הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007 - כל הספרים
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 יום השוויון (השויון)

יום השוויון (השויון)
מאת: מייקל וייט

הרצח הראשון מכה את שוטרי אוקספורד בתדהמה: גופת אישה צעירה, שגרונה שוסף ולבה נעקר, נמצאת במכוניתה. בחלל שבו פעם לבה הונח מטבע עתיק. הגופה השנייה מתגלה כבר למחרת. שיטת הפעולה של הרוצח זהה, להוציא הבדל אחד: הפעם סולק מוחה של הצעירה והמטבע הונח בקערת גולגולתה הריקה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 כדקל במדבר

כדקל במדבר
מאת: צבי אנקורי

כדקל במדבר משתרע על פני חמישים שנה, שלושה דורות וחמש יבשות. זו תקופה שידעה שתי מלחמות עולם, מהפכות, תקוות, אכזבות ושואה. הסיפור נחתם ערב תקומת מדינת ישראל.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות לא בדיונית

 כסף שרוף

כסף שרוף
מאת: ריקרדו פיגליה

שוד אלים, מרדף ומצור שהתרחשו בבואנוס איירס ובמונטווידאו ב-1965 ושעליהם אולי שמע במקרה מבחורה שהיתה קשורה לשודדים, הוא הגרעין שסביבו בונה ריקרדו פיגליה שלושים שנה אחר כך "גירסה ארגנטינאית לטרגדיה יוונית".

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מתורגמת

 לא הגעתי לליטאני (לליטני)

לא הגעתי לליטאני (לליטני)
מאת: יהונתן כהן

לא הגעתי לליטני הוא יומן מלחמה מרגש בו מתואר בדיוק מצמרר יום קרב אחד, היום האחרון של המלחמה, שהחל באופוריה והסתיים בשבר נוראי כשהלוחמים מגלים שהם חשופים בשטח ומטווחים על ידי טילי הנ"ט של החיזבאללה, המחוררים בזה אחר זה את הטנקים שלהם. הגיהינום של רנדוריה מפורט ביומנו של יהונתן - שעה אחר שעה, פצוע אחר פצוע, הרוג אחר הרוג.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות לא בדיונית

 לגדול ולכתוב בארץ ישראל

לגדול ולכתוב בארץ ישראל
מאת: חנוך ברטוב

יצירתו הענפה של חנוך ברטוב כוללת קבצים של סיפורים ונובלות, רומנים, מחזות, מסות, תגובות פובליציסטיות, תיעוד ביוגרפי ואוטוביוגרפי ורשמי מסעות... ספרו לגדול ולכתוב בארץ ישראל מכיל מבחר קטן מתוך אלפי המסות והרשימות העיתונאיות שחיבר במשך השנים.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מים לפילים

מים לפילים
מאת: שרה גרואן

גם אם הוא לא מדבר עליהם, הזיכרונות עדיין שוכנים בראשו בן התשעים-ומשהו של ג'ייקוב ג'נקובסקי. זיכרונותיו כגבר צעיר בעולם שכולו אכזריות וליצנוּת, עם פלאות וכאב וכעס ותשוקה; עולם עם חוקים צרים ולא הגיוניים משל עצמו, עם דרך חיים - ודרך מוות - משל עצמו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 משתף הפעולה מבית לחם

משתף הפעולה מבית לחם
מאת: מאט בינון ריס

שנים רבות לימד עומר יוסף היסטוריה את ילדי בית לחם, מוסלמים ונוצרים. עד כה הצליח לא להיות מעורב באלימות שמסביבו. בהדרגה הלך והידלדל המיעוט הנוצרי בבית לחם. יום אחד נאסר תלמידו האהוב לשעבר ג´ורג´ סבאח, נוצרי, בידי שלטונות הרשות הפלסטינית. הוא מואשם ששיתף פעולה עם ישראל בהריגתו של מחבל פלסטיני. עד מהרה נמצאת גופת אשתו של המחבל ההרוג, גם היא תלמידה לשעבר. היא נרצחה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 נשים, מין ואינטימיות

נשים, מין ואינטימיות
מאת: אניטה קלייטון, רובין קנטור קוק

ברגעים האינטימיים, משהו חסר: או שהן איבדו עניין במין, או שיש להן עדיין עניין אבל הן לא מצליחות להתגרות, או שהן מצליחות להתגרות אבל אין להן לא התשוקה ולא הכוח ללכת עד הסוף. המצב הזה מזיק למערכות היחסים שלהן עם בני זוגן. נשים רבות מתחילות לשאול את עצמן מה לא בסדר איתן.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים