הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007 - כל הספרים
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 ארמגדון - הקרב על גרמניה: 1944-1945

ארמגדון - הקרב על גרמניה: 1944-1945
מאת: מקס הסטינגס

מדוע לא ניצחו בעלות־הברית כבר ב־1944? כיצד הצליחו כוחות גרמניים דלים יחסית לבלום בהצלחה כזו את תנופת התקדמותם של צבאות המערב? כיצד אירע שמפקד כוח המשלוח האנגלו- אמריקאי, הגנרל אייזנהאואר, הודיע - מבלי שהתייעץ בממונים עליו - לסטלין, מנהיגה של ברית־המועצות, כי צבאות המערב לא יכבשו את ברלין?

הוצאה לאור: דביר, משרד הבטחון

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 בדרכה - הילרי קלינטון

בדרכה - הילרי קלינטון
מאת: ג'ף גרת, דון ואן נאטה ג'וניור

מי זו הילרי רודהם קלינטון, המבקשת להגשים את חלקה בתוכנית המשותפת, ולהיות הנשיאה האמריקאית הראשונה, אחרי 43 נשיאים? מה הופך אותה לאחת הנשים המרתקות, החזקות והמשפיעות בפוליטיקה העולמית?

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בואי הרוח

בואי הרוח
מאת: חיים סבתו

הילד אשר זה עתה עלה ממצרים מוצא את עצמו בין האזבסטונים של שכונת בית מזמיל, הלא היא קריית יובל שבירושלים, ונקשר אל מי שרחוק ממנו כרחוק מזרח ממערב: משה פרקש, עולה חדש ותיק יותר, מהונגריה. פרקש מאמץ אל ליבו את הילד. ומכאן נפרש לנגד עיננו סיפורה של משפחה יהודית על ארבעה דורותיה

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 בריחה

בריחה
מאת: אליס מונרו

אוסף סיפורים קצרים מאת הסופרת הקנדית אליס מונרו, הנחשבת בעיני רבים לאחת הסופרים הטובים החיים היום. שמונה סיפורים על נשים בשלל גילים ונסיבות, שבעצם הניסיונות שלהן לשרוד כאדם שלם ועצמאי, מביאות על עצמן אובדנים קשים והתנתקויות כואבות וגורמות נזקים לאחרים.

הוצאה לאור: כנרת מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 גלימה, מדים וכותנת לילה

גלימה, מדים וכותנת לילה
מאת: ז'ורז' אמאדו

ברזיל בימי מלחמת העולם השנייה היא מדינה דיקטטורית, פשיסטית, המקיימת ברית בלתי רשמית עם גרמניה הנאצית ומעתיקה את מנגנוני הדיכוי שלה: צנזורה חמורה על העיתונות, "חוקי הביטחון" הנודעים לשמצה, אובדן חירויות הפרט, בתי כלא, עינויים ומושבות עונשין. כנגד מנגנון אדיר זה יוצאת חבורה של ליברלים זקנים, חברי האקדמיה הברזילאית לאמנויות, סופרים ומחזאים, כשהנשק היחיד בידם הוא נשק הספרות והשירה, המילה המדוברת והכתובה, האירוניה וההומור.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 דיאלוג

דיאלוג
מאת: עפר גרוזברד

דיאלוג- 123 סיפורים טיפוליים מהחברה המסורתית ופתרונם מגיש לקורא סדרת דיונים שהתרחשו במציאות, בשנים 2005-2006, במסגרת קורס ייחודי שהעביר המחבר, במכללה האקדמית ערבית לחינוך בישראל. הדיון התנהל כך: סטודנט הציג בעיה שמקורה בחברה המסורתית הישראלית על שלל גווניה (מוסלמים, נוצרים, בדווים, דרוזים, עולי אתיופיה, עולי קווקז, דתיים למיניהם ועוד).

הוצאה לאור: אוניברסיטת בן גוריון

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 דם הפרחים

דם הפרחים
מאת: אניטה אמיר-רזוואני

דם הפרחים הוא סיפור מסע עשיר ומרגש: מסע פיזי ונפשי של גיבורה חזקה ויצרית ומסע בזמן אל ממלכה קדומה, אשר המשלים והמעשיות המסופרים בה מדור לדור משמשים כלי להבנת נפשו של האדם.

הוצאה לאור: כתר וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 האיש המאושר

האיש המאושר
מאת: צור שיזף

בסתיו 2009, בעוד המצור הישראלי על הבדואים הולך ומתהדק, פורץ המרד הבדואי הגדול ומבעיר את הנגב. מנהיג המרד הוא נוירוכירורג בדואי מסורוקה, בנו המאומץ של שייח השייחים של הנגב, בן המדבר שלא ראה סתירה בין ארצו ומורשתו לבין המדינה היהודית שבה חי, עד שהמציאות ניפצה את תקוותיו.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים