הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2007 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 המסע לאורקולי

המסע לאורקולי
מאת: שי צלר

שמונה סיפורים ונספח מכיל הקובץ המפתיע הזה, והכול בו מנסים לברוח הרחק מקשיי היום יום האפרורי. הם רוצים להחזיר לעצמם את שמם המלא, להמציא את התרופה שהעולם מחכה לה, לתקן את מה שנשבר כבר עשרות פעמים. החל במנקה שמתקנאת בשרי אריסון וכלה באיש שגר ליד הכפיל המוצלח שלו - כולם מחכים לרגע שבו ניתן יהיה לעבור מסיפור אחד לאחר.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הנאת הטקסט - וריאציות על הכתב

הנאת הטקסט - וריאציות על הכתב
מאת: רולאן בארת

הנאת הטקסט (1973) מציג את רולאן בארת (חוקר התרבות הצרפתי הגדול; 1915-1980) במלוא הדרו, משוחרר מכבלי השיח הסטרוקטורליסטי, אשר הוא עצמו היה מבין מנסחיו בשנות ה-60. במסה זו מעלה בארת לדיון את התגובה הקונקרטית, האישית ואפילו הגופנית שמעוררים בו טקסטים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הקדמה לפילוסופיה של פני השטח

הקדמה לפילוסופיה של פני השטח
מאת: חיים דעואל לוסקי

השאלה "מהי פילוסופיה?" נשאלה על ידי מרטין היידגר בכינוס שנערך בצרפת בשנות ה-50, וכעבור שנים נשאלה שוב על ידי ז'יל דלז ופליקס גואטרי בספרם האחרון "מהי פילוסופיה?" בתחילת שנות ה-90. ספרו חיים דעואל לוסקי, הקדמה לפילוסופיה של פני השטח, מבקש להתבונן בשאלה שנוצרה בין שני קווי המגוז הללו, ההיידגריאני והדלז-גואטריאני, ולהעניק לה ממד נוסף באמצעות הצגה והצבה מחודשת-מאוחזרת של המחשבה הזו עצמה, שאינה נכנעת לצו הנאורות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הרבה צרות היו לו עם המלחמות

הרבה צרות היו לו עם המלחמות
מאת: וולפגנג בורכרט

סיפוריו הקצרים של בורכרט, שהרקע שלהם הוא החזית הרוסית, בית-הכלא הגרמני, וימי הרעב והשקט הדָווּי שאחרי המלחמה, ניצבים בשורה הראשונה של ספרות המאה-העשרים. אין בהם הרבה מן הצפוי לאור נושאיהם. בכולם משתהה הסיפור סביב פרט צדדי, מפתיע, שאליו מוסטים האימה והייאוש, ובו נאחזות הדמויות באובססיביות.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 התלוי מסן פוליין

התלוי מסן פוליין
מאת: ז'ורז' (ג'ורג') סימנון

בתחנת הרכבת הנידחת של ניישאץ רב פקד מגרה מוצא את הרגע המתאים, ומחליף את מזוודתו הזולה של נוסע עצבני במזוודה אחרת, הדומה לה בכול. מעשה מוזר זה של הבלש המהולל של ג'ורג' סימנון נושא עימו תוצאות שאיש לא שיער מראש, והעלילה המרתקת של החקירה יוצאת לדרך.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מתורגמת

 זולל החלומות הקטן

זולל החלומות הקטן
מאת: מיכאל אנדה, איירה: אנגרט פוכסהובר

בארץ נמנמניה כולם אוהבים לישון. אבל הנסיכה ישנונת לא מצליחה לישון כי יש לה חלומות רעים. אביה המלך יוצא למסע בחיפוש אחר פתרון. האם יצליח במשימה? מי יבוא לעזרתו?

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי ילדים נוער

 זיהוי תבניות

זיהוי תבניות
מאת: ויליאם גיבסון

קייס פולארד היא יועצת עיצוב אמריקאית עם אינטואיציה מופלאה ומוניטין רב. עם בואה ללונדון מוצעת לה משימה: לאתר את יוצרם של קטעי וידיאו נוגעים ללב, אפופי מסתורין, המופצים באינטרנט בידי גורם אלמוני. מעריצי הקטעים האלה מחוללים סערה מחתרתית אדירה ברחבי העולם – ובעיני המעסיק החדש שלה, סערות כאלה חשובות הרבה יותר מכסף.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 זרה בציון: שירים 1984-2006

זרה בציון: שירים 1984-2006
מאת: ג'ניס רביבו

זרה בציון מקפל בשמו ובמשמעותו את יצירתה השירית של ג'ניס רביבו כפי שנתגבשה בספריה: את ספרה הראשון זרה שהופיע בספריית פועלים ב-1997 ואת Zion by Itself חטיבת שיריה האחרונה באנגלית החותמת את הספר הנוכחי. כן כלולים בו שני ספריה האחרים תרגילי חיסור שהופיע בהוצאת גוונים ב-2000 ואחרי העזריאלי לפני הקריה שהופיע בהוצאת כרמל ב-2004. וכן שירים חדשים בעברית ובאנגלית שנכתבו מאז וטרם כונסו בספר ותרגומי שירה.

הוצאה לאור: גוונים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2007
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים