הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2007 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 בעצמם הם כותבים להם שיר

בעצמם הם כותבים להם שיר
מאת: אפרת קנטור

ספרה של אפרת קנטור מאיר את מרכזיותה של קהילה קטנה אך דומיננטית בעיצוב זיכרון לאומי, כתחליף להדחתה ממוקדי העשייה. בחינתו של הזיכרון כמשאב וכאמצעי חליפין הוא חדשני וייחודי ועוקב אחר התנהלות "שוק הזיכרון" דוקא בחברה סוציאליסטית. חוט מקורי המאגד בין פרקי הספר הוא הארת עליונותו של הזיכרון הגברי הברור על פני זה הנשי והמגומגם. חקר המגדר מיעט לדון באופני הזיכרון השונים ולפנינו פריצת דרך חדשה בתחום המגדרי.

הוצאה לאור: מכון בן גוריון, יד טבנקין

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 גוליוס וינסום

ג'וליוס וינסום
מאת: ג'רארד דונובן

ג'וליוס וינסום, המספר בעל השם החידתי, גר זה שנים בבקתה שכוחת אל, בבדידות גמורה, ביער שרוחש בעלי חיים וטבע מתפרץ ואפוף חרישיות כמעט דתית, במדינת מיין שבצפון ארצות הברית. אורחים לו לחברה רק 3,282 ספרים, ירושה מאביו, כלבו האהוב הוֹבְּס (הקרוי כך על שמו של הפילוסוף הנודע), וזיכרונות עמומים מסיפור אהבה שהיה לו עם קלייר, אישה תושבת האזור, שהגיחה לעולמו משום מקום וגם עזבה אותו פתאום. יום אחד, בעיצומו של החורף, הוא מוצא את הכלב שלו מת...

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 גנטלמנים ושחקנים

ג'נטלמנים ושחקנים
מאת: ג'ואן האריס

המקום הוא סנט אוֹזווֹלד, תיכון פרטי עתיק ורב-מוניטין בצפון אנגליה. שנה חדשה בפתח, ורוח של שינוי לא-קרוא מנשבת בפניהם של המורים והתלמידים. רוי סטרֵייטלי התימהוני, מרצה ללטינית השוקל סוף-סוף באי-רצון לצאת לגמלאות, נתקל בצעיר מסתורי המצטרף לסגל ההוראה. מוּנע על ידי טינה אפלה עמוקה, חותר הצעיר למטרה אחת ויחידה: להרוס את סנט אוזוולד.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 דיבה

דיבה
מאת: חנה גולדברג

דיבה הוא רומן חתרני וארוטי על אישה שחצתה את כל הקווים האדומים. מודעת עד כאב לגופה, לגילה המתקדם, לאכזבות ולפשרות בחייה, היא נסחפת לקשר אסור ובלתי אפשרי, ומאפשרת לתשוקותיה הכמוסות לפרוץ החוצה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 הבריחה מהודו

הבריחה מהודו
מאת: אביגיל מייזליק

זהו סיפורו המדהים של רונן ד., בחור ישראלי שכמו צעירים רבים אחרים נמשך להודו ולחופש שהיא משדרת, אך הסתבך ומצא את עצמו כלוא בבית הסוהר ההודי למשך תקופה ארוכה וקשה מנשוא. בתוך כלא מוזנח ומטונף שמיועד ל- 800 איש נדחסו יחדיו 3500 אלפי אסירים, כשהם ממתינים במשך שנים רבות למשפט בלא לדעת מתי הוא יסתיים.

הוצאה לאור:

סיווג: ספרות לא בדיונית

 הגיע זמן

הגיע זמן
מאת: אורי פקלמן

המשורר אורי פקלמן, ממייסדי ועורכי כתב העת הספרותי "אֵב", מביא בספרו "הגיע זמן" שירים שכתב החל משנות התשעים.

הוצאה לאור: צבעונים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 הו ! כתב עת לספרות | גליון 6

הו ! כתב עת לספרות | גליון 6
מאת: דורי מנור (עורך)

גיליון השישי של כתב העת לספרות "הו!" בגיליון: נובלה חדשה של מאיה ערד; מסה של דרור משעני על ז'אנר הבלש; מאמר של דן מירון על חיים נחמן ביאליק; תרגום חדש של "מוצרט וסליירי" מאת פושקין, מרוסית: רועי חן, תרגום כפול, שירי ומילולי, של "בית הקברות הימי" מאת פול ואלרי, ועוד ועוד.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: כתבי עת

 הידעת את הארץ שם הלימון פורח

הידעת את הארץ שם הלימון פורח
מאת: יגאל שוורץ

ספר זה נולד מזיווג של מצוקה קיומית וסקרנות אינטלקטואלית. שורשיו בניסיון להבין את טיבה ואת מקורותיה של אי הנחת שאנו, הישראלים, חשים ביחס לזהות שלנו וביחס למקום שאותו אנו מגדירים כביתנו הלאומי. מדוע אנו שבים וקובלים שלא על מדינה כזו חלמנו [...] מדוע אנו שבים ומתאכזבים מהישראליוּת, ולעתים אפילו מתביישים בהיותנו ישראלים [...] ובמקביל, מה מקורו של הספק המכרסם בנו ביחס לעתיד הבית הלאומי שלנו

הוצאה לאור: כנרת דביר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2007
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים