הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2007 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 משי לחשת לי

משי לחשת לי
מאת: ש. שפרה

שירי משי לחשתָ לי מעמידים מול פני אישה אינספור מראות, ומהן משתקפות דיוקנאות של אישה קדמונית וחיה כאן ועכשיו- אישה שאִמצה אל אילן היוחסין המשפחתי שלה את האלה אִשְׁתַר ואת חוה אם-כל-חי, את בת שבע ומיכל, נשות המלך דוד, וגם גלריה של דמויות ממשיות וסהרוריות מרחובות תל-אביביים מוכּרים; וכולן מדברות באהבה, מתחשבנות עם עצמן ועם זולתן, עם ההווה ועם העבר, ובעיקר עם הזיכרון.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 סוף עונת הלימונים

סוף עונת הלימונים
מאת: שולמית לפיד

השישי בסדרת הרומנים של שולמית לפיד שבמרכזם עומדת ליזי בדיחי, עיתונאית ובלשית לעת מצוא. ליזי העקשנית תוחבת את אפה לכל מקום אפשרי בעיר הדרומית, מדשדשת ברגליה הענקיות מזירת פשע אחת לאחרת, ומוכיחה שוב ושוב שהיא "חכמה יותר משהיא נראית".

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 סופרות כותבות לילדים

סופרות כותבות לילדים
מאת: דנה קרן-יער

ספרות הילדים העברית נולדה בשלהי המאה ה-18 במסגרת מהפכות מודרניות של השכלה ולאומיות עברית. ספרה של דנה קרן-יער סופרות כותבות לילדים מציע לראשונה קריאה פמיניסטית ופוסט-קולוניאליסטית בספרות ילדים עברית אשר נכתבה בידי נשים מתחילת המאה ה-20 עד ימינו, וזאת על ידי קריאה קשובה וצמודה ביצירותיהן של סופרות כגון חמדה בן-יהודה, דבורה בארון, מרים ילן-שטקליס, לאה גולדברג, ימימה אבידר-טשרנוביץ, דבורה עומר ונורית זרחי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 סקיצה לאנליזה עצמית

סקיצה לאנליזה עצמית
מאת: פייר בורדייה

סקיצה לאנליזה עצמית, הוא ספרו האחרון של בורדייה, שראה אור ב- 2002 זמן קצר לפני מותו. במסמך חריג ומאלף זה מבקש בורדייה ליישם על עצמו את העקרונות המתודולוגיים של הרפלקסיביות, ולספק יסודות עובדתיים רלוונטיים, לדעתו, להבנה נאותה של הסוציולוגיה המזוהה עמו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 על אודות יונתן

על אודות יונתן
מאת: איתי בן-אליעזר

איתי בן-אליעזר מצליח לתאר, באמינות רבה, את עולמו של נער מתבגר, על שלל תחושותיו ומשבריו. מדובר בסיפור חניכה, העוסק בנער בן להורים גרושים ובמערכת יחסיו הסבוכה עם הוריו, ועם בעלה השני של אמו, על רקע עקירתם הכפויה לניו-ג'רזי.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 על העודפות

על העודפות
מאת: ז'אן-לוק מריון

על העודפות (2001), מאת הפילוסוף הצרפתי-קתולי ז'אן-לוק מריון, מציג את משנתו המפורסמת הידועה בשם "תורת התופעות הרוויות". מריון, אשר ללא עוררין נחשב לאחד הפילוסופים הבולטים של תקופתנו, נודע בהשפעתו החשובה והמעצבת על ההגות הצרפתית בת זמננו, גם כהיסטוריון של הפילוסופיה האירופאית וגם כמומחה בעל שם למחשבת דקרט.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פשר הרצח

פשר הרצח
מאת: ג'ד רובנפלד

שני אירועים מסעירים את החברה הגבוהה במנהטן באוגוסט 1909: זיגמונד פרויד, אבי הפסיכולוגיה המודרנית, מגיע לביקור היסטורי בעיר, ונערה יפהפייה, בת עשירים המתגוררת לבדה בבית דירות מפואר, נרצחת באכזריות. עד מהרה מתרחשת התקיפה השנייה, וסממניה זהים: הקורבן הוא שוב בחורה צעירה, יפה ואמידה. על גופה מתגלים, גם הפעם, סימני אלימות ייחודיים. אלא שבדרך נס הצליחה נורה אקטון להינצל מהרצח. אם תשתף פעולה עם חוקריה, ייתכן שניתן יהיה למנוע את הרצח הבא. אלא שנורה איבדה את כושר הדיבור שלה וגם את זיכרונה.

הוצאה לאור: כתר בשיתוף מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ציפור בודד על גג - עיונים בשירת יאיר הורביץ

ציפור בודד על גג - עיונים בשירת יאיר הורביץ
מאת: טלי ארגוב

ספר זה מביא לראשונה בפני הקוראים מונוגרפיה מחקרית כוללת ומקיפה של שירת יאיר הורביץ. הקוראים מוזמנים להתחקות אחר לשון שירית מוצפנת שהעמידה אתגרים לא מעטים אף בפני אוהבים מסורים של שירה זו. המחקר שלפנינו חותר לפרוץ אל פנימו של עולם הגותי ורגשי של מי שהיה - ואף העיד כך על עצמו בשירתו - מעין איפכא מסתברא נצחי.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2007
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים