הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2007 - מקור ושירה
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 איש ללא צל

איש ללא צל
מאת: יוסי אבני-לוי

חייו של יונתן, המתגורר בברלין בתפקיד, מוסטים ממסלולם לאחר שצעיר מסתורי בשם סבסטיאן פונה אליו בבקשת עזרה. בבת אחת הכול משתנה: המשטרה מתדפקת על דלתו, מישהו מאזין לקו הטלפון שלו ואפילו מצלמים אותו בחשאי.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אש זרה

אש זרה
מאת: עמוס אריכא

ערב ההחלטה הגורלית על ההתנתקות מרצועת עזה, כשברקע נשמעים איומים על חייו של ראש הממשלה, מגויס מחדש יעקב זיו, בכיר במוסד שפרש לגמלאות, לחיזוק חגורת האבטחה סביבו. זיו משוכנע ששורה אחת במסר שהעביר איסר מנדלסון, הרב הנערץ של המתנחלים - "אסור שיהודי ירים יד על יהודי" - היא קצה החוט במזימה שנרקמת במחשכים.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מקור

 דקה, כתב עת לשירה וביקורת גיליון 002

דקה, כתב עת לשירה וביקורת גיליון 002
מאת: בעז יניב, ערן צלגוב, רוני הירש (עורכים)

הגיליון השני נפתח עם ניסוי. שירהּ של המשוררת הארגנטינאית אליסיה פרטנוי שזהו תרגומה הראשון לעברית. השיר אינו ניסוי כלים. ניסוי זה הוא הד לכיוונה של דקה. שירה שאינה עושה הנחות. לא לפוליטי ולא לפואטי. המעשה הפואטי אינו נופל מזה הפוליטי אם הוא מעורר מחשבה על השפה ודרך המחשבה.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: כתבי עת

 המדרגה השלושים ושבע

המדרגה השלושים ושבע
מאת: אידה צורית

מציאות ופנטזיה משולבות בסיפורי חייהן של נשים, בנות גילים שונים, השרויות בקונפליקט עם אישיותן ועם סביבתן. משותפת לכולן היא הכמיהה לגאולה פרטית ולמשמעות שהיא מעבר למנת גורלן הארצית. כמיהה זו גוררת אותן לאשליות, שההתפכחות מהן מוליכה אותן למחוזות מסוכנים.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 השחקנית

השחקנית
מאת: יוסי וקסמן

השחקנית הוא רומן על אהבה, על שנאה ועל קנאה בין אחים, על שליטה והשפלה, על התמכרות וגעגועים. זהו רומן על תיאטרון, על התיאטרון שמתנגש בחיים האמיתיים; על הבדיה והתחפושת שלפעמים אינן אלא החיים האמיתיים - החיים שאנחנו ממציאים לעצמנו כדי שנוכל להתמודד עם הטירוף ועם אכזבות.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 זלדה, שושנה שחורה

זלדה, שושנה שחורה
מאת: אסתר אטינגר

היא היתה מורתו של עמוס עוז, חברתה של יונה וולך, בעלת "חצר" תרבותית, ויחד עם זאת אישה חרדית. היא שברה מוסכמות, נישאה רק בגיל 36, אהבה לצייר, ופירסמה את שיריה רק אחרי מות אמה. לא רבים ידעו שמאחורי האישה הכריזמטית הזאת מסתתר סיפור של אבל גדול ואובדן מתמשך.

הוצאה לאור: מפה

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 חיים שבירים

חיים שבירים
מאת: רינה פרנק-מיטרני

בשפתה הקולחת והישירה, האהובה כל כך על הקוראים שלה, יצרה מיטרני תיאור רגיש של המציאות הישראלית. היא מפנה את הזרקור אל עבר האנשים הרגילים, הפשוטים, אילו שנולדו עם כפית חלודה בפיהם. על אף שחייהם אינם קלים, קשה שלא להתרשם מהחום והפשטות המקיפים את הדמויות שלה, דמויות וסיפורי חיים שהם תמצית של ה"ישראליות".

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 חליל המרזבים

חליל המרזבים
מאת: ולדימיר מיאקובסקי

הספר מציג בפני הקורא הישראלי את יצירתו המוקדמת של מיאקובסקי. שירים וקטעי פרוזה, המופיעים כאן בתרגום חדש ובחלקם הגדול לראשונה בעברית, נוצרו בשנים 1912-1918, לפני שהמשורר התגייס – או שהתחזה כמתגייס – אל שורות תועמלני הבולשביזם.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג וידיעות ספרים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש יוני 2007
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים