הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2007 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 חיט מעיל וסיפור

חיט מעיל וסיפור
מאת: שלמה אבס, איור: דני קרמן

"חיט, מעיל וספור" הוא ספור המבסס על מעשית ילדים יידית ישנה נושנה. והנה, לא רק שלא נס לחה של המעשיה, אלא שהיא מתאימה באפן מיחד לימינו אלה, בהם נושא המחזור ושמירת איכות הסביבה כה מרכזי וחשוב.

הוצאה לאור: עגור בשיתוף מודן

סיווג: ספרי ילדים נוער

 יבגני אוניגין

יבגני אוניגין
מאת: אלכסנדר ס. פושקין

הרומן בחרוזים "יבגני אוניגין" של פושקין היא יצירת המופת הראשונה של הספרות הרוסית הגדולה, ומבחינת אמנות-הסיפור והשיר שלו היא יצירה שאין דומה לה בספרות העולם. תרגום "יבגני אוניגין" בידי אברהם שלונסקי נחשב, בעיני רבים, לתרגום השירה המעולה ביותר בעברית.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 יומן אמריקה

יומן אמריקה
מאת: יוהאן האוזינחה

בחורף 1927, חודשים ספורים לאחר שחזר מסיור בארצות הברית, פרסם ההיסטוריון ההולנדי הנודע יוהאן האוזינחה, מי שהיה ממניחי היסודות לחקר התרבות במאה ה-20, את יומן אמריקה. זהו יומן מסע אישי, אשר אותו עיבד מחברו ליצירה ספרותית-הגותית. כמו רוב יצירותיו המאוחרות עומדות גם רשימותיו אלו בסימן תחושה עזה של משבר ופשיטת רגל מוחלטת של דרכי החיים והערכים הישנים באירופה שבין שתי מלחמות העולם.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 כיכר היהלום

כיכר היהלום
מאת: מרסה רודורדה

כיכר היהלום הוא סיפורה של נטליה המכונה קולומטה, נערת היונים, אישה אחת מני רבות. נטליה, החיה בברצלונה חיים רגילים לגמרי כביכול, מגוללת ברומאן את קורותיה כביומן: במילים פשוטות ואמתיות, בכנות גמורה וברוח נמוכה. תוך כדי כך נחשפים בפני קוראיה, המתוודעים לחברה הקטלאנית ולתרבותה, סדקיו של עולם מורכב, יופיו ושבריו.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 לקסיקון לתיאוריה של התרבות

לקסיקון לתיאוריה של התרבות
מאת: אנדרו אדגר, פיטר סדג'וויק

לקסיקון לתיאוריה של התרבות (1999) מביא, לראשונה בעברית, סקירה וניתוח עדכניים וממצים של מאות מושגים בסיסיים בתיאוריה של התרבות. זו תיאוריה רב-תחומית המבקשת להתעלות מעל לגבולות הדיסציפלינריים של שדות השיח המסורתיים, ועם זאת היא מודעת לגבולותיה שלה כתוצר תרבותי-היסטורי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 לשון, העדר, משחק

לשון, העדר, משחק
מאת: יניב חג'בי

ספר זה מבקש להראות את ביטוייהן של תמות יהודיות וסופרֿסטרוקטורליסטיות מרכזיות ביצירת עגנון. הספר מתאר את הקשר בין רעיונות המצויים במרכז המכנה המשותף של תפיסת השפה ביהדות ובסופרֿסטרוקטורליזם ואת ביטוים המשותף ביצירת עגנון.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 מארק (מרק) סטרנד - שירים

מארק (מרק) סטרנד - שירים
מאת: עוזי וייל (תירגם וערך)

מארק סטרנד נולד באי פרינס אדוארד, קנדה, בשנת 1934. אביו היה סוכן נוסע, והוא בילה את רוב ילדותו בארצות הברית. עד היום כתב 11 ספרי שירה, עליהם זכה בפרסים רבים במשך השנים, לרבות פרס פוליצר.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מה שנותר מאושוויץ

מה שנותר מאושוויץ
מאת: ג'ורג'יו אגמבן

הופעת הספר מה שנותר מאושוויץ (1998) – חלקו השלישי של טרילוגיית "הומו סאקר" – מאפשרת לקורא הישראלי הצצה ראשונה אל נבכי המכונה הפילוסופית-פואטית של ג'ורג'יו אגמבן – מי שנחשב כיום לאחד מהוגי הדעות החשובים והמבריקים של תקופתנו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2007
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים