הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2007 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 אקדמות יט, כתב עת למחשבה יהודית

אקדמות י"ט, כתב עת למחשבה יהודית
מאת: עמיחי ברהולץ, דוד ענקי (עורכים)

גיליון יט של אקדמות ממשיך שני צירים שבהם עסק הגיליון הקודם, האחד על אודות היחס לגויים והאחר בסוגיות אתיקה. המאמר הפותח עוסק באתיקה סביבתית. כותב המאמר, שמואל חן, טוען שדווקא הציבור הדתי-לאומי המעלה על נס את מצוות יישוב הארץ, צריך היה לגלות רגישות רבה יותר לשאלות של יישוב העולם ואיכות הסביבה, ההולכות ותופסות מקום חשוב בשיח העולמי.

הוצאה לאור: בית מורשה בירושלים

סיווג: כתבי עת

 בין שדרות לשדרות רוטשילד

בין שדרות לשדרות רוטשילד
מאת: עודד היילברונר, מיכה לוין - עורכים

אסופת המאמרים בין שדרות לשדרות רוטשילד עוסקת באחת השאלות הרלוונטית ביותר כיום לחברה הישראלית: האם ישראל הנה מדינה ללא פריפריה או פריפריה ללא מדינה? משאלה זו נגזרות שאלות נוספות: מי קובע היכן הפריפריה והיכן המרכז? עד כמה מושגים אלה אמיתיים או מומצאים? מהם המקורות ההיסטוריים לחלוקה זו וכיצד השתנו יחסי הכוחות ביניהם לאורך השנים? ולבסוף, האם קיים ייחוד ישראלי בחלוקה זו לעומת מדינות אחרות בעולם?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בני-אדם וחיות אחרות באספקלריה היסטורית

בני-אדם וחיות אחרות באספקלריה היסטורית
מאת: בנימין ארבל, יוסף טרקל, סופיה מנשה - עורכים

בני-אדם וחיות אחרות באספקלריה היסטורית הוא קובץ מאמרים שנכתבו על-ידי תשעה-עשר חוקרים מתחומי ההיסטוריה, תולדות האמנות, הארכיאולוגיה, הזואולוגיה והאנתרופולוגיה. הקובץ עוסק בהיבטים שונים של הזיקה בין אנשים לחיות בתרבויות שונות, משחר ההיסטוריה ועד ימינו.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 גוני פניקה ותנך החלומות

ג'וני פניקה ותנ"ך החלומות
מאת: סילביה פלאת'

אוסף הפרוזה המקיף ורב הפנים שראה עד כה אור מאת סילביה פלאת'. פרקיו יוצרים יהלום ובו פאות מגוונות המאירות פנים שונים ביצירתה ובחייה של פלאת', מחברת הרומן "פעמון הזכוכית" ואחת המשוררות הגדולות במאה ה-20.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 געגועי לקיסינגר

געגועי לקיסינג'ר
מאת: אתגר קרת

ספרו של קרת געגועי לקיסינג'ר ראה אור בשנת 1994. זהו ספרו השני של אתגר קרת, יליד 1967.בספר חמישים סיפורים קצרים מהמציאות הדמיונית המחפשים אחר הקשר שבין סיטואציות מחיי היומיום - (בית ספר, צבא, יחסי הורים-ילדים, גבר -אשה וכו) - ובין עולם אלטרנטיבי- בדיוני. כך בכל אופן כתוב בגב הספר.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 דעותיהם של אנשי העיר המעולה

דעותיהם של אנשי העיר המעולה
מאת: אל־פאראבי

אבו נצר אל-פאראבי (870 בערך-950) נודע בכינוי "הפילוסוף השני" ממשיכו של ראשון הפילוסופים אריסטו. אל-פאראבי הוא שסייע בהפיכת הפילוסופיה הקלאסית לחלק מעולמם הרוחני של האינטלקטואלים דוברי הערבית בימי-הביניים.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת ת"א

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 האי הגדול

האי הגדול
מאת: כריסטיאן סיניול

אי קסום לחופי נהר הדורדון. עולם פיוטי ומסתורי של מים, מקום מפלט שנועד לחלומות. שם חיים בבועה של הרמוניה באסטיין ובני משפחתו. הנהר והמים הם היקום שלהם, גן-עדן שמפרנס אותם ושובה אותם בכשפיו יום אחרי יום.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 האם שימפנזים חושבים על פרישה ?

האם שימפנזים חושבים על פרישה ?
מאת: יעקב בורק

למי יש סיכוי טוב יותר להיות יזם מוצלח? האם נשים הן משקיעות טובות יותר מגברים? האם משתלם לתת אמון? מדוע בנים בכורים אינם אוהבים להסתכן? האם מיליונרים הם קודם קמצנים ואחר כך מיליונרים או להיפך? מה הקשר בין גובה החצאית שנשים לובשות וביצועי שוק המניות?

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

ספרים שראו אור בחודש יולי 2007
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים