיל, אלון הראל, איל זמיר, אסא כשר, ששון סומך, עמנואל סיון, מנחם פרידמן, אלישע קימרון, אהרן קנטורוביץ, זאב רובין, חנה רוזן, משה שוקד, מאיר שטרנברג, ראובן שיינדלין, דניאל שפרבר

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: כתבי עת

 רעלה של ורדים

רעלה של ורדים
מאת: לורה פיצג'רלד

טאמילה סורוש רצתה הכל, אבל מהר מאוד גם למדה לוותר. לא רק על אהבה גדולה. לא רק על היכולת לבחור. טאמילה למדה לוותר על חלומותיה. למחוק אותם. כך, הרי, עשו חברותיה. כך עשתה גם אמה. כך על נשים כמותה לנהוג ברפובליקה האיסלמית של אירן.

הוצאה לאור: ספרית מעריב, כתר, עברית

סיווג: ספרות מתורגמת

 שיחות עם סופרים

שיחות עם סופרים
מאת: משה גרנות

בשנים 2000-2006 שוחח משה גרנות עם עשרים ושמונה סופרים ומשוררים, שפרצו נתיב תמאטי או צורני בספרות העברית. השיחות מושתתות על שליטה מלאה של גרנות במכלול יצירתם של בני שיחו. השיחות נעות בין נגיעה בתהליך היצירה - כשגרנות מאיר פינות מרתקות ביצירות, שלעתים הסופרים עצמם לא היו מודעים להן - לבין דיון בסוגיות חברתיות, פוליטיות ופילוסופיות, המעסיקות הן את המראיין והן את הסופרים.

הוצאה לאור: קווים

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים